Skocz do zawartości

Pióro do notatek do 100zł


Polecane posty

Witam

 

Poszukuje pióra do około 100zł, głównie do robienia notatek na studiach. Będę je raczej kupował na allegro.

Raczej wole pisać cieńszą stalówką ze względu na mój kiepski charakter pisma, więc myślę że F będzie ok.

Obecnie od dłuższego czasu piszę piórem Wenfen WF 14K. To pióro z czasów gimnazjum.

Jeśli chodzi o sposób napełniania to preferuje tłoczek, najlepiej wbudowany.

Używam taniego, dobrego atramentu Camel.

 

Podobają mi się w tej cenie pióra:

Parket IM

Jinhao 2008

Waterman Graduate

Faber Castell Loom Piano

 

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Edytowano przez jazyna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy robieniu notatek przyjemność pisania ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o wygląd, to Lamy mi się nie do końca podobają. Wole bardziej klasyczne kształty.

 

Jeśli chodzi o stalówkę F, to które z tych piór wydaję się lepsze?:

-Sheaffer Prelude

-Pilot 78g  

-Kaweco Spor

-FaberCastell Basic

-'jakiś' Jinhao

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o stalówkę EF, to co polecacie? Podobno Pilot 78g F jest jak EF.

Zależy mi na gładkości, przyjemności pisania.

Mogę ewentualnie trochę dorzucić do budżetu. Jak piszę na przykład Waterman Hemisphere?

Edytowano przez jazyna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o stalówkę EF, to co polecacie? Podobno Pilot 78g F jest jak EF.

Zależy mi na gładkości, przyjemności pisania.

Mogę ewentualnie trochę dorzucić do budżetu. Jak piszę na przykład Waterman Hemisphere?

 

Japońskie F jest jak europejskie EF :) Co do gładkości pisania się nie wypowiem, bo sam mam Pilota 78G M - przy M-ce pisze jak masełko, zero oporu, podobny opór jak przy machaniu w powietrzu. Pisze się bardzo wygodnie, ale u mnie nie zawsze jest to czytelne potem, bo mam bardzo drobne pismo ;) EF podobno już jakiś opór stawia i nie jest takim "masełkiem", ale wciąż jest wygodnie. 

 

Tu jest porównanie EF i F w Pilocie 78G (grubość kreski). Zdjęcie nie mojego autorstwa, mam nadzieję, że nikt się nie obrazi ;)

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/689/dsc01367ma.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pióra którymi piszę na codzień i to sporo, które mogę polecić (kupione po konsultacjach na forum) to:

 

- Duke 209

- Jinhao 11

 

gładko piszą, dobrze się prowadzą (tz. nie piją zbyt dużo, nie palą  :D), oba razem kosztują poniżej 100 zł. Gdybym miał wskazać jedno z nich to z całą stanowczością Duke 209.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...