Skocz do zawartości

Parker Green


visvamitra

Polecane posty

W ramach przygotowań do Wielkiego zestawienia zieleni zrecenzuję około 50 atramentów. Później zestawię je wszystkie w jednej recenzji.  

 

A później, przez parę lat, nie będę mógł patrzeć na zieleń ;)
 
Próbkę Parkera Green otrzymałem od użytkownika forum @piter22. Piter - niniejszym dziękuję za bezintersowną pomoc i szybką reakcję :)

 

hqhk.jpg

 

 

RECENZJA:

 

 

 

Jest to ładna zieleń. Ma wiele zalet, wśród których na pierwszym miejscu wymieniłbym dobrą dostępność na sklepowych półkach i przystępną cenę. Zieleń Parkera broni się w zestawieniu z droższymi, trudniej dostępnymi zieleniami.

Nie jest to kolor, który by mnie zachwycił – brak mu głębi i nut niebieskiego. Z drugiej strony trudno mu coś zarzucić, zachowuje się nienagannie. Całkiem dobrze zmywa się go z dłoni. To ważne.

Sam kolor określiłbym jako średnio nasyconą zieleń nie wpadającą ani w żółty ani w niebieski. Ot, przyjemna, raczej spokojna zieleń. Jest na rynku wiele ciekawszych wyborów, ale i Parker dobrze się sprawdzi od święta i na co dzień.

 

 

 5ge2.jpg
 
 
INFORMACJE / PARAMETRY
 
Producent: Parker
Kolor: Green
Opakowanie: szklana butelka o pojemności 50 ml
Cena: ok. 20 PLN
 
Nasycenie: dobre
Przepływ – bardzo dobry
Cieniowanie: wyrażne, sympatyczne
Jakość linii: wysoka 
Osadzanie się na stalówce – odrobinę
Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem
Rozruch: natychmiastowy, mokra linia od początku
Przebijanie - ledwo zauważalne
Strzępienie – śladowe 
Wysychanie: znośne

 

Inne: jestem zaskoczony. Z założenia nie lubię Parkera a tu proszę - ładny, zeilony atrament :)
 
 
SKANY (Pismo + cieniowanie):

 

 

7h99.jpg

 

9q3r.jpg

 

ox1s.jpg

 

mqwx.jpg

 

 

 

Jeśli ktoś ma pomysł, jak ustawić balans bieli fotografując pismo na bialej kartce będę wdzięczny za sugestie. Sam dojdę do tego prędzej lub później, ale wolałbym PRĘDZEJ :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se szarą kartę, mała kosztuje kilkanaście złotych. Ustawiasz ją np. w rogu zdjęcia a potem w PS ściągasz próbkę i kadrujesz żeby ją wywalić. Druga metoda to pyknięcie pierwszej fotki owej karty (wszystkie zdjęcia muszą być w tych samych warunkach oświetleniowych) i potem w PS czy nawet już w aparacie (o ile ten ma taką możliwość) ustawiasz balans bieli. Działa dla jpg jak i RAW, ale rzecz jasna lepiej trzaskać fotki w tym drugim formacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor całkiem przyjemny. Z balansem bieli jest o tyle problem, że większość ma "zwykłe", nieskalibrowane monitory wiec to co wydaje się białe u innego nie koniecznie.

Daj sobie spokój z PS, zainstaluj Lightrooma - prosty, tani, intuicyjny z dużymi możliwościami program a przy okazji w sam raz do fotografii na "co dzień".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zielonego Parkera.

Za to podoba mi się próbka w której atrament przyjechał. Gdzie zakupiona i za ile?

Atrament nie przyjechał w tym opakowaniu. Został przez Pana Visvamitrę chytrze przelany ;) Mam nadzieję że 'oryginalne' opakowanie zdało egzamin i nie wyplulo zawartości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba szukać w sklepach zaopatrzenia medycznego CeZaL pojemników na próbki, ewentualnie probówek do wirówek.

 

pojemnik na próbki (probówka typu falcon) będzie wyglądał mniej więcej tak:

pojemniki_z_polistyrenu_o_poj_30ml.jpg

 

26ee90a1964aca9b70e22b0a76e9c699.jpg

 

probówka do wirówki na przykład tak:

probowkazielona-vi.jpg

 

image_7242_1.jpg

 

fajne są też eppendorfy, ale one są maciupcie, chyba do 1,5ml.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obadaj, też chętnie się dowiem - te z zakrętką kupiłem na alledrogo po 4,60 za 25 sztuk (jeśli mnie pamięć nie myli).

niestety w rzeszowskim CeZaLu panie miały tylko szklane probówki do wirówek. w sumie mogłem spytać w hurtowni chemicznej obok mojego bloku, ale zawsze mam tam nie po drodze. w efekcie czekam na probówki zamówione na ale drogo, konkretnie takie, jak te z prawej:

 

26ee90a1964aca9b70e22b0a76e9c699.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no i kał z tego wyszedł. sprzedawca okazał się niekompetentny, sprzedawał towar, którego nie miał. a wujek Stiopa nie lubi niekompetentnych.

 

 

ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. poszedłem w końcu po rozum do głowy i zamówiłem sobie pojemniki na kał. pojemność 18ml, płaskie dno, wykonane z PS, zatyczka z dwoma pseudo o-ringami. wygląda na szczelny, a czy będzie taki w rzeczywistości? to się okaże. to ten w środku:

 

800.600.pojemnik%20kal.jpg

źródło - strona producenta (pph kosmed): http://www.kosmed.pl/Pojemniki.medyczne-23-_oferta.html

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie korzystam z takich: 

k017.png

 

Te są z PS - pojemność 4 ml, takie bardziej sztywne, zamknięcie jest dosyć szczelne

 

schc.png

 

Te są wykonane z PP - pojemność 10 ml, PP jest bardziej elastyczny i mniejsze prawdopodobieństwo że sobie pęknie. Ogólnie bardzo wygodne, ale trzymanie w poziomie nie jest wskazane, bo zdarza się im trochę popuścić ;)

 

Ale na allegro są też takie:

http://allegro.pl/probowka-z-pp-12-ml-z-nakretka-10-szt-i3667142857.html

http://allegro.pl/probowka-z-pp-30-ml-z-nakretka-10-szt-i3645449818.html

 

Korzystałem z trochę innych pojemności i też się sprawdzały. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...