Skocz do zawartości

Pióro na początek


Polecane posty

4 godziny temu, pierwsze_pioro napisał:

Co do ostatniego pytania, zachwyciły mnie pióra wspominanej i opisywanej marki Leonardo Officina Italiana. Wiele ich modeli mi się podoba, niemal wszystkie :) ale cena...

Sprawdź Moonman M800 i Asvine P20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękno klasyki zawsze idzie w parze z ergonomią używania (przynajmniej tak być powinno). Nic dziwnego, że ma liczne grono wielbicieli i jest w czym wybierać, zaczynając od stosunkowo niskiego pułapu cenowego do... górnej granicy chyba nie ma😂.

Sab65ac3ad01e4731bd5a26c71e91ff3eu.jpg_6

S3abebae04863498b9152d06b515b173ba.jpg_6

large.SmartSelect_20221009_193452_eBay.j

 

Miłośnicy chętnie dzielą się swoimi opiniami, oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że to "miłośnicy"

VillersCotterets

 

otrzymałem swoje Asvine P20. Opublikuję recenzję po tym, jak go trochę poużywam, ale już teraz mogę powiedzieć, że jest lepiej wykonany niż Moonman M800. Akryl jest piękny, głęboki fiolet z eleganckimi srebrnymi drobinkami i nutami terakoty, podobnie jak Nahvalur Schuykill. Tłok pracuje płynnie. Jednak nie podróżuje daleko, po prostu unika okna z atramentem. Okienko atramentu jest idealnie przezroczyste. 

Ogólnie moje pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Obrazy promocyjne (CGI) nie oddają sprawiedliwości tej pięknej żywicy.

https://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/368250-asvine-p20-cue-the-leonardo-moral-outrage/

Automatyczne tłumaczenie Google pokonuje bariery językowe.  Wracając do pytania o jakość tych piór, a jaka może być? Czy producenci wchodzący na rynek "klasy średniej" chcą go zawojować bublami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierwsze_pioro próbowałeś uruchomić, naprawić ten pierwszy nabytek - pióro Lamy Al-Star?

Dnia 7.07.2023 o 11:47, pierwsze_pioro napisał:

Niestety jest źle, po wyjęciu naboju, wypisaniu pióra i dokładnym włożeniu naboju od nowa zalewa nadal, a może nawet bardziej.

Udało się, czy zdecydowanie rozglądasz się za nowym?🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Klerk napisał:

@pierwsze_pioro próbowałeś uruchomić, naprawić ten pierwszy nabytek - pióro Lamy Al-Star?

Udało się, czy zdecydowanie rozglądasz się za nowym?🤔

Otóż dwie informacje. Skuszony rekomendacją powyżej kupiłem Asvine. Przyszło wczoraj i jestem zachwycony. Cieszy oko i rękę, no i pięknie pisze. Wada tylko taka, o ile to wada, że nie działa na naboje ani konwerter, tylko naciągasz atrament z butelki bezpośrednio do pióra.

Co do Lamy, jest źle. Zwrócić się nie da, ale będę reklamował. Na niektórych rodzajach papieru (np. zeszyt w kratkę) leje atrament w wielkiej ilości, na innych, jak gładki papier od drukarki, trochę mniej, ale generalnie leje. Zapewne przez to ze stalówką F pisze grubiej niż Asvine ze stalówką M. Poza tym jak już pisałem, drapie papier - myślałem że może mi się wydaje bo przecież się nie znam, ale teraz mając porównanie z Asvine widzę że naprawdę drapie. Asvine pisze gładko, a Lamy skrobie. Coś z nim nie tak.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pierwsze_pioro napisał:

o ile to wada

To nie wada.

@pierwsze_pioro - tak mi si przypomniało, w jednym z Lamy Vista miałem podobny problem. Spływak nie był wciśnięty do końca i też tak posikiwało. Doskonale to było widać przez przezroczystą sekcję - taka pusta przestrzeń w miejscu, gdzie igła spływaka przechodzi w jego środkową część. Na nieprzezroczystej sekcji nie będzie to widoczne, ale zwróć uwagę jaki odcinek spływaka jest widoczny między korpusem a stalówką (patrząc na grzbiet stalówki). Powinno to być około 1 mm. Jak będzie 2 mm, to na bank spływak trzeba docisnąć. Chyba, że są różne wersje (może ktoś potwierdzi / zaprzeczy?), ale wszystkie moje safaropodobne mają tam 1 mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zmija napisał:

To nie wada.

Oczywiście to cecha tego konkretnego modelu pióra, wada w sensie potocznym - użytkowym, bo jest tylko jeden sposób napełniania pióra, a butelki z atramentem raczej nie będę ze sobą nosił w torbie itp. Ale z drugiej strony taki oldskulowy sposób nabierania atramentu ma swój urok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierwsze_pioro - temat rzeka. Musiałbyś napisać jaki kolor lubisz, jaka granica cenowa, czy ma być do codziennego pisania, czy może bardziej do celów "ozdobnych". Świetnych atramentów nie brakuje. Na początek napisz proszę, jaki już kupiłeś. Kierowanie się ceną też nie jest złe. Jest cała masa świetnych, tanich atramentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zmija napisał:

@pierwsze_pioro - temat rzeka. Musiałbyś napisać jaki kolor lubisz, jaka granica cenowa, czy ma być do codziennego pisania, czy może bardziej do celów "ozdobnych". Świetnych atramentów nie brakuje. Na początek napisz proszę, jaki już kupiłeś. Kierowanie się ceną też nie jest złe. Jest cała masa świetnych, tanich atramentów.

Do wyboru w lokalnym sklepiku papierniczym miałem tylko dwa, Watermana i Pelikana, z czego Pelikan był 2,5 raza tańszy więc go kupiłem. W ogóle pytanie o atrament w butelce wzbudziło trochę zdziwienia i musieli poszukać na zapleczu :)

Odpowiedzi na większość pytań nie znam na razie... do codziennego pisania raczej. Kolor na początek niebieski, ale będę eksperymentował pewnie też z innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

14 godzin temu, pierwsze_pioro napisał:

...Do wyboru w lokalnym sklepiku papierniczym miałem tylko dwa, Watermana i Pelikana, z czego Pelikan był 2,5 raza tańszy więc go kupiłem.....
......Kolor na początek niebieski, ale będę eksperymentował pewnie też z innymi.

Wnioskuję, że z serii 4001, dobry bezpieczny szkolny atrament, klasyka gatunku.  To teraz możesz zaszaleć😋, od razu mocno - Cesarska Purpura🤩💪

Battle-of-the-Purples-with-Melyssa-Naujo

IMG_0045.jpg

A tak z ciekawości zapytam:  @pierwsze_pioro w jakiej tonacji kolorów jest twój Asvine P20? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pierwsze_pioro napisał:

Kolor na początek niebieski, ale będę eksperymentował pewnie też z innymi.

Z atramentami też bywa tak, że się kombinuje, szuka, testuje, żeby na koniec i tak wrócić do punktu wyjścia :)  Moje ulubione niebieskie, które po czasie nie nudzą, to Pilot Iroshizuku kon-peki oraz Pelikan Edelstein Topaz, a ulubiony granatowy to Diamine Oxford Blue. Niebieskiego Pelikana 4001 miałem kiedyś jedną, czy dwie buteleczki. Jeżeli dobrze pamiętam, to kolor mi nie podpasował, chyba było mało "życia" w tym atramencie, ale... każdy ma własne preferencje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Klerk napisał:

.

Wnioskuję, że z serii 4001, dobry bezpieczny szkolny atrament, klasyka gatunku.  To teraz możesz zaszaleć😋, od razu mocno - Cesarska Purpura🤩💪

tak z ciekawości zapytam:  @pierwsze_pioro w jakiej tonacji kolorów jest twój Asvine P20? 

Pióro niebieskie (oczywiście w uproszczeniu, bo powiedzieć niebieskie na tą paletę odcieni w nim zawartych to jak nic nie powiedzieć). Piękne. Dzisiaj pisałem w kawiarni i widziałem że zwraca uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...