Skocz do zawartości

Pilot Maki-e Urushi


atuzi

Polecane posty

Pierwszy raz to pióro zobaczyłem kilka lat temu w znanej książce:

PilotUrushi00_zpsf997e645.jpg

Teraz jest u mnie, choć trochę inne wykończenie, bez ringów na końcach pióra, co moim zdaniem, jest lepszym rozwiązaniem.

PilotUrushi01_zpsc4a4055c.jpg

Nie ma co się rozpisywać, tylko oglądać.

PilotUrushi06_zps3c8363c6.jpg

PilotUrushi07_zpsede5b2ac.jpg

PilotUrushi09_zpsc4de644f.jpg

PilotUrushi08_zps580a6ed6.jpg

PilotUrushi10_zps43e1cd63.jpg

PilotUrushi11_zps3ea60401.jpg

PilotUrushi12_zps2967acad.jpg

PilotUrushi13_zps75d01fea.jpg

PilotUrushi14_zpsb6e2468d.jpg

Widok z czterech stron świata na Fujijamę:

PilotUrushi02_zps07e2d21f.jpg

PilotUrushi03_zps8bedc0bb.jpg

PilotUrushi04_zps9b6c10ff.jpg

PilotUrushi05_zps8ea3c405.jpg

System napełniania: przycisnąć guzik kilka razy i gotowe.

PilotUrushi15_zps08da0c94.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bardzo ładne pióro. Kiedyś chciałem je kupić, ale jednak nie wyszło. Namiki są najciekawszymi piórami. Wnoszą coś więcej. Sztuka laki jest niezwykle fantazyjna, wspaniała, a pióra nią zdobione wyjątkowe... Niestety tych przedwojennych praktycznie nie da się kupić, pozostają współczesne, ale i tak bardzo drogie. Polecam stronkę: http://www.velvet-pens.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam problemu z guzikowym systemem, używam sporo Vacumaticów, więc jestem przyzwyczajony.

Miałem szczęście, cła i vatu nie było.

No to dobrze, że chociaż Ciebie oszczędzili. Ilekroć czegoś nie kupię w Japonii to celny prześwietla moje paczki na wylot. No i upomina się o dodatkowe $$$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk połączony z rurką. Działa trochę podobnie do Vacumatica: zasysa atrament dołem, a wypluwa powietrze z góry. Wadą względem konwertera kręconego jest konieczność naciskania z góry (ryzyko zbyt mocnego oparcia stalówki o dno kałamarza). Niewątpliwa zaleta to mniej miejsca zajętego przez mechanizm = większa pojemność. Teoretycznie.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnościowo to Vacumatica nie pobije, ale pomierzę ile atramentu wciąga. Chyba, że ktoś już to robił. Ja, przyzwyczajony do Vaców i Button Fillerów, nie widzę zagrożenia dużego nacisku stalówki na dno kałamarza. Zawsze irytują mnie za to konwertery kręcone. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...