Skocz do zawartości

Najlepsze pióra wg "The Independent"


Mariusz

Polecane posty

"The Independent" ogłosił kolejny już raz listę najlepszych piór wiecznych:

[HTTP]

http://www.independe...=gallery&ino=10

[/HTTP]

W kolejności są to:

1) Kaweco Sport

2) Cross Lustrous Chrome

3) Pentels Disposable

4) Yard-O-Led Viceroy Grand Victorian

5) Lamy Children's ABC

6) Montblanc Starwalker Resin Pure

7) Lamy Raspberry

8) Pilot Capless

9) Caran D'Ache Perles

10) Waterman Carene Amber Marine

Oczywiście, to zabawa, ale co powiecie na taki wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poza poz. 3, bo to nie pióro, chyba każdy z nas umiałby podać co najmniej jednego konkurenta, i to co najmniej równorzędnego, w kategoriach funkcji lub ceny. Też się dziwę - i cieszę się, że nie tylko ja "tak mam".

No ale to tylko zabawa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zestawienie udziwnione i właściwie nie wiadomo 'co autor miał na myśli'. Nawet dość sensowne komentarze pojawiły się pod tym zestawieniem. Komentatorzy przypominają autorowi zestawienia o istnieniu takich marek jak Visconti, Parker, Waterman, Bexley itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę listę to o kant d..y potłuc... Nie wiem, jaki jest sens takich list poza zwiększeniem klikalności.

Opublikuj listę 10 najlepszych piór/klawiatur/samochodów/telefonów/muszli klozetowych, a od razu znajdą się dziesiątki komentujących, bo to temat, w którym każdy może wrzucić swoje 0,03 PLN. Podejrzewam, że autor/autorzy tej listy nie mieli nawet tych piór w rękach, po prostu przejrzeli strony internetowe i wybrali te, które najbardziej im się podobały.

Gdyby taką listę ułożyli uczestnicy tego forum, to byłaby o wiele ciekawsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dali do kupy parę kryteriów takie 3w1 przysłowiowe. Cena, jakość wykonania, jakość użytych materiałów, przystosowanie do konkretnego odbiorcy - projekt np. pioro szkolne. I tu moge zrozumieć wyższą pozycję pióra szkolnego od np. MB146.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, egzotyczne zestawienie. Śmierdzi mi też marketingowcem i "lokowaniem produktu". Moja hipoteza:

- Kaweco jest fajne, ale bez przesady. Mam, ale nie pieję z zachwytu. Biorąc pod uwagę ostatnią "inwazję" piór tej marki w naszej okolicy oraz rozrost gamy kolorystycznej i materiałowej modelu Sport można założyć, że producent stara się odzyskać część rynku;

- Cross - jak wyżej. Fajne pióra, ale mam wrażenie, że poszczególne modele różnią się głównie ceną i rozmiarem. Nie zaskakują przesadnie ani jakością, ani designem. Cross jest mało powszechny poza rynkiem amerykańskim, zatem...ponownie skok na nowe rynki zbytu;

- Lamy - czyżby producent starał się uzasadnić w ten sposób absurdalną cenę za kolejny kolorek dobrze wszystkim znanego modelu Safar/Vista/AlStar?

- Carene - próba ponownego zainteresowania klienta lekko odświeżonym modelem (równie dobrze mogliby tu wrzucić Hemisphere 2nd Gen). Piióro bardzo poprawne, ale czy najlepsze?

- Yard-O-Led Viceroy Grand Victorian - wygląda super, cena zapewne absurdalna. A tak w ogóle, to ciekaw jestem, czy przeciętny użytkownik przyborów piśmienniczych kojarzy tę markę z czymkolwiek innym, niż atramenty? Czyżby marka próbowała wyleźć z niszy?

- Montblanc Starwalker Resin Pure - Nihil novi, ale MB musi być w zestawieniu. To jest. Designerski. Nowoczesny. Ponadczasowy. I co tam jeszcze... Do mnie jednak przemawia bardziej model 149. I to chyba z nim kojarzy się ta marka.

- Pilot Capless - to chyba jedyne na tyle nowatorskie i ciekawe pióro, aby faktycznie mogło znaleźć się na tego typu liście.

- Caran d'Ache - drogie te karandasze, oj drogie. A jak drogie, to trzeba promować...

- pióra dla dzieci/szkolne (Lamy i Pentel) - to mi trochę przypomina sprzedawanie "zdrowych" posiłków w McDonald's (z czego na rynku amerykańskim korporacja się wycofała, bo...nikt ich nie kupował). Jasnym jest, że w dobie komputerów dzieci coraz mniej piszą, a jak mniej piszą, to piszą jak kura pazurem. Zatem - mamy klasyczny przykład "kampanii społecznej" (kup najlepsze pióro na rynku dla swojej pociechy, to wychowasz geniusza). Paradoksalnie, taki bełkot trafia do mas. Podobnie zresztą, jak tego typu zestawienia.

Zatem, jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W tym przypadku - domyślam się, że raczej spore...

A może to ja jestem jakiś cyniczny? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

[...]

A może to ja jestem jakiś cyniczny? :P

Uff, a już myślałem, że tylko mnie takie myśli (marketing? lokowanie produktu?) chodzą po głowie... ;)

Bardziej poważnie: nie chcę podejrzewać autorów zestawienia o uleganie jakimś niecnym wpływom. Prawdopodobnie bardziej kierowali się własnymi gustami...

Edytowano przez Woltymand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...