Skocz do zawartości

Platinum 3776 - Oryginał?


kriis88

Polecane posty

Cześć!

Trafiłen w sieci na podejrzanie taniego Platinum 3776 i zastanawiam się, czy to nie jest jakiś fake? Nie znam się tak bardzo na japońskich piórach wiec nie wiem :D 

to jest faktycznie Platinum 3776 ze złotą stalówka? Kosztuje 49$
 

piszę ze smartfona i nie wiek jak w ten sposób dodać zdjęcia, czy link do oferty będzie ok?

https://www.ebay.pl/itm/142974300572

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba możliwe... Ale tego modelu nie znam, znam tylko Platinum 3776 Century... Te ostatnie modele faktycznie są sporo droższe...

Nigdy też nie słyszałem o podróbkach tej marki... ale to o niczym nie świadczy, w tej części świata istnieją niezwykłe umiejętności w dziedzinie wykonywania imitacji...

Może ktoś z @kolegów będzie mógł coś więcej powiedzieć na temat tego pióra (skądinąd niebrzydkiego, o  ile ktoś lubi taki styl...)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu u góry Platinum PLT-5000 poniżej  #3776 Century

Platinum-Vicoh-i-3776.jpg

Pióro jest małe, rozmiarami chyba rzeczywiście przypomina Vectora. Cała reszta to Platinum :)

Złota stalówka, mam F, kreska jest prawie tak cieniutka jak w #3776 Century. Chciałem brać EF bo wygląda podobnie do stalowej stalówki w Platinum Balance a tam F jest mokra i gruba jak europejskie Fki.  Dobrze, że nie brałem EF bo w PLT-5000 rozmiar stalówek to japoński standard.

 Pióro jest fajnie, dobrze wygląda i ma złotą stalówkę. Problemem może być rozmiar, jeśli pasują ci pióra podobne do Vectora to bierz. Tylko warto wiedzieć, że przy #3776 Century wygląda biednie :) Na dole jeszcze jedno porównania ale zdjęcia nie oddają tego, że to inna liga.

Platinum-Vicoh-i-3776-2.jpg

Pióro występuje an eBay pod kilkom nazwami Platinum Vicoh, PTL-5000 a jak kupiłem w niedawno tego czarnego ze zdjęć jako Platinum "Standard" za 58$ z konwerterem i przesyłką. Poniżej porównanie z Platinum Balance, to pióra z tej samej półki. Podobna cena, Balance ma stalową a nie złotą stalówkę ale za to lepiej pasuje mi do ręki, ale PLT-5000 też jest spoko. 

Platinum-Vicoh-i-Balance.jpg

Platinu-Cool01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...