Skocz do zawartości

Witajcie.


elessar

Polecane posty

Witam wszystkich, na imię mam Piotr. Jestem początkującym "kolekcjonerem" piór wiecznych. W cudzysłowiu bo do tej pory uzbierałem 8 piór :] więc rewelacji nie ma.

Obecnie używam tylko dwóch czyli Crocodile 517 A, i Montblanc 22 Vintage ze stalówką F(kocham Montblanc jest boski, stalówka, gładkość cudo) możliwe że pokuszę się o napisanie recenzji ;] Okazjonalnie używam Cerruti 1881 (nie znam modelu, dostałem je od dziadka) ze zmodyfikowaną stalówką na 1.1 italic (z tą stalówką już dostałem). 

 

 

ps. poniżej zdjęcie piórek których obecnie używam :)

post-2780-0-15501000-1391673732_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo polecam gorąco, jest genialne, lekkie, pisze bez skrobania, wolałbym stalówkę OB, ale F też się spisuje. No i jest to pióro z ptasim kleksem na skuwce ;] 

Trzeba trochę polwać na ebay albo allegro i trochę kasy wyłożyć ale warto. Sporo egzemplarzy ma ślady wcześniejszego używania. Mi udało się dostać niemal idealny egzemplarz... chyba zrobię recenzję ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo polecam gorąco, jest genialne, lekkie, pisze bez skrobania, wolałbym stalówkę OB, ale F też się spisuje. No i jest to pióro z ptasim kleksem na skuwce ;] 

Trzeba trochę polwać na ebay albo allegro i trochę kasy wyłożyć ale warto. Sporo egzemplarzy ma ślady wcześniejszego używania. Mi udało się dostać niemal idealny egzemplarz... chyba zrobię recenzję ;]

ja to wszystko wiem, naigrawam się jeno.

mam teraz (w sumie od trzydziestu, może czterdziestu lat) koreańskie pióro inspirowane MB22, które pisze wybornie, ale co oryginał, to oryginał.

 

888-P1070025.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wszystko wiem, naigrawam się jeno.

mam teraz (w sumie od trzydziestu, może czterdziestu lat) koreańskie pióro inspirowane MB22, które pisze wybornie, ale co oryginał, to oryginał.

 

888-P1070025.JPG

 

 

Ładne, ale ma odsłoniętą stalówkę, wyglądem bardziej przpomina Montblanc 220. Swoją drogą umieściłem recenzję 22, zapraszam do przeczytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za każdym razem kiedy wchodzę do sklepiku i przyjemnej nazwie Skryba we Wrocku, to aż oczy mi się świecą;]

Muszę chyba przejść się na Szewską, choćby po to, żeby zobaczyć, czy MB Albert Einstein jest naprawdę tak piękne, jak na zdjęciach :)

A czy sklep ma w swojej ofercie również atramenty?

Edytowano przez Ewelaila
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko czego dusza zapragnie, na niektóre trzeba pewnie poczekać, bo nie wszystko mogą mieć na stanie. Ale warto... mają tam ostatniego Parkera 100, o ile wiem już ich nie produkują przymierzałem się do niego, ale cena trochę odstrsza ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrze!

Ja też mam na imię Piotr. Co do zgromadzonego przez Ciebie stada wiecznych piór mam tylko jedno zastrzeżenie - jest ich o 5 więcej, niż u mnie, a ja nie uważam się za początkującego kolekcjonera  :P    

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrze!

Ja też mam na imię Piotr. Co do zgromadzonego przez Ciebie stada wiecznych piór mam tylko jedno zastrzeżenie - jest ich o 5 więcej, niż u mnie, a ja nie uważam się za początkującego kolekcjonera \ :angry:/.   

Cześć, wiesz, wszystko zależy od tego JAKIE pióra ma się w kolekcji :) bo nawet 20 ładnych jinhao czy baoerów marnie wygląda przy 3 watermanach, viscontich czy Montblancach ;] a jeżeli są to jeszcze stare piórka których już nie produkują, i mająwartość sentymentalną  to jest to nie lada kolekcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...