Skocz do zawartości

pilot blue ink


rbit9n

czy?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy?



Polecane posty

kupiłem ja razu pewnego pilota penmanship z blaszką EF. razem z nim dostałem paczkę niebieskich nabojów ordynarnego pilota. kolor bardzo mnie się spodobał tak, że zapragnąłem nim pisać i innymi piórami. ale jak? przecież naboje pilota pasują do niego tylko, a i wysysać z naboi bez sensu. no, ale od czego globalna wioska www? niewiele więc myśląc, postanowiłem poszukać atramentu na ebay'u. i znalazłem. za atrament zapłaciłem razem z przesyłką 27zł37gr co daje astronomiczną sumę 92gr/ml, ale kto bogatemu zabroni?

 

$%28KGrHqVHJCEFCbjjYG%28vBQnS93HT6%21~~6

 

zdjęcie pochodzi z tej aukcji: http://tiny.pl/qj61c

 

atrament testowałem czterema piórami, na czterech papierach.

próbka pisma rozmazana mokrą dłonią.

wszystko opisane na skanach, więc nie ma co klepać.

atrament klasyczny do bólu, ale mnie się podoba. bo czemu nie?

 

7u2v.jpg

 

33d5.jpg

 

44io.jpg

 

a5ty.jpg

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

minęło tyle czasu ile potrzeba.

no i mamy pierwsze działanie niepożądane. barwnik atramentu wyjątkowo się lubi nie tylko z kamieniem na umywalce, ale i z samą umywalką, plastikiem tłoczka parkera de luxe oraz plastikiem okienka  zbiorniczka pelikana m-250, a właściwie smarem w nim obecnym. także tego.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych niebieskich, także kupiłem z Pilotem 78 G, a potem udało mi się w lokalnym papierniczym nabyć ostatnią paczkę nabojów. Ten w nabojach jest zdecydowanie bardziej nasycony -może przez odparowanie części wody. Na Amazonie kupiłeś flaszkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych niebieskich, także kupiłem z Pilotem 78 G, a potem udało mi się w lokalnym papierniczym nabyć ostatnią paczkę nabojów. Ten w nabojach jest zdecydowanie bardziej nasycony -może przez odparowanie części wody. Na Amazonie kupiłeś flaszkę?

nie, kupowałem przez ebay.

mnie ciężko porównywać, bo nabój mam założony do pilota z blaszką EF, ale może być tak jak piszesz.

 

Ta blaszka OB fajnie pisze. No ale ja nie lubię ptaszorów, wiec będę szukał czegoś takiego po innych firmach.

to może lamy 2000? B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------------------

minęło tyle czasu ile potrzeba.

no i mamy pierwsze działanie niepożądane. barwnik atramentu wyjątkowo się lubi nie tylko z kamieniem na umywalce, ale i z samą umywalką, plastikiem tłoczka parkera de luxe oraz plastikiem okienka  zbiorniczka pelikana m-250, a właściwie smarem w nim obecnym. także tego.

To znaczy, że barwi nieodwracalnie?

Kurka, kurka co te Japońce tam leją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że barwi nieodwracalnie?

Kurka, kurka co te Japońce tam leją?

to chyba pytanie bardziej do kol. Nicponia. ale nie da się ukryć, że ściany tłoczków są niebieskawe teraz. pelikana zalałem czarnym 4001 i zobaczę co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba by nie otwierali całego nowego wydziału, żeby o ściemach uczyć? :)

 

Bo były pieniądze do wydania? :D W dzisiejszych czasach jak nawet masz dobrze dopracowany projekt, który faktycznie będzie miał zastosowanie i coś poprawia, ale we wniosku nie masz nanotechnologii, chemii supramolekularnej to cię oleją. A większość z tych rzeczy nie jest nano, bo to o co w tym chodzi, czyli pojawienie się "nie ciągłej" zmiany właściwości zaczyna się poniżej 100 nm, a tak naprawdę prawdziwy zysk pojawia się dopiero po przejściu poniżej 50 nm, a większość to co jest teraz na rynku ma 700-1200 nanometrów, przy czym bardzo często są to zwykłe układy micelarne - takie jak w mydle znane od wieków, także jaka tu nanotechnologia :P Nanotechnologia to nie jest taka całkowita ściema - jest wiele przedmiotów które czerpią z niej całymi garściami.

To tak samo jak z projektem polski grafen i ITME, pomijam to jak oni podeszli do problemu, to od conajmniej dwóch lat wiadomo że grafenu nie da się zastosować do masowego produkowania podzespołów elektronicznych i będzie miał co najwyżej niszowe zastosowanie, bo krzemu na pewno nie zastąpi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, ja pod kran nie wkładałem, bo kto normalny, przy normalnym użytkowaniu wkłada notatki pod kran?+

ale zachęcony linkiem włożyłem jakieś stare bazgrołki pod gorącą wodę i faktycznie, trochę zeszła wierzchnia warstwa, ale to co w papierze zostało i co więcej, nawet się nie rozpełzło po włóknach papieru. dodając A do PSIK! wychodzi na to, że atrament ten zawiera jakiś hydrofobowy, a za razem lipofilny barwnik, który z takim upodobaniem wlazł w smar, którym było powleczone wnętrze pelikana.

teraz pytanie drugie, jaki smar jest we wspomnianym pelikanie i czy atrament ma takie samo powinowactwo do smaru silikonowego, a może nie mieć, bo silikonem smarowałem Konrada, który wyjątkowo koloru nie złapał.

i pytanie trzecie, czy m250 ma mechanizm montowany na wcisk i czy jest sens go rozbierać, celem przeczyszczenia. to w sumie cztery pytania.

nie spodziewałem się Hiszpańskiej Inkwizycji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Smar w Pelikanie jest silikonowy, mechanizmy tłoka są wkręcane dopiero w m800 chyba a wciskanego nie opłaca się rozbierać. Lepiej po wykręceniu stalówki wyczyśćić to patyczkiem higienicznym i nasmarować. Ale dość delikatnie, tego smaru nie musi być bardzo dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie w ten sposób przesmarowałem M100, który po leżakowaniu miesięcznym nie bardzo chciał ruszyć. mała kropla smaru Si na wacik i tym do cylindra. tylko wiesz, zastanawiam się jak tego niebieskiego się pozbyć z M250. no i zastanawiam się czy to na bank był smar Si, bo inne pióra zasilikonowane nie wybarwiły się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być standardowy smar oparty na solach długich kwas tłuszczowych (wapniowych, litowych) zmieszany zamiast standardowo z parafina z olejem silikonowym - taki smar też się nazywa silikonowym, ale różni się od tego najpopularniejszego który jest mieszaniną krzemionki i polisiloksanu. Niektóre barwniki i składniki atramentow źle reagują na obecność w układzie soli słabych kwasów metali wielowartosciowych (np. wapnia). Pisze troche na okrągło bo nie chce się że wszystkim wygadac :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...