Skocz do zawartości

Aurora Ipsilon - porównanie rozmiarów stalówek i miłe zaskoczenie


Polecane posty

W ubiegłym tygodniu wprowadziliśmy do oferty pióra Aurora Ipsilon. To takie wstępne pióro dla miłośników Aurory, którzy jeszcze nie mogą sobie pozwolić na Optimę lub 88. Ponieważ do mnie Ipsilon przemówił dzięki kolorom i nietypowemu wzornictwu, więc przy okazji dwa egzemplarze na stałe zagościły na moim biurku. F-ka i M-ka. Zobaczcie co wyszło na porównaniu:

579600530_AuroraIpsilonporownanierozmiarowstalowekelastycznosc.JPG.f6f8c12498db36e9a876b5ed1d31c601.JPG

Różnica między oboma rozmiarami jest klarowna. Ale nie to mnie zaskoczyło. Zdziwiła mnie nietypowa sprężystość stalowej stalówki (esy-floresy na dole fotografii):

277251332_AuroraIpsilonporownanierozmiarowstalowek.jpg.6b103ae8a841ac64efd9a64d2bbc621c.jpg

Elastyczność w przedwojennym wydaniu? Nie, oczywiście, że nie. Ale zbliżone rezultaty dają współczesne stalowe stalówki reklamowane jako elastyczne. Complimenti all'Aurora za wyprzedzanie trendów w skromnym milczeniu ;).

Sam Ipsilon wygląda tak:

122501777_122776196060415_8636291414397672619_n.jpg

Do przeczytania,
Marcin

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, heyahero napisał:

Co do kształtu - przypomina mi niektóre montegrappy; nie przepadam za taką stylistyką. Co do tej głębokiej zieleni - przychylam się do opinii @MarcinEck : piękne to! 😍

Ipsilon ma bardzo włoską stylistykę. Na żywo wygląda fajnie :).

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Stylistyka do mnie nie przemawia, ponieważ pióro wygląda zbyt ekstrawagancko jak na takie, które chciałbym użyć w pracy. Za to bardzo cieszy mnie fakt, ze rozmiary stalówek w szczególności f i m znacznie się różnią. Często się zdarza, że u jednego producenta granice się zacierają i nieraz f pisze grubiej niż m. 

Cieszy też sprężystość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...