Skocz do zawartości

jazyna

Użytkownicy
 • Ilość treści

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O jazyna

 • Ranga
  XXF
 1. Witam Zawsze używałem pióra z wbudowaną pompką. Ostatnio zakupiłem Waterman Hemisphere za dość korzystną cenę. Niestety nie mieści się w nim tłoczek dodawany do atramentu Camel (który kosztuje 3zł). Końcówka pióra jest po prostu zwężona. Nie chcę kupować tłoczka, który kosztuje tyle co pióro. Skąd wziąć jakiś tani tłoczek? Ewentualnie skąd wziąć jakiś pusty długi nabój?
 2. Kupiłem Waterman Hemi, stalówka F. Piszę dosyć grubo, grubiej niż moje poprzednie pióro ze stalówką M. Jak piszę nim odwrotnie, to grubość linii jest ok.
 3. Kupić za 100zł używany 2msc Waterman Hemisphere czy może nowy Faber Castell Basic / Pilot MR? Jeśli chodzi o grubość stalówki raczej by bardziej odpowiadał Pilot 78g, ale pod względem wyglądu jest gorszy.
 4. A czy gdzieś kupie Waterman Hemisphere F z przesyłką do mniej więcej 100zł? Ewentualnie jakieś inne, podobne.
 5. A Pilot MR w stosunku do 78g mocno się różni, jeśli chodzi o stalówkę? Według mnie najładniejszy jest Waterman Hemisphere, ale też najdroższy.
 6. A Duke 209, Faber-Castell Basic czy Waterman Hemisphere mają dobrą stalówkę F? To znaczy czy piszą gładko i przyjemnie?
 7. A jeśli chodzi o stalówkę EF, to co polecacie? Podobno Pilot 78g F jest jak EF. Zależy mi na gładkości, przyjemności pisania. Mogę ewentualnie trochę dorzucić do budżetu. Jak piszę na przykład Waterman Hemisphere?
 8. Czytam, że pióro Pilot MR ma dosyć cienką stalówkę. Z które z tych piór ma wbudowany tłoczek, ewentualnie konwerter? Podoba mi się na przykład Jinhao 1000, 99, 888 i 550.
 9. A który Jinhao ma taką kreskę? A czy Pilot i Faber ma jakiś tłoczek czy jest na naboje?
 10. Przy robieniu notatek przyjemność pisania ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o wygląd, to Lamy mi się nie do końca podobają. Wole bardziej klasyczne kształty. Jeśli chodzi o stalówkę F, to które z tych piór wydaję się lepsze?: -Sheaffer Prelude -Pilot 78g -Kaweco Spor -FaberCastell Basic -'jakiś' Jinhao
 11. Witam Poszukuje pióra do około 100zł, głównie do robienia notatek na studiach. Będę je raczej kupował na allegro. Raczej wole pisać cieńszą stalówką ze względu na mój kiepski charakter pisma, więc myślę że F będzie ok. Obecnie od dłuższego czasu piszę piórem Wenfen WF 14K. To pióro z czasów gimnazjum. Jeśli chodzi o sposób napełniania to preferuje tłoczek, najlepiej wbudowany. Używam taniego, dobrego atramentu Camel. Podobają mi się w tej cenie pióra: Parket IM Jinhao 2008 Waterman Graduate Faber Castell Loom Piano Z góry dziękuje za pomoc!
×
×
 • Utwórz nowe...