Jump to content
Ziemniaczek

Omega Zenith - dość krytycznie

Recommended Posts

Mam bardzo podobne, firmową reklamówkę kupioną w ramach przetargu :-) Sekcja identyczna, więc podejrzewam że jest to typowe chińskie pióro klepane w jednej fabryce. Ta część sekcji przy stalówce jest plastikowa i bardzo szybko się wytrze od zamykania. I jak sam zauważyłeś sam plastik pióra jest pośledniej jakości.

Stalówka książkowe IPG, ale naprawdę świetnie pisząca. Gwóźdź, niemniej gładki i nieskrobiący. Samo przerywanie może być spowodowane kiepskiej jakości konstrukcją, ale równie dobrze krzywo osadzonym spływakiem, zabrudzeniem gdzieś w środku lub wreszcie samym atramentem. Radzę spróbować, może się okazać że pióro nabędzie wigoru:-)

Gdybym miał podsumować - chińskie pióro w negatywnym tego słowa znaczeniu. Zapewne za cenę tej Omegi można kupić ze trzy Jinhao i przekonać się, że chińskie pióra jednak potrafią przyprawić o opad szczęki :-)

@Ziemniaczek, ciekawa recenzja z ciekawym zakończeniem, skalpelem poszerzyłeś prześwit w ziarnie stalówki? Pytam, bo mam podobny problem z (wstydź się firmo Monteverde USA) suchą stalówką.

10 minut temu, Topaz napisał:

@Ziemniaczek, ciekawa recenzja z ciekawym zakończeniem, skalpelem poszerzyłeś prześwit w ziarnie stalówki? Pytam, bo mam podobny problem z (wstydź się firmo Monteverde USA) suchą stalówką.

Dziękuję bardzo ;)

Tak, skalpelem (PAMIĘTAJ - stroną gdzie NIE tniesz; a w sumie, to tylko Zenith, ale w przypadku Monteverde, to pamiętaj :D ) naprzemiennie z dociskaniem stalówki (tak jakbym chciał fleksa - mocno, bardzo mocno, ale płasko). Powinno się udać, ale to są moje (i innych) domowe sposoby. Jaka jest grubość tej stalówki? Pamiętaj, żeby nie zwiększać przepływu kosztem grubości linii (to nie tak, że można i w przypadku suchej stalówki po prostu zwiększamy grubość...), a przynajmniej nie aż tak. Zresztą, komu ja to tłumaczę... :D

Najmocniej przepraszam, ale nic nie poradzę za Fotosika... Zdjęcia przepadły, więc trzeba nowe. Prosiłbym Szanowną Administrację o zastąpienie zdjęć. Człowiek uczy się przez całe życie :) 

rUxJNEQ.jpg

JxlquM3.jpg

I42ePoR.jpg

2fIY5aY.jpg

Akszugorowi padło z kilka tysięcy :(

Wszystkie posty jego recenzji nie mają przez to zdjęć. Czym przy tym są moje 20-30? :)

Zdjęcia w poście są na Fotosiku, który blokuje zdjęcia po przekroczeniu danego transferu. Zdjęcia z Imgura są zawsze ;)

widziałem i ubolewam nad tym, bo te recenzje były super.

Problem z fotosikiem znam. Większość moich wrzucam na własny serwer. Chyba że bardzo mi się nie chce a zdjęcie niewiele wnosi (np. ołówek z marketu z owadem w szyldzie), wtedy imgur.