Jump to content

dawid.w

Użytkownicy
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dawid.w

 1. Sailora koniecznie obfotografuj w lepszym oświetleniu i jeszcze raz pokaż, proszę!
 2. Oba modele brałem pod uwagę przy zakupie. Ze sklepu wyszedłem z Kaweco Student. Watermana Hemisphere chciałem kupić używanego, największym zaskoczeniem po spotkaniu go na żywo była jego niewielka średnica. Pióro jest smukłe, ale dla mnie za szczupłe. Scheaffer Gift 100 wydawał mi się wygodniejszy, ale i tak przegrał ze Studentem.
 3. Jestem rozczarowany Zebrą G. Zupełnie nie podoba mi się to co czuję w trakcie pisania. Jedynie przy ruchu w dół jest płynnie i w miarę ok, przy wszystkich pozostałych kierunkach jest paskudne przeżycie. To zupełnie nie dla mnie, stalówka musi mieć na końcu ziarno, bez niego pisanie nie sprawia mi przyjemności. Na szczęście eksperyment wyszedł tanio i zostało mi po nim nowe doświadczenie oraz... przyjemnie piszące Jinhao X450.
 4. Parker i Sailor wyglądają świetnie. Gratulacje i miłego używania!
 5. Ja starałem się odciąć od sugerowania Lamy, moim celem jest namówienie kolegi żeby najpierw spróbował pisać piórem bez ponoszenia kosztów, bo są dostępne uczciwe darmowe metody to warto po nie sięgnąć. Można też poszukać piórowych nałogowców / zbieraczy w swojej okolicy i poprosić o demonstrację na żywo. Z wydźwięku pierwszej wiadomości wnoszę, że autor wątku jeszcze nie wie, czy pisanie piórem to jest to. Dlatego chcę wskazać możliwości wypróbowania.
 6. Jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy. Masz w swojej okolicy jakiś sklep z artykułami biurowymi? W takich miejscach często można spotkać ekspozytory firmy Lamy, gdzie zazwyczaj jest jeden egzemplarz Lamy Safari, który można na miejscu wypróbować. Sprawdź sobie jak będzie Ci się nim pisało i jeżeli uznasz, że jest to warte tyle ile kosztuje pióro, to będzie łatwiej podjąć decyzję. Dodatkowo masz możliwość wypróbowania, której nie masz przy zakupach z internetu.
 7. Dzisiaj PP dostarczyła nowe pióro dla mnie (to po lewej, Jinhao X450) i małżonki (to bordowe, Jinhao X750): Na obu była już stalówka Zebra G, po czym została zdemontowana i pióra wróciły do ukompletowania fabrycznego.
 8. Cześć! Za 134 złote masz na naszym bazarku pióro spełniające kilka kryteriów z tych które wymieniłeś (ale nie spełnia wymagania nr 3). Do tego obecny właściciel dorzuca trochę "szpeju" w postaci atramentu, próbek atramentów, jakieś proste etui itd. Widziałeś tą ofertę? http://www.piorawieczneforum.pl/topic/11730-sprzedam-parker-urban-premium-twsbi-eco/
 9. Cześć Willu! Też lubię cienką kreskę i dlatego niedawno kupiłem... Lamy Safari i stalówkę 1.1 stub. Można lubić cienką linię ale nic nie stoi na przeszkodzie próbować czegoś nowego 😀.
 10. Innym przypadkiem, oprócz wymienionego przez Ciebie, może być brak danego koloru atramentu w wersji "nabojowej". Właśnie z tego powodu uzupełniam żonie puste naboje atramentem z butelki.
 11. Mierźwi mnie to: bo mówi to sporo o postawie jaką przyjmujesz w dyskusji. Jakie kryteria oceny Twojego sposobu przyjąłeś, że pozwoliło Ci to na taką ocenę? Pozwól że rozwinę moją ocenę Twojego sposobu (moją, czyli w odniesieniu do moich preferencji). Wcześniej wyraziłem wątpliwość co do szczelności. Teraz bardziej pragmatycznie: dodatkowe pudełko które muszę mieć razem z nabojem. Zanim dowiedziałem się o konwerterach to zapasowy nabój nosiłem w piórze i tylko to gwarantowało mi możliwość pisania w momencie skończenia naboju. Dodatkowe pudełeczko w moim przypadku się nie sprawdzi, bo wiem, że zabraknie tego pudełeczka pod ręką wtedy, gdy będzie najbardziej potrzebne. Nie oznacza to, że inni też tak będą sprawę postrzegać. Jeżeli komuś odpowiada to super! Podsunąłeś pomysł ale nie uzurpuj sobie prawa do nazwania go najlepszym czy jedynym słusznym.
 12. Teraz tutaj przyszedł się zegarkiem chwalić. Dopiero co rana z wczoraj zdążyła się "zastrupić", a ten znowu zaczyna się chwalić zegarkiem tyko udaje że pióro pokazuje. No nie masz litości! 😂 Teraz na poważnie: świetny zegarek 👍
 13. Nie oznacza to że nie istnieje lepsze rozwiązanie. Po to ta dyskusja.
 14. Cześć! Robisz listę zakupów? Szukasz inspiracji w tamtym wątku?😉
 15. Cześć! Jak Ci odbije to powiemy.
 16. Tańsze niż butelka piwa. Nie mogłem się oprzeć:
 17. Nowy kolor w zasobach piśmienniczych: Fokus złapany na pismo, nie na buteleczkę.
 18. Chodził za mną stub... skutecznie: Pióro oryginalnie miało stalówkę M czarną, ale to o stuba 1.1 chodziło.
 19. Czy ktoś posiada jakieś informacje o wydarzeniach związanych z DPW w innych miastach Polski?
 20. Cześć! Jak zapewne część z Was wie (a reszta się dowie) 17 listopada 2018 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się Dzień Pióra Wiecznego. Link do strony ze szczegółami wydarzenia. Kto z Was się wybiera?
 21. Autor dopiero niedawno podał próg cenowy jaki jest dla niego akceptowalny. Wcześniej mieliśmy do czynienia z niewymiernym kryterium. Nie rozumiem zatem dlaczego pojawiły się pretensje skierowane do Ziemniaczka i zaproponowanej przez niego Nakai...
 22. Miałeś okazję trzymać to pióro przed zakupem?
×
×
 • Create New...