Skocz do zawartości

Witam


Oxo

Polecane posty

Witam - czas się przywitać. Trafiłem na Wasze (Nasze) forum kilka dni temu, a wszytko zaczęło się od tego:

Mój syn poszedł we wrześniu do szkoły (pierwsza klasa !). Na "wyprawkę" wychowawczyni zażyczyła sobie by każdy uczeń miał pióro (konkretna marka i rodzaj). Na co dzień służbowo zajmuje się naprawami sprzętu komputerowego na zlecenie producentów.  Wypisuję na protokołach naprawy informację z wykonanych prac. Pomyślałem sobie - skoro syn będzie uczył się pisać piórem - może i ja znów wrócę do pisania piórem (miałem wcześniej kilka epizodów).  Jak pomyślałem tak zrobiłem, a że myślę szybko - bardzo szybko (przy okazji jakiś zakupów w markecie) nabyłem drogą kupna PIÓRO. Ładnie wyglądało - było srebrne - a że jestem prosty człowiek pióro było proste - Zenith Omega. Skrobałem sobie (bo strasznie szarpało papier to pióro) przez kilka tygodni, kiedy jeden z moich klientów zauważył, (z którym jestem na "Ty") że piszę piórem.  Napuścił mnie, że są fajniejsze pióra, a ja uciąłem szybko, że aż tak porąbany nie jestem (tak  mi się wtedy zdawało - ale już choroba postępowała, o czym się miałem przekonać za kolejne kilka tygodni). No i proszę ja Was po niespełna miesiącach dwóch, na spontanicznym wypadzie do księgarni moim oczom ukazują się wystawka i testery Lamy ! - No to ja za pióra i pisze...  i testuję  ! :) Za dni kilka już Lamy Safari z czarną stalówką czeka na mnie w paczkomacie :) No myślę - trochę przebajerowane to Safarii - no ale... Jednak po wigilijnej kolacji oświeca mą głowę (myślą nie skalaną o tej porze), myśl jak zorza polarna co ćmi się na niebie północnym - " Tyś aby nie dostał ponad 20 lat temu prezentu w postaci jakiegoś pióra od lubej swej?!" W te pędy do szuflad szukać puzderka !!! I znalazł, a jakże Parkera 45 - stalowego ze złotą stalówką ! Ale już późna pora była, hałasu w domu za dużo nie robić chciałem, do wyczyszczenia pióra do dziś rana czekałem.  W między czasie się na forum zarejestrowałem, a wieczorem już poczciwego parkera rozpisywałem :).

Poniżej zamieszczam stan choroby mojej - zmartwiony co nieco - chyba za szybko postępuję !

 

PS już w drodze atramenty - mój Boże ! Omega srebrna się zgubiła w między czasie, ale szybciutko "złotą" (tak samo plastikową) uzupełniłem braki.

IMG_20211226_001251.jpg

IMG_20211226_001305.jpg

IMG_20211225_215001.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób tak dalej to pójdziesz z torbami... 🙂

Witaj na forum i trzymaj portfel na wodzy. 🙂

 

P.S. też sobie obiecywałem, ze tylko 2 bo nimi przecież będę pisał. Efekt jest taki, ze przy sobie zawsze mam 2 (bo przecież może zabraknąć atramentu), a w domu mam kolejne 3 gotowe do pracy i podmiany za te 2 które wszędzie noszę. O następnych 4 czy 5, które mam "na czarna" godzinę 🙂 ... to już nawet nie wspominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.12.2021 o 13:26, Markol napisał:

Cześć 😀 Trzy nowe pióra w cztery miesiące? No to możesz mieć nadzieję, że jeszcze masz to pod kontrolą 😉.

Większość osób uzależnionych ma taką nadzieję 😁

Ja takiej nadziei nie mam 😁

W grudniu przyjechały dwa chińczyki (w domu już były jakieś 😉). Jeden miał być zwrotem, bo za cienki i za lekki, ale przegapiłam termin. Trudno, zostanie. Był tani, a kolor ma ładny. Muszę zamieszać pasujący atrament 😉 

A w przyszłym tygodniu przyjadą kolejne dwa - też tanie. I znów namieszam atramentu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2021 o 11:44, moogoom napisał:

🙂

 

🙂

 

P.S. też sobie obiecywałem, ze tylko 2 bo nimi przecież będę pisał. Efekt jest taki, ze przy sobie zawsze mam 2 

Jak można ograniczać się tylko do dwóch? 🤔😁

Jeden ciemnozielony, jasny też by się przydał, ze dwie czerwienie, jakiś brąz, turkus... Policzę swoje jak będę miała "podstawowe" kolory atramentów 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...