Skocz do zawartości

Pióro do notatek do 100zł


Polecane posty

A jeśli chodzi o stalówkę EF, to co polecacie? Podobno Pilot 78g F jest jak EF.

Zależy mi na gładkości, przyjemności pisania.

Mogę ewentualnie trochę dorzucić do budżetu. Jak piszę na przykład Waterman Hemisphere?

 

Miałem Pilota 78G zarówno ze stalówką F jak i M. F jest super cienkie, ale po papierze nie płynie tak gładko jak M.

Hemisphere też miałem ze stalówkami F i M. Sytuacja podobna, M pisze płynniej.

Gdyby postawić oba pióra na jednej skali, to Pilot powinien faktycznie mieć oznaczenia EF i F dla rozmiarów F i M, a Waterman swoje standardowe F i M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien pasować, też jest przecież standardowy  :hmm1:

czekaj, sprawdzę zaraz z tym konwerterem, który jest przy Camelu Royal Blue dodawany

 

edit: faktycznie coś nie tak, nabój tak minimalnie węższy, że prawie nie do zauważenia, ale tłoczek nawet nie chciał się umocować porządnie. zagadka :)

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gdzieś w komentarzu wpisał, że to FB tłoczek, ale zauważ, jak lekko on się kotwiczy w piórze, jakby miał wypaść za moment. spróbowałam założyć taki u siebie http://allegro.pl/tloczek-uniwersalny-do-piora-wiecznego-i3745925200.html i bardzo bym mu nie ufała, zwykły duży nabój pewniej siedzi i ma większą pojemność :)

 

nie jestem związana za sprzedawcą itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gdzieś w komentarzu wpisał, że to FB tłoczek, ale zauważ, jak lekko on się kotwiczy w piórze, jakby miał wypaść za moment. spróbowałam założyć taki u siebie http://allegro.pl/tloczek-uniwersalny-do-piora-wiecznego-i3745925200.html i bardzo bym mu nie ufała, zwykły duży nabój pewniej siedzi i ma większą pojemność :)

 

nie jestem związana za sprzedawcą itd...

Pisząc "duży nabój" masz na myśli dużego Pelikana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w Faber-Castell F nie będzie tak anorektyczna jak w Pilocie, skłaniałabym się w stronę Pilota MR :)

Pod względem szerokości linii, to do Pilota niewiele piór może się równać. Faber Castell Basic jest dziwacznie wyważone, choć wygląda ciekawie. Pilot MR jest fajnym piórem i w ręku sprawia wrażenie bardziej solidnego niż na zdjęciach - to pióro ma "masę". Sam używam codziennie i złego słowa nie dam powiedzieć. Teraz oferta kololrystyczna poszerzyła się o kilka wzorów "odzwierzęcych", więc dla każdego coś miłego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...