Jump to content

URUSHI made in Poland


Recommended Posts

34 minuty temu, Aventador13 napisał:

Piękne. Gratuluję.

A jak to się w ogóle zaczęło? To znaczy - skąd pomysł żeby zacząć robić coś takiego?

Dziękuje. Tak samo jak wszystko wcześniej ;) Pióra zaczęły się od maczanego pióra mojego syna, wykopałem swojego starego Graffa (Classic Ebony) i dalej to już poszłooo..., Miałem w nim problem ze stalówką, oddałem na Chmielną, ale tylko duzo zapłaciłem a efekt żaden, wiec nauczyłem się poprawiac stalówki, potem szlifować i modyfikować. Wiec miesiąc później szlifowałem złote stalówki z Pelikana M800 i inne fajne. Architect, Naginata togi itd. Jakiś rok temu kupiłem Nakaye Decapod i zakochałem się w urushi. Ale nie przyszło mi do głowy żeby to robić. Nie od razu. Czytałem o tym, uczyłem się na sucho. Tak mam - jak coś mnie zainteresuje to mam tendencję do doktoryzowania się w temacie. Więc o urushi wiem dużo ;) W końcu stwierdziłem ze skoro tyle wiem, to może spróbuję ;) No i znów poszłooooo, mam teraz ok 10 piór w trakcie pracy ;) 

Mam tak nie tylko z piórami niestety. Auto zbudowałem od zera, umiem robić kosmetyki praktycznie dowolne. Coś czuje że kolejne będą noże i stal damasceńska. 

Michał 

Link to comment
Share on other sites

A jak ktoś chce pió® urushi za friko to w marcu będę robił givaway na moim Instagramie. Testowe pióra będą do wzięcia z friko ;) Co prawda tylko Parker Frontier (tanie piórko z czystym korpusem - wiec tylko korpus jest lakierowany) ale za to na nich dowolnie szaleje. Myśle ze ze dwa będą maki-e w tym. Jakieś ich zdjęcia są na profilu: https://www.instagram.com/tamenuri_boru/

 

Michał

 

Link to comment
Share on other sites

G R A T U L A C J E !!! :clap1:  Sam coś niecoś dłubię przy stalówkach, ale tu pokazany jest prawdziwy kunszt, a może to już artyzm? ;)

4 godziny temu, mihauk napisał:

czuje że kolejne będą noże i stal damasceńska

...a stąd już tylko krok do wytopu bułatu, powodzenia :thumbup:

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

Piękne są te Twoje dzieła :) dużo jest pracy aby uzyskać efekt jak np. na tych pierwszych dwóch? 

Dziękuję. 

Hmm, to raczej tak ze to trwa długo. Bo jakby policzyć ile trwa w sensie czasu netto przeznaczonego na jedno pióro PRACY to pewnie w przypadku tych frontierów to z pare godzin ale podzielona na wiele małych bloków po czasami 5 minut (lakierowanie) a czasami pol godziny (szlifowanie) Ale to nie liczac przygotowań, sprztania i czasu w furo (utwardzenie). I przygotowywania pędzli. I ich czyszczenia. Dlatego duzo wiekszy sens ma jednoczesne robienie  KILKU takich samych piór. Ale na razie zanim nie ogarne na tip tip wybranych technik to tak nie robię. 

Michał 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
22 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

czytałem że do szlifowania jakie wykonujesz używa się jakiś specjalnych środków, one mają gradację jeszcze wyższą niż touch pady? to chyba polerowanie czymś o ziarnistości drobniejszej niż mąka? :)

Tak. Są takie proszki to dozuri (drobne) i do uwazuri - absurdalnie drobne. Migaki - prosze do końcowego polerowania i w trakcie uwazuri niestety jest koszmarnie drogi, ale się szarpnąłem. 

Rozwijam nadal kanał YT: Poprzednie filmy były za długie więc zrobiłem krótszy ;) A konkretnie skompresowałem czas ;) Time-laps z mojego warsztatu urushi ;) Zapraszami prosze o SUB, LIKE i komentarze. A jakby ktoś wyshare'ował to już byłoby cudownie.

 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 21.03.2020 o 00:07, TopikSH napisał:

61 wyświetleń i 1 dziwny komentarz. Fajny film :)

hehe, moje początki, uczy pokory ;) Ale i innych rzeczy, wiec i oglądalność rośnie i wiecej komentarzy. 

Kilka kolejnych filmów na kanale - zapraszam. Szczególnie ostatni (dzisiaj) może być ciekawy jak ktoś chce zacząć. Wszystko co wiem o materiałach ściernych i polerskich w urushi !

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...