Skocz do zawartości

_Pióromaniak_

Firma
  • Ilość treści

    792
  • Rejestracja

  • Ostatnio

1 obserwujący

Contact Methods

  • WWW
    www.pioromaniak.pl
  • Facebook
    www.facebook.com/skleppioromaniak
  • Instagram
    www.instagram.com/pioromaniak_pl
  • Twitter
    https://twitter.com/Pioromaniak_pl

Profile Information

  • Płeć
    Not Telling
  • Skąd jesteś?
    Warszawa / Butik: Ogrodowa 51

Ostatnio na profilu byli

4638 wyświetleń profilu

_Pióromaniak_'s Achievements

M

M (4/6)

  1. Wybierając Platinum 3776 decydujesz się na pióro ze złotą stalówką, w przypadku Pelikana stalową (pozłacaną, pozłota czasem schodzi po pewnym okresie użytkowania). Złote stalówki lepiej znoszą trudy leżakowania w kontakcie z atramentem.
  2. Na stronie Pióromaniaka wystartowała przedsprzedaż Traveler's Notebook TOKYO Edition. O tym jak fajny jest ten system możecie przekonać się klikając internety lub, do czego zachęcam, na żywo w butiku na Ogrodowej, a tymczasem polecam się skusić na limitkę zanim nakład będzie wyczerpany. Powiedzieć, że ilość egzemplarzy jest ograniczona to jak nic nie powiedzieć. PRESALE i detale w podanym dwa zdania wcześniej linku. Jest sens bo papier dobry do piór. Fakty: edycja limitowana dostępne produkty to: (1) notes (czarny, regular), (2) wkład czysty, (3) wkład pocztówkowy, (4) klawe naklejki z kotkiem i sumo, (5) ołówek premiera pod koniec kwietnia Traveler's Notebook Tokyo Edition Czego się spodziewać? TRC (wydawca systemu Traveler's Notebook) to grupa uśmiechniętych ludzi z Japonii, dla których produkt jest ważniejszy niż dochód z jego sprzedaży. Nie dość, że włożyli rozum i serce w zaprojektowanie tej edycji to jeszcze na bieżąco rozwijają standardowe wkłady i akcesoria do TN. Zabawa trwa cały czas, tak jak wspomnienia z podróży. Notes czysty TOKYO Edition Notes pocztówkowy TOKYO Edition Zawieszki TOKYO Edition Naklejki TOKYO Edition Dlaczego przedsprzedaż? Z limitowanymi produktami TRC jest tak, że zawsze dostajemy ich mniej niż potrzebujemy i robi się kłopot. Dlatego chętni mogą zarezerwować egzemplarze dla siebie z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, iż otrzymają je w regularnej cenie bez konieczności scrollowania po ebayu, amazonach, etsy, rakutenach i dopłacania $$$ za chwilę spóźnienia względem premiery. Kiedy wysyłka? W dniu oficjalnej premiery (koniec kwietnia). W praktyce zdarzają się poślizgi (+- tydzień).
  3. Pelikan to gigantyczna firma, gdzie trzonem sprzedaży są produkty szkolne, a w tym wszystkim działa jeszcze mała grupka ludzi zajmująca się piórami wiecznymi i lubiąca to co robi. Nie spodziewałbym się rewolucji technologicznych, bo to wymaga dużych nakładów finansowych na mało rokujące biznesowo kierunki. Ale ciężko mi się zgodzić z poglądem, że kolejne edycje są robione na skróty i tylko dla kasy. Ja widzę w pracy Pelikana FWI (Fine Writing Instruments) sporo zaangażowania, pomysłowości w doborze kolorów i nawiązań do przeszłości w tych okolicznościach. Trzeb mieć z tyłu głowy świadomość, iż to już nie te czasy, w których piórami pisze lwia część populacji (bo reszta ołówkiem) .
  4. W zasadzie gama jest podzielona na dwie części: kolory standardowe dostępne cały czas i edycje specjalne. W branży coraz częściej słychać głosy, że producenci powoli będą kierować się jedynie w stronę limitek, bo te pozwalają podtrzymać malejący popyt (mniej osób pisze ręcznie) .
  5. Ta nazwa to bardziej marketingowe hasło i odnosi się głównie do gry kolorem: atrament roku zapowiada jesienną edycję specjalną pióra M200 Zabawa trwa już parę ładnych lat i ma coraz większe grono wielbicieli. Wokół Ink of the Year są organizowane Pelikan Huby (spotkania miłośników produktów marki).
  6. Pomarańczowy byłby klawy. Mogli to zrobić
  7. Pelikan Edelstein Golden Lapis to atrament roku 2024. Dziś Pelikan poinformował, że możemy tupać nogami i w marcu cieszyć się z nowości.
  8. Zbliża się premiera nowego Pelikana M200 Orange Delight. Jestem bardzo ciekaw Waszego zdania na temat tej edycji. Wg mnie jeden z mniej spodziewanych kierunków, w którym poszedł Pelikan.
  9. Dziękuję. Wczoraj był Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem Wiecznym, więc: Nieźle się komponuje z atramentem. Trafi do etui razem z M205 Aquamarine.
  10. Aż tak to nie wygląda na szczęście, przynajmniej w ostatnim czasie. Tylko polecam z wyprzedzeniem ustalić terminy realizacji.
  11. Grubość rzeczywiście jest podobna. Nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, ale na żywo są niemal identyczne.
  12. Patent Lewisa Edsona Watermana z 12 lutego 1884 roku, od którego wzięła się idea obchodzenia tego dnia akurat dziś:
×
×
  • Utwórz nowe...