Jump to content

Pióro z zakrecaną skuwką

Recommended Posts

Dzień dobry,

Już jakiś czas przymierzam się do zakupu nowego pióra, ale jakoś nie mogę rozstać się z obecnym.
Mam Faber-Castell seria Ambition.

Niestety, skuwka się wyrobiła i zaczyna coraz bardziej irytować mnie zaschnięty atrament, tudzież czasami rozchlapany w piórniku i niestety ciągle wypadająca skuwka.
Piórem piszę sporadycznie, dlatego też szukam czegoś z przede wszystkim zakręcaną skuwką i może jakimś systemem, który zapobiegnie szybkiemu zasychaniu atramentu — chyba że jest to kwestia również atramentu? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. A, budżet, tak do 500 zł.

Grzegorz

15 godzin temu, GrzegorzB napisał:

Piórem piszę sporadycznie, dlatego też szukam czegoś z przede wszystkim zakręcaną skuwką i może jakimś systemem, który zapobiegnie szybkiemu zasychaniu atramentu

Przy takim wymaganiu warto zwrócić uwagę na Sailora. Mają one specjalny mechanizm zabezpieczający przed wysychaniem. No i oczywiście pod innymi względami to też fajne pióra.

4 godziny temu, patefonik napisał:

Przy takim wymaganiu warto zwrócić uwagę na Sailora. Mają one specjalny mechanizm zabezpieczający przed wysychaniem. No i oczywiście pod innymi względami to też fajne pióra.

Nie wiem jaki mechanizm zabezpieczający przed wysychaniem posiada Sailor, bo po tygodniu potrafi mieć minimalny problem ze startem.

Może chodziło Ci o pióra Platinum? Tam jest kapturek na sprężynie.