Skocz do zawartości

Pióro wieczne na prezent, pióro wieczne na prezent, pióro wieczne...


Polecane posty

Pióro wieczne na prezent, pióro wieczne na prezent, pióro wieczne na prezent, pióro wieczne na... Tylko to kołacze mi się w głowie przed najbliższymi świętami. Jakie pióro wieczne polecacie? Myślę o czymś starszym z okresu sprzed roku 1955. Budżet no limit. A co! raz się żyje!

 

Pelikan, Montblanc, Parker, Waterman?

 

Tylko nie Osmia, bo to paskudne pióra.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

Tylko nie Osmia, bo to paskudne pióra.

No popatrz, a ja właśnie wczoraj zapłaciłem za taką fają ‘wintydżową’ Osmię 884 z genialnie fleksującą stalówką. Pochwalę się jak dojdzie. :P Mnie osobiście, z twojego opisu, kojarzą się albo angielskie Parkery Duofoldy albo Wahl-Eversharp Skyline z tymi fantastycznymi stalówkami z lat 50-tych, 60-tych. Na moje oko można mieć piórko w pełni odrestaurowane w cenie tak od 100+ USD. Trochę mnie @Konis zaraził tymi piórkami wintydżowymi. Sprawdziłem i piszę czasem dla samej przyjemności pisania Sheafferem Balance z lat 30-tych i jak dla mnie jest to ‘samo mniodzio z pisania’. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy parametr: frajda z pisania. 

 

Poszukaj zaraz za naszą zachodnią granicą. Może Pelikan 400 z początkowych lat produkcji? Bardzo dobre stalówki. Zwróć też uwagę na Soenneckeny, wczesne produkty Montblanc i Matadory. W Stanach Zjednoczonych warto rozejrzeć się za starszym Dufoldem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same choróbska :lol:

na wszystko się znajdzie recepta:

"zwracając się do podoficera sanitariusza rzekł: 

- proszę pisać: Szwejk, ścisła dieta, dwa razy dziennie płukanie żołądka, raz na dzień lewatywa, a co dalej, to się pokaże. tymczasem odprowadzić go do gabinetu, przepłukać mu żołądek, a jak trochę oprzytomnieje, zrobić mu lewatywę, ale porządną, żeby wołał wszystkich świętych. zaraz się ten jego reumatyzm przestraszy i ucieknie. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...