Skocz do zawartości

Fuliwen


visvamitra

Polecane posty

Mam słabość do chińskich piór. Naturalnie nie wszystkie spełniają pokładane w nich nadzieje, ale z drugiej strony oferują tak wiele za tak niewiele. Nawet jeśli się zepsują albo zaginą w akcji jakoś szczególnie mnie to nie boli.

 

Fuliwen jest pozycjonowany jako chińska marka Premium. Innymi słowy trudno kupić na Ebayu pióro tej marki za mniej niż 10 $. Uznałem, że skoro moje Duke’i z podobnego pułapu cenowego piszą tak przyjemnie, warto dać szansę również Fuliwenowi. Jak pomyślałem, tak zrobiłem, czego efektem będzie niniejsza recenzja.

 

ve1s.jpg

 

j50k.jpg

 

 

7ro6.jpg

 

2b3j.jpg

 

Muszę też zaznaczyć, że odwiedzając stronę producenta srodze się zawiodłem - Duke i Kaigelu wymyślili barwne historie swoich firm a Fuliwen nie koloruje rzeczywistości. Szkoda. Lubię bajki.

 

Wygląd (7/10)

 

Fuliwen jest piórem zgrabnym i niewielkim. Projekt jest całkiem pomysłowy – zastanawiam się, czy został zainspirowany innym markowym piórem wiecznym, czy też projektantom pozwolono poszaleć? Otóż w metalowej skuwce umieszczono plastikowy ring o fakturze identycznej z fakturą korpusu pióra. Faktura tworzywa wykorzystanego do produkcji pióra odpowiada mi – trzyma się je w dłoni pewnie i wygodnie. Uwagę zwraca również metalowe zakończenie korpusu  mające – podobnie jak skuwka – obły kształt. Mnie kształt ten zainteresował. Wciąż nie wiem, czy mi się podoba. Raz tak a raz nie.

 

Konstrukcja

 

Pióro wykonano z tworzywa sztucznego i metalu. Elementy dobrano dobrze, nic nie odstaje, nic nie wypada. Gwint wewnątrz korpusu jest metalowy, gwint sekcji plastikowy. Mechanizm działa dobrze, powinien swoje przeżyć. Klips jest sprężysty, łatwo go odchylić i użyć.

 

ku7k.jpg

 

cf3h.jpg

 

an8y.jpg

 

 

hqs5.jpg

 

Stalówka (7/10)

 

Pióro wyposażono w stalową stalówkę w rozmiarze F/M. Początkowo pisała bardzo przyjemnie, jednak po upadku na podłogę skrzydełka stalówki trochę się rozsunęły i pióro miewa swoje kaprysy. Będę musiał coś z tym zrobić, bo pióra za trzydzieści parę złotych nie opłaca się wysyłać do specjalisty.

 

v9kd.jpg

 

xk6n.jpg

 

x312.jpg

 

System napełniania

 

baiz.jpg

 

 

Pióro wyposażono w konwerter niskiej jakości. Można używać w nim międzynarodowych wkładów.

 

Wymiary

 

Zamknięte: 137 mm

Otwarte: 122 mm

Długość skuwki: 59 mm

Średnica: 12 mm

 

Próbka Pisma (niewiele tego pisma, bo właśnie skończył się Flannel Grey Private Reserve w konwerterze):

 

k1rd.jpg

 

Stosunek ceny do jakości (7/10)

 

Nie jest źle – za trzydzieści parę złotych dostajemy oryginalnie wyglądające pióro wykonane z dobrych materiałów. Na szczęście żaden z elementów nie jest pozłacany, więc nie ma ryzyka, że za jakiś powłoka zacznie się łuszczyć i schodzić. Jeśli pióro to podoba wam się, to w tej cenie będzie dobrym wyborem.

 

BONUS:

 

Wygląda na to, że kupiłem egzemplarz zaprojektowany w sposób nudny i zachowawczy. Fuliwen produkuje kozackie pióra. Spójrzcie na te:

 

fozb.jpg\\9xqg.jpg

gv58.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mech (płonnik?) krzaczkiem nazwać? ja gorę!

 

To jest Pan Krzaczek i koniec. :D

 

 

młodzieży! bo babcia na zawał padnie  :o

 

Babciu, spokojnie. Wiek Twój i stateczność każą Ci się oburzyć, ale nich Twe młode serce zrozumie młodzieńcze szaleństwo! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witam! 

Ja swojego Fuliwena dostałem w prezencie. Jakiś czas trwało zanim zacząłem szukać firmy. Kwestia w szkle powiększającym lub opcji macro w aparacie foto :)

Niestety strasznie zasycha na pelikanie 4001 w nabojach. Teraz eksperymentuję z parkerem quink. Zobaczymy. 

fuliwen 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...