Skocz do zawartości

Pierwsze pióro dla dziecka 9 lat


Karia

Polecane posty

Bez przesady, napełnianie konwertera lub tłokowca jest proste i bezpieczne, no chyba że się to robi po ciemku i po pijaku. Przecież nie wkładasz pióra wraz z palcami do kałamarza. Wkładasz pióro, kręcisz, wycierasz końcówkę sekcji wcześniej przygotowanym listkiem papieru i gotowe. W przypadku strzykawki trzeba się bawić z jej myciem i myciem igły, co mnie akurat zawsze denerwuje.

@Karia Kup synowi konwerter, atrament i po sprawie. Ewentualnie niech ma przy sobie nabój gdyby przyszło bardzo dużo pisać, a najlepiej drugie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2022 o 10:22, teodozjan napisał:

https://onepenshow.com/ink/economy
20(stalówka M)- 50(stalówka F) stron A4 to sporo jak na jeden dzień w szkole, jeszcze biorąc pod uwagę, że chłopak ma rezerwowe pióro

Chodzi o to, że nie wymienisz w trakcie lekcji. 

Poza tym dla niektórych pióra to narzędzia, które nienmają wiele wspólnego z przyjemnością i nie wszyscy będą chcieli tracić czas na strzykawkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tom_ek napisał:

...W przypadku strzykawki trzeba się bawić z jej myciem i myciem igły, co mnie akurat zawsze denerwuje...

Mycie 😲? Czy tą samą strzykawką dajesz sobie potem w żyłę😆🤣? Strzykawkę napełnia się raz, np. 5ccm, starcza na wiele napełnień. Nigdy się nie myje! Potem znowu napełnia, gdy cieńka igła (0.3) to praktycznie nie wysycha, przechowywać w pudełku pionowo, razem z kałamarzami. Już poprzednio napisałem, że można mieć ze 2-3 naboje już napełnione i przechowywać w pudełku.

21 godzin temu, tom_ek napisał:

 

@Karia Kup synowi konwerter, atrament i po sprawie...

To też dobre i wychowawcze. Niech się chłopak nauczy samodzielnie obsługiwać pióro.

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, gdzieś jest granica rozsądku...

4 minuty temu, tom_ek napisał:

Co innego, gdy ktoś często zmienia atramenty, a jest takich wielu. Prócz mycia igły i strzykawki, trzeba jeszcze myć nabój.

Wtedy nie używamy strzykawek! Są konwertery, pióro trzeba przemyć. Celowo liczba mnoga - strzykawek, bo ja używam kilka. Ale nie można "wylać dziecka z kąpielą", a wielu jest takich, co ze strzykawki mają pożytek, po prostu to się sprawdza! Szczególnie gdy nasz ulubiony atrament dostępny jest w kałamarzu a w nabojach nie albo b.trudno, a dodatkowo konwertera nie lubimy albo jest wygórowanie drogi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...