Skocz do zawartości

lamy safari all black


Pilot Inspektor

Polecane posty

Nie jest dostępna, bo dopiero wchodzi do sprzedaży, jako wersja specjalna na 2018 rok. Kontynuują wersje specjalne w wykończeniu matowym, 2016 fioletowy, 2017 zielony, 2018 czarny. Charcoal jest chyba jaśniejszy, bardziej grafitowy niż czarny, a to Lamy all black wygląda jak OASO S007 w kolorze czarny mat, z czarną stalówką :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Nie jestem entuzjastą Lamy do tego stopnia żeby polować tym bardziej na edycje specjalne które wyróżniają się nie specjalnie wyszukanymi kolorami, bez urazy to tylko moje subiektywne odczucia, dla mnie to bez różnicy. Cenie te pióra głównie za to jak piszą i za rozwiązanie techniczne dotyczące stalówki a wygląd jest dla mnie nie koniecznie na plus. Muszę przyznać że Lamy marketingowo potrafi przyciągać klientów. Lamy 044 All Black fakt u nas nie jest oficjalnie dostępna, co nie dziwi, jest jak jest ale to nie znaczy że ona dopiero weszła do sprzedaży. Lamy All Black można było kupić już na początku tego roku w UK w cenie 20 funtów i miałem to pióro w rękach nawet nie wiedząc że to jakaś specjalna edycja. To po prostu czarny mat, taki zwykły, głęboki czarny mat i tyle. Nie żadne tam "węgiel drzewny - umbra" czarny z odcieniem brązu czy taki grafitowo- czarny charcoal jak pisze Pawel. Tylko najzwyczajniejszy czarny mat. Obecnie Lamy All Black kosztuję na poziomie 18-19 funtów, u nas kiedy będzie dostępna...?? Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć prawie to samo. Z rok, albo dwa lata temu nakupiłem Lam jak głupi, bo likwidowali w moim miasteczku księgarnię. Pióra, które normalnie są po 18 funtów, kupowałem za połowę ceny. I BYŁO CAŁE CZARNE MATOWE, z czarną stalówką. Kupiłem go na samym końcu, bo mi się zwyczajnie nie podobało. Wolę czarne gładkie. Nie rozumiem więc, o co tu chodzi z "nową limitowaną wersją".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kupilem moja pierwsza Lamy (uzywka) na show, charcoal z czarnym klipsem (ten drut pracuje dobrze ale szpeci pioro) wyglada nie za bardzo, w takim samym kolorze jak pioro byloby znacznie lepiej, bardzo ladny czarny ink, oryginalny cartridge Lamy. @Pilot Inspektor 1+, kolor jest swietny, nie tesknie za czarnym, kwestia preferencji. Oprocz dobrej ceny skusila mnie stalowka EF, ale trzeba pisac bez przyciskania bo stalowka od razu zamienia sie w 0.38mm+. Ale one tak chyba wszystkie maja, mam 2 Preppy i tez to samo. Przy okazji, czy ktos ma  aftermarket (Chiny) converter Z24, ktory ma inna koncowke niz oryginalny cartridge lamy? Taki jak ta aukcja https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p4712.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=170905615582&_sacat=0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TopikSH Dzieki serdecznie za link.

Nie ma takiego zlego ratingu natomiast ja z zasady nie kupuje u sprzedajcych, ktory wabia klientow "sposobami". Zreszta ten montiel ma gorszy rating (negatywne i neutralne total 94) za 6 miesiecy niz sprzedawca z Taiwanu za 12 miesiecy (negatywne plus neutralne total 83)

Jednak nadal mnie interesuje sprawa konwertera bo na rynku sa 2 podobno identyczne Z24 oryginal Lamy i kopia z Chin, Tajwanu, Japonii i Indii, ktora ma numer Z28

 

A8u2S8x.jpg

utVC6qS.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...