Skocz do zawartości

Aventador13

Użytkownicy
 • Ilość treści

  1580
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Aventador13

 • Ranga
  B
 • Urodziny 22.08.1999

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

1594 wyświetleń profilu
 1. Cześć. Faber-Castell robi całkiem dobre stalówki w swoich piórach i są one dość powtarzalne (miałem chyba 5 ich piór). TWSBI produkuje raczej suche stalówki (przynajmniej ja takie miałem); myślę że jeśli lubisz pióra Faber-Castell, to nie obejdzie się bez poprawek. Ja w takim przypadku celowałbym w Kaweco - fakt, że uzyskanie piszącej poprawnie stalówki bezpośrednio z fabryki graniczy z cudem, ale większość z nich łatwo poprawić micromeshem i w rezulatcie są to bardzo przyjemne stalówki - raczej mokre.
 2. Każda firma sama ustala grubości stalówek i odnoszą się do konkretnej firmy. Szczególnie widoczne to jest w zestawieniu ze stalówkami z Japonii. Z mojego doświadczenia wynika, że: F Pelikana = B Sailora B TWSBI = M Platinum F Platinum = EF Kaweco Te znaki równości to powinny być znaki przybliżenia, ale nie miałem go pod ręką.
 3. Raczej nie da się tego odczuć. To obróbka materiału nadaje mu cechy sprężystości. Większość piór z Japonii, które mają złote stalówki, występuje w formie "miękkiej" lub "twardej"(mimo że to ten sam surowiec). Z kolei wrażenia z pisania odnosza się do tego jak zeszlifowana jest stalówka (dokładniej: ziarno stalówki) i to, z czego wykonana jest stalówka ma drugorzędne znaczenie.
 4. Nie. Pióro to ma poważne problemy przez tzw. railroad. Miałem dwa takie egzemplarze rok temu. Jeden miał dość miękką stalówkę (choć fleksem bym tego nie nazwał), ale drugi (nowszy) miał dużo twardszą (porównywalną ze współczesnymi, złotymi stalówkami Pelikana).
 5. Pelikamy są dość delikatne - raczej nie do pracy w terenie. Stalówki - jak na europejskie - mają dość znaczny rozmiar. Ja miałem dwie F-ki i były to dość szerokie stalówki. Wydaje mi się że Sailor ze stalówką B pisał bardziej cienko. Ja miałem jedno Delike (więc nie wiem jak z powtarzalnością), ale pisało ono bardzo dobrze. Myślę, że powinieneś być zadowolony.
 6. Posiada ktoś może Watermana Expert w wersji kulkowej i wiecznej? Chodzi o to, czy jeśli przełożę korpus z pióra kulkowego do sekcji ze stalówka, to czy będzie on kompatybilny (chodzi oczywiście o wnętrze, bo czasami naboje do piór wymagają innego "stopera" niż wkład kulkowy)?
 7. Podałeś stosunkowo niewielki budżet i to nieco ogranicza wybór. Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad chińskimi piórami Delike - w cenie poniżej 100zł można kupić bardzo przyzwoite pióro. Ja miałem Delike New Moon 3 kupionego za 25zł i byłem pod wrażeniem jakości wykonania pióra za taką kwotę. Stalówka z kolei też pisała naprawdę bardzo dobrze. Bardzo miło go wspominam.
 8. Niestety, ale póki pióra podrabiane są w Chinach nikt nic z tym nie zrobi. Przypomina mi się taka sytuacja sprzed kilku lat, jak Chińczycy zrobili samochód podobny do BMW X5 (z wyglądu były niemalże nie do odróżnienia). Firma pozwała ich (oczywiście w sądzie w Chinach), a wymiar sprawiedliwości stwierdził, że samochody nie są podobne.
 9. Nie jest :) Mogę jednak zapewnić, że nie stracisz na piórach, które kupiłeś. Ich wartość - szczególnie tych limitowanych - będzie rosnąć. Witaj na forum :)
 10. Ja w Gliwicach. Właśnie wykopali nas na przymusowy urlop. Was też, co nie?
 11. Witaj na Forum! Gdzie studiujesz? Też mam być inźynierem - może się mijamy na korytarzu
 12. Witaj na PWF! Dzięki forum na pewno poznasz dużo nowych atramentów i piór. Nie będzie wesoło. Szczególnie dla portfela.
 13. Pióro ładne, choć cena bardzo nieadekwatna. Dzięki za recenzję. Naszło mnie tylko jedno pytanie - jeśli kupiłeś to pióro i na granicy doliczyli Ci VAT, to jeśli je zwrócisz, to odzyszkasz zapłacony podatek?
 14. Jak chcesz je wystawić na licytację od złotówki to możesz to zrobić bez wahania. Ludzie bardzo chętnie skupują takie podróbki i - co można wnioskować po komentarzach - nie robią z tego żadnych problemów. Trzeba naprawdę mieć pecha żeby trafić na kogoś kto się wkurzy i zrobi Ci rozprawę sądową. Choć nawet wtedy dostaniesz może 50zł grzywny + koszty sądowe.
 15. Piękne. Gratuluję. A jak to się w ogóle zaczęło? To znaczy - skąd pomysł żeby zacząć robić coś takiego?
×
×
 • Utwórz nowe...