Skocz do zawartości

Tetis 740


Polecane posty

Ostatnio dużo pisze się o tanich chińskich piórach. Postanowiłem i ja wypróbować te wynalazki. W jednym z elbląskich sklepów papierniczych zauważyłem pióra sygnowane marką Tetis. W rzeczywistości jest to chińska produkcja na zlecenie łódzkiej firmy o tej nazwie.

Pióro na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie. Korpus jest pokryty czarnym lakierem. Zatankowane pióro waży 27 g. Długość zamkniętego pióra wynosi 138 mm. Mimo, że pióro posiada złote wykończenia, stalówka jest w kolorze srebrnym. Oczywiście stalowa. Pióro wyposażono w konwerter.

Przy bliższych oględzinach wychodzą jednak pewne braki. Największym jest mocowanie skuwki. Skuwka jest wsuwana. Niby wchodzi i schodzi z dużym oporem, ale gdy już się zatrzaśnie obraca się i rusza na boki. Jest to dość irytujące. Wątpliwości budzi również mocowanie konwertera, który siedzi dość niepewnie i nie trzeba dużej sił aby go wyjąć. Mam wrażenie, że może wypaść w każdej chwili. Również plastik sekcji jest bardzo podatny na zarysowania.

Stalówka wykonana ze stali nie posiada żadnych oznakowań. Pisze bardzo cienko, w mojej ocenie EF. Podobną kreskę daje Waterman Hemisphere F. Atrament podaje oszczędnie, ale nie ma żadnych przerw w pisaniu, nawet dość szybkim. Ogólnie pisze się płynnie i przyjemnie. W sklepie przetestowałem kilka egzemplarzy i każdy pisał inaczej: niektóre drapały, inne lały obwicie. Ta charakterystyka jest więc jedynie cechą osobniczą. Staruje bez problemów.

Generalnie mimo sporych wad za 25 zł dostajemy dość użyteczne piórko.

post-1877-0-24561400-1367878255.jpg

post-1877-0-87115100-1367878257.jpg

post-1877-0-55247700-1367878259.jpg

post-1877-0-71467200-1367878260.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

konwerter wygląda jak z Parkera, ale jest nieco krótszy i dużo gorzej wykonany.

Do wad muszę niestety dopisać jeszcze duży problem z zasychaniem - już po kilkunastu godzinach leżakowania :cry:

Edytowano przez piurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...