Skocz do zawartości

Porządne pióro


Polecane posty

No dobrze, ale zobacz:

Kaweco, jak sami piszecie, ma słabe stalówki, więc odpada

Swoją odpowiedź pisałem dość wcześnie, jeszcze długo przed ustaleniem,,rozsądnej ceny", natomiast podałem nie tylko Nakayę czy Visconti Homo Sapiens, lecz także Lamy 2000 - moim zdaniem to jest przystępna cena (za Lamy 2000).

 

Przypomnę, kolego, że prócz Nakai były tam jeszcze:

,,

Sailory 1911 S i Large, Pelikany z serii M o numerze 400 lub wyżej (200 nie polecam), Lamy 2000, Visconti Homo Sapiens/Divina, Platinum 3776, Pilot Custom 823, jakakolwiek Nakaya.

 

Nie wiem, co oznacza,,cena w granicach rozsądku". Jeśli taką ceną nie jest ponad 1000-1500zł, to zobacz podane powyżej: Lamy 2000, Sailor 1911 oraz Platinum 3776.".

 

Budżet wynosi 400zł - w takim razie wyżej w moim poprzednim poście jest napisane o Platinum Century 3776 i Sailorze 1911.

 

Poza tym,,ten kawałek babcinej szmaty" nie służy do pisania. Mówię tu tylko o piórach - 1600 czy 2000zł (już za personalizowane pióro) to nie jest nierozsądna kwota. Czym jest nierozsądna kwota? Ceną Montblanca 149.

 

Nie zakładałem z góry, że autor posta chce wydać mało czy dużo.

Dla kogoś rozsądną kwotą może być właśnie 2000zł za personalizowaną Nakayę - w porównaniu do 3500zł za MB 149.

 

Nadal nie rozumiem w czym rzecz. Są pióra do 400zł w moim poście? Są.

A jak autor miałby 10 000zł to też miałbym mu polecić skopane stalówki Kaweco?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym kupić sobie pióro w kwocie około 400pln to na pewno wybrałbym czarnego Pelikana M200 lub M205. Zawsze miałem słabość do czarnego Pelikana (tylko nie wiem czy ze złotem czy srebrem) i na pewno kiedyś będzie w moim zbiorze. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 09:01, dawid.w napisał:

Nie rozumiem zatem dlaczego pojawiły się pretensje  skierowane do Ziemniaczka i zaproponowanej przez niego Nakai...

To powtórzę: bo co najmniej półtora tysiąca to nie jest (wg mojego rozsądku) cena rozsądna. Ot skąd. Ale żeby od razu "pretensje"? E, po prostu wyraziłem swoja opinię, od tego między innymi są fora.

 

Dnia 7.11.2018 o 07:27, Ziemniaczek napisał:

Przypomnę, kolego, że prócz Nakai były tam jeszcze:...

Więc ja, kolego, przypomnę, że napisałem tylko o bardzo drogiej Nakai, nie o innych które tam jeszcze były.

Dnia 7.11.2018 o 07:27, Ziemniaczek napisał:

Nie zakładałem z góry, że autor posta chce wydać mało czy dużo.

A może trzeba było, bo jak ktoś pyta o pióra w rozsądnej cenie, to ja wykluczam te drogie. A zaproponowałeś pisadła w przedziale od paru stówek do paru tysięcy. Wybacz, ale moim zdaniem niezbyt to rozsądna rada.

Dnia 7.11.2018 o 07:27, Ziemniaczek napisał:

Poza tym,,ten kawałek babcinej szmaty" nie służy do pisania.

Owszem, służy natomiast za przykład nierozsądnych cen.

Dnia 7.11.2018 o 07:27, Ziemniaczek napisał:

Czym jest nierozsądna kwota? Ceną Montblanca 149.

O widzisz, mnie nie wolno napisać, że 6 tysięcy (nawet za "spersonalizowane" pióro, cokolwiek to znaczy) to nierozsądna cena, ale Ty możesz oceniać ceny Montblanków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...