Skocz do zawartości

Kalendarz dobrej jakości


Krzysiek_W

Polecane posty

Jeszcze wcześnie, ale planuje zakup na przyszły rok kalendarza w stylu jak paperblanks midi (czyli po rozłożeniu na obu kartkach mam pełny tydzień, a każdy dzień jest od góry do dołu), ale z założeniem że papier ma być jakości co najmniej midori. Możecie coś polecić? Paperblanks urzeka mnie okładkami, niestety można powiedzieć że moje bazgroły przyjmuje ładnie tylko w dwóch atramentach, a pozostałe strzępi. Co teraz wybrać? @Pioromaniak.pl, coś polecasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oczekiwania spełni kalendarz wydawnictwa Avanti. Bardzo dobry papier. Nie strzępi, nie przebija. Kupuję już od wielu lat, zawsze ten sam model (są różne). Format A-5.

Twarda, mocna okładka. Dodatkowo kalendarz posiada tasiemkę -zakładkę. Mały drobiazg, a bardzo pomocny. Kupuję co rok w Auchanie. Ale trzeba już za tym chodzić z początkiem grudnia. Później znikają. Sporadycznie pojawiają się po Nowym Roku, w promocyjnej cenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kalendarze Paperblanks się nie sprawdzają, bo piszę głównie stalówkami B i BB.

Z super papierem i w pionowym układzie (tydzień na dwóch stronach) będzie Jibun Techo i NOLTY. Oba są ekstra w użytkowaniu i ekstra drogie. Midori to też dobry pomysł, ale nie mam pewności, czy system datowania przypadnie Ci do gustu :). Jeśli dzień na stronie to wchodzi też w grę Hobo.

Edycja: W USA są dostępne kalendarze Rhodii, ale trzeba uważać na papier, bo to nie ten sam co w notesach.

Z dobrych systemów jest jeszcze Filofax, ale tutaj papier to duży problem. Ma mocną tendencję do strzępienia i przebijania. Dopiero w Maldenie i pozostałych topowych kolekcjach jest odrobinę lepiej. Żeby komfortowo pisać trzeba zarezerwować sobie trochę czasu, aby znaleźć odpowiednią kombinację pióra oraz atramentu.

Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 29.08.2020 o 22:49, Krzysiek_W napisał:

wybor padł na hobonichi techo A5. W jednym sklepie w Niemczech będzie za kilka dni dostępny, więc czas zamówić.

 Masz tu na myśli berliński luiban, czy znalazłeś jakiś inny sklep, który sprowadza Hobo i ma większą ofertę niż oni? (np nie mają 5year A5 itp, niektorych weeksów mega, w ogóle akcesoriów itp)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja jakoś nie potrafię się zdecydować. Miałem hobonichi techo 5 letni, ale układ mi całkowicie nie pasował bo potrzebuje po rozłożeniu cały tydzień, więc znalazł szczęśliwego nabywcę. Szukałem nolty, ale ciężko dorwać. Już miałem kupować znowu paperblanks, tylko mam z nim i z innymi największy problem - soczyste M jakie uzywam w większości piór paskudne się rozpływa i strzępi. Wiem że tego nie ma na Tomoe River, więc chyba zostało mi tylko wonderLand222 - cena ok, tylko wysyłka z USA to drugi koszt kalendarza...

Czekam na blek frajdej i chyba wtedy coś wybiorę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aventador13 napisał:

Niestety na papierze Paperblanks to jest norma. Trzeba pisać cienką stalówką. Prawda też jest taka, ze co roku papier jest trochę inny. Ogólnie to nie są kalendarze które mają przyciągać papierem, ale okładką.

Nie jest to też regułą, bo Graf von Faber castel Moss green w grubej M pięknie wygląda i nie strzępi. Ale to jedyny atrament na M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka napisał:

Bardzo fajny papier mają kalendarze Appeel firmy Lediberg (robione po części z jabłek). Pisałam różnymi piórami, w tym cisnęłam fleksem i wynik bardzo poztywny. Na blogu mam zdjęcia próbek pisma, jak chcesz, dam linka.

Pewnie że chce :) ciekawa sprawa z tymi jabłkami, już mi się podoba 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...