Skocz do zawartości

Mówienie tym samym językiem


poorpióro

Polecane posty

Cześć wszystkim,

Z góry przepraszam, ale nie mówię jeszcze po polsku. Mieszkam w Warszawie z przerwami od 3 lat i obecnie jestem oficjalnym rezydentem, ale nadal pracuję nad językiem. Na szczęście (dla mnie) Tłumacz Google zgodził się pomóc (poniżej zamieszczę oryginalny angielski). Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku; proszę wybaczyć nieprawidłowe tłumaczenia.

Jestem uzależniony od pióra i atramentu i uwielbiam dostęp do piór wiecznych i atramentów w Warszawie (co jest zaskakująco łatwe w porównaniu z moim poprzednim domem w Nowym Jorku).

Moim pierwszym wiecznym piórem - i nadal ulubionym - był przeciekający stalowy Inoxcrom, który kupiłem w Paryżu. Mój szef dał mi mój pierwszy złoty długopis ze stalówką, bardzo uparty używany Waterman Carene. Potem otrzymałem hojny prezent od mojego ojca, innego miłośnika piór wiecznych: Sailor 1911 Pro Gear z fantastyczną stalówką z 21-karatowego złota. Byłem uzależniony, ale moja kolekcja nie rozrosła się zbytnio, dopóki nie przeprowadziłem się do Polski.

Od czasu przybycia zgromadziłem dużą kolekcję tanich, ale czasem doskonałych piór wiecznych, a nawet wybrałem kilka ładniejszych. Plastikowy długopis Zenith Fish Pen, który dostałem za 2 złote w Auchan, to chyba najlepszy długopis „za grosze” w historii. Bardzo lubię też długopisy Schneider i niektóre tanie Pelikany. Mam teraz 2 Lamy Safari, które zawsze są pokryte tuszem, całkowicie czarne Kaweko Sport, które lubię, i kilka Jinhao 992, które są stale w rotacji.

Za ładne długopisy otrzymałem kolejny hojny prezent, tym razem od mojej narzeczonej, fantastyczny GvFC Classic. Jednym z moich ulubionych jest Platinum 3776 w kolorze Chartres Blue ze stalówką Rhodium SF i mam również Lamy 2000, którą utrzymuję w tuszu z Lamy Crystal Benitoite.

Jestem oczywiście jeszcze bardziej uzależniony od atramentów. Od czasu przeprowadzki tutaj trochę oszalałem. Mam atramenty od Alt-Goldgrun do X-Feather, z wieloma, wieloma pomiędzy. Zacząłem rysować tuszem, więc mam nadzieję, że zużywa je trochę szybciej… ale w rzeczywistości musiałbym teraz malować duże płótna, żeby coś zmienić.

Dziękuję za przyjęcie mnie. Chociaż nie mówię po polsku, uważam, że mówimy tym samym językiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The original:

Hello Everyone, 

 

My apologies in advance, but I do not yet speak Polish. I have lived in Warsaw off and on for 3 years and am now an official resident, but still working on the language. Fortunately (for me), Google Translate has agreed to help out (I will post the original English below).  I hope that is OK; please forgive incorrect translations.

I am a certifiable fellow pen and ink addict, and love the access to fountain pens and inks in Warsaw (which is surprisingly easy compared to my prior home of New York City).

My first fountain pen--and still a favorite--was a leaky steel Inoxcrom I bought in Paris. My boss there gave me my first gold nibbed pen, a very stubborn used Waterman Carene. Then I received a generous gift from my father, another fountain pen lover: a Sailor 1911 Pro Gear with its fantastic 21k gold nib. I was hooked, but my collection didn't grow very much until I moved to Poland.

Since arriving, I have amassed a large collection of cheap but sometimes excellent fountain pens, and have even picked up a couple nicer ones. The plastic Zenith Fish Pen that I got for 2 złoty at Auchan is probably the "best bang for the buck" pen ever.  I also really like the Schneider pens and some of the cheap Pelikans. I now have 2 Lamy Safaris that are always inked, an all black Kaweko Sport that I enjoy, and a bunch of Jinhao 992's that are constantly in rotation.

For nice pens, I received another generous gift, this time from my fiancee, a fantastic GvFC Classic. One of my favorites is a Platinum 3776 in Chartres Blue with Rhodium SF nib and I also have a Lamy 2000 that I keep inked with Lamy Crystal Benitoite.

I am of course even more addicted to inks. I have gone a bit crazy since moving here. I have inks from Alt-Goldgrun to X-Feather, with many, many in between. I’ve started drawing with the inks, so am hoping that uses them up a little more quickly…but in reality I’d have to paint large canvases at this point to make a difference.

Thank you for welcoming me.  Even though I don’t speak Polish, I believe we do speak the same language.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greetings! 
Nice selection of pens. Good ink match with Lamy 2k, my second favorite is Pelikan Edelstein Tanzanite (both Pelikan and Lamy are semi-waterproof). Fact, there are some good stationary shops in Warsaw, my favorite is Pióroteka and Bazarnik. It is surprising that NY lack of that kind of places.

As for the ink - don't worry, a lot of us have lifetime ink stock.

Hopefully FPN will come back in a few days 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom_ek napisał:

Hello

And you know, I think I'll be convinced of the Noddlers Midnight Blue after all. Does the flex nib work fine?

Świetnie to słyszeć! Chętnie wyślę Ci więcej. I trochę Noodler's X-Feather, jeśli chcesz.

Elastyczna stalówka FPR jest świetna, właśnie na to liczyłem. To może sprawić, że Nemosine będzie ostatnio jednym z moich ulubionych piór. Dzięki jeszcze raz!

** Proszę wybaczyć błędy w tłumaczeniu, używam Tłumacza Google. **

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ddntp napisał:

Greetings! 
Nice selection of pens. Good ink match with Lamy 2k, my second favorite is Pelikan Edelstein Tanzanite (both Pelikan and Lamy are semi-waterproof). Fact, there are some good stationary shops in Warsaw, my favorite is Pióroteka and Bazarnik. It is surprising that NY lack of that kind of places.

Dzięki! Tak, próbowałem też Tanzanitu i bardzo mi się podobał, ale mam tak wiele niebieskich czarnych, że się powstrzymuję. Ale to jest wysoko na liście.
W Nowym Jorku było kiedyś kilka świetnych sklepów, ale internet utrudnił im życie - kiedy Amazon sprzedaje dużą butelkę Iroshizuku za 18 dolarów, trudno jest konkurować. Jestem stałym bywalcem Pióroteki - szalonym Amerykaninem, który kupuje tony atramentu...

** przepraszam za błędy w tłumaczeniu, używam Tłumacza Google **

Thanks! Yes, I've tried Tanzanite too and loved it, but have so many Blue Blacks that I'm holding off. But that is high on the list.
NYC used to have a couple great shops but the internet has made it tough on them--when Amazon sells a large bottle of Iroshizuku for $18, it's hard to compete. I'm a regular at Pióroteka--the crazy American guy who buys tons of ink...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ddntp napisał:

Hopefully FPN will come back in a few days  😉

Tak, byłoby miło. Ale pomyślałem, że dobrze byłoby dołączyć do tego tutaj. Tłumacz Google i Chrome bardzo mi to ułatwiają. Poza tym jestem fanem posiadania rynku (mam kilka rzeczy do sprzedania, ale jeszcze nie mogę!). I oczywiście chcę się uczyć polskiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, poorpióro napisał:

Chętnie wyślę Ci więcej. I trochę Noodler's X-Feather, jeśli chcesz

Dziękuję, ale próbkę mam obfitą :)

Co do FPR - cieszę się, Singularity to fajne pióro, trochę żałuję, że się swojego pozbyłem. Zasilane tłoczkiem czy jako eyedropper? Ten drugi przy fleksie powinien dać lepszy efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom_ek napisał:

Powered by a plunger or as an eyedropper? The latter should give a better effect when flexing.

Jako tłok. Nie ustawiłem żadnych długopisów jako zakraplacza. Tak proste, jak wyjęcie tłoka?!?

* proszę wybaczyć błędy w tłumaczeniu z Tłumacza Google *

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@MarcinEck Dziękuję za powitanie i za rekomendację. To tłumaczenie jest z Deepl.

Crazy? Definitely...  Just received my Black Friday shipment of inks from La Couronne du Comte in the Netherlands. I went for variety over other considerations.... yikes.

Oszalałeś? Zdecydowanie...  Właśnie dostałem moją czarną piątkową dostawę tuszu z La Couronne du Comte w Holandii. Poszedłem na urozmaicenie innych rozważań.... yikes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...