Skocz do zawartości

Witajcie


peterek_primosz

Polecane posty

Witaj :), cóż w dobie wszechogarniających mediów elektronicznych sztuka epistolograficzna jest w zaniku :(, a przecież o tematykę listów miłosnych oparta jest fabuła pięknej historii „Cyrano de Bergerac”. Szczerze polecam Ci „Listy dwóch młodych mężatek” Balzaca oraz „Listy Pani de Sevigne” – prawdziwa perełka literatury (nie tylko francuskiej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Endoor, tak to prawda pisanie jako takie na papierze już abstrahując od epistolografii jest w zaniku, już niedługo pojawi się tzw. "papier elektroniczny" a pisanie jakichkolwiek tekstów na zwykłym papierze będzie przejawem ekstrawagancji, ale ja tego nie porzucę bo po pierwsze pisanie nie na elektronicznej maszynie jest bardziej bezpieczne (praktycznie nikt poza adresatem nie ma wglądu w tekst) a po drugie to jest sztuka ładnie coś napisać zwykłym piórem.

Edytowano przez peterek_primosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak, wydaję mi się że ma zagiętą stalówkę, to pióro w zasadzie dla dzieci kupiłem jak szedłem do pierwszej klasy LO, ale jeśli znasz sposób na naprawienie tego drapania, będę wdzięczny. A z tym atramentem to sam nie wiem, zatankuję je i po trzech dniach pisania i to małej ilości tekstu już brakuje "paliwa", nie wiem czy to tłok jest mało pojemny czy coś innego się z nim dzieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalówki póki co to tylko lekko o pilniczek do paznokci szorowałam, taki plastikowy z czterema różnymi paskami, albo pisałam po zlewie, zatankowanym. 

a uciekający atrament być może wynika z nieszczelności skuwki, tyle czytam już to forum ale tylko taki pomysł mi przychodzi do głowy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj :), cóż w dobie wszechogarniających mediów elektronicznych sztuka epistolograficzna jest w zaniku :(, a przecież o tematykę listów miłosnych oparta jest fabuła pięknej historii „Cyrano de Bergerac”. Szczerze polecam Ci „Listy dwóch młodych mężatek” Balzaca oraz „Listy Pani de Sevigne” – prawdziwa perełka literatury (nie tylko francuskiej).

Do tego należałoby dodać Listy perskie Montesquieu (tematyka niekoniecznie i nie tylko miłosna), i erotykę epistolarną, klasyk gatunku Choderlos de Laclos "Niebezpieczne związki" (na kanwie tego ostatniego dzieła powstały co najmniej dwa filmy...).

No a generalnie witaj nowy forumowiczu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...