Skocz do zawartości

Pióro dla studentki


Polecane posty

Witam wszystkich. Z racji mojego dość wymagającego kierunku piszę codziennie bardzo dużo. Obecnie używam Lamy Al- Star, które kocham, ale potrzebuję jeszcze jednogo pióra. Zastanawiam się nad Platinum Plasir, TWSBI ECO i Lamy Logo, ale jestem otwarta na inne propozycję Moje wymagania co do pióra to : budżet do 250zł, możliwość używania tłoczka, lekka waga, wąska sekcja z racji posiadania małych dłoni, dość mokra stalówka, która pozwoli na szybkie pisanie. Proszę doradźcie mi coś,  z czego będę zadowolona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór Lamy Logo jest jak najbardziej ok (te same naboje i stalówki co Al-Star). Bardzo podobny wizualnie jest Faber Castell Neo Slim. Zerknij jeszcze na Kaweco Student (zakręcana skuwka) i Cross Bailey (poniżej stówki). Platinum jest fajny jeżeli piszesz cały czas tym samym atramentem, bo płukanie i wymiana na inny to tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kimka20 napisał:

Witam wszystkich. Z racji mojego dość wymagającego kierunku piszę codziennie bardzo dużo. Obecnie używam Lamy Al- Star, które kocham, ale potrzebuję jeszcze jednogo pióra. Zastanawiam się nad Platinum Plasir, TWSBI ECO i Lamy Logo, ale jestem otwarta na inne propozycję Moje wymagania co do pióra to : budżet do 250zł, możliwość używania tłoczka, lekka waga, wąska sekcja z racji posiadania małych dłoni, dość mokra stalówka, która pozwoli na szybkie pisanie. Proszę doradźcie mi coś,  z czego będę zadowolona.

Hej Kimka,

EF-ki w Eco nie należą do piszących mokro stalówek. Inaczej F-ka i M-ka - tu już widać dużą różnicę.

Marcin

DSC_1408.JPG

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zdobyć się na obiektywizm, bo każda porada jest pochodną własnych doświadczeń i preferencji.

Moim zdaniem warto zastanowić się nad Lamy Studio - ta sama waga i własności piśmiennicze jak Al-Star, bardziej klasyczne wzornictwo, te same, dobre stalówki... Do zdobycia w okolicach 200PLN w lekkim plusie.

Inny typ: Moonman M100 - bardzo wdzięczne pióro inspirowane Sheafferem Balance, niestety co zerknę na Ali czy eBay to droższe, na dziś ok. 45$ / ja placiłem dwadziescia parę jak się pokazały na rynku/ no i chwilę się czeka... Ogólnie polecam Moonmany, ze stalówkami/splywakami/tłoczkami Schmidta. To takie niemieckie pióra chińskimi rękoma ubrane w chińskie - nader ciekawe - obudowy.

A jeśli chcesz coś tanio, na szybko i akceptujesz wzornictwo Lamy Logo to zerknij na nasz forumowy bazarek  i obejrzyj Neo-Slim Faber Castell oferowany przez kolegę Kolektora - pióro może się podobać lub nie, ale stalówkę ma świetną.

Powodzenia!

P.S. Większości z nas kiedyś się wydawało, że potrzebują drugiego pióra...😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2021 o 20:34, ink diver napisał:

Trudno zdobyć się na obiektywizm, bo każda porada jest pochodną własnych doświadczeń i preferencji.

Moim zdaniem warto zastanowić się nad Lamy Studio - ta sama waga i własności piśmiennicze jak Al-Star, bardziej klasyczne wzornictwo, te same, dobre stalówki... Do zdobycia w okolicach 200PLN w lekkim plusie.

Inny typ: Moonman M100 - bardzo wdzięczne pióro inspirowane Sheafferem Balance, niestety co zerknę na Ali czy eBay to droższe, na dziś ok. 45$ / ja placiłem dwadziescia parę jak się pokazały na rynku/ no i chwilę się czeka... Ogólnie polecam Moonmany, ze stalówkami/splywakami/tłoczkami Schmidta. To takie niemieckie pióra chińskimi rękoma ubrane w chińskie - nader ciekawe - obudowy.

A jeśli chcesz coś tanio, na szybko i akceptujesz wzornictwo Lamy Logo to zerknij na nasz forumowy bazarek  i obejrzyj Neo-Slim Faber Castell oferowany przez kolegę Kolektora - pióro może się podobać lub nie, ale stalówkę ma świetną.

Powodzenia!

P.S. Większości z nas kiedyś się wydawało, że potrzebują drugiego pióra...😀

 

Przychylam się również co do tych propozycji. Jeżeli mowa o Lamy Studio to tylko dodam, że jeżeli nie chcesz śliskiej sekcji to decyduj się na model ze skuwką i korpusem wykończony w szczotkowanej stali nierdzewnej (brushed stainless steel) lub całe czarne Lx (nieco droższe).

PS. Z bardzo smukłych polecę jeszcze Lamy CP1 (najtaniej widziałem je na Amazonie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota 78 G+ (demonstrator, stalówka EF) używam prawie codziennie od ponad roku, więc parę słów o nim mogę powiedzieć.

+ Zdecydowanie lekkie pióro, trzyma się przyjemnie i nie męczy dłoni

- Ale jest plastikowe i czasami skrzypi. Skuwka wkręcana, jej częste zakręcanie i odkręcania powoduje że luzuje się połączenie sekcji z korpusem i trzeba dokręcić

+ Mokra i bardzo przyjemnie pisząca stalówka

- Która jednak wymaga przyzwoitego papieru (terminarz i zeszyty ok., na podłym papierze do ksero/drukarki potrafi nieprzyjemnie drapać

+ Cienko pisząca stalówka sprawia, że pióro bardzo dobrze nadaje się do notatek, zwłaszcza wtedy, gdy piszemy ciasno, linia w linię, bez odstępu

+ Pióro jest w zestawie z konwerterem

+ Bez problemów pracuje z mocno nasyconymi atramentami KWZ Ink – startuje od razu po przyłożeniu nawet nieużywany kilka dni (po urlopie, długim weekendzie, itp.), które w mojej opinii są bardziej wymagające dla pióra niż atrament Parkera lub Pelikana z serii 4001.

- Ten model z tego co wiem jest dostępny tylko na chińskim rynku, także Aliexpress, i czas oczekiwania 2÷3 tygodnie

 

Porównanie szerokości kreski Pilota z innymi piórami, należy wziąć pod uwagę, że obraz jest automatycznie powiększony, więc kreska będzie trochę cieńsza

"Black Matte" to chiński klon Lamy Al-Star 🙂

fpens.jpg

Edytowano przez phantom_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...