Skocz do zawartości

Aventador13

Użytkownicy
 • Ilość treści

  1643
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Aventador13

 • Ranga
  B
 • Urodziny 22.08.1999

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

1705 wyświetleń profilu
 1. Chodzi o kapturek we wnętrzu skuwki. Taki jak w Brass Sporcie.
 2. Ciekawe. Nie pomyślałbym że będzie pasować. A pióro pisze dobrze? Czasami bardzo drobna różnica w krzywiźnie stalówki powoduje że atrament nie płynie. PS. tak w ogóle to nie masz Looma tylko Basic w wersji shiny chrome.
 3. Mam. Używam. Też z Ef-ką. Lubię to pióro. Dość długie, wygodne i doskonale znosi dłuższy (choć bez przesady) czas nieużywania. Moim zdaniem to dobre pióro, choć cena jest nieco wysoka (to pióro na nabój/konwerter).
 4. Waga może pewną różnicę pokaże, ale 400 ma zbliżoną masę do 200. To bardzo lekkie pióra. Tłoczki są w obu przypadkach plastikowe. Różnią się przede wszystkim stalówkami. Poza tym 400 to Souverän, więc ma pasiasty korpus (w większości) oraz inną skuwkę (korona i pierścienie).
 5. JoWo też nie ma zbyt dobrej kontroli jakości. Poczytaj opinie o TWSBI. Bardzo często trafiają się suche stalówki. Kaweco też niewiele się poprawiło pod tym względem. Ja większość stalówek od nich zaprzyjaźniam z micromeshem (nie są to duże poprawki, ale jednak są).
 6. Dzięki za opinię. Recenzje jak recenzja, ale te zdjęcia są ohydne. Gdybym teraz pisał, to recenzje miałyby zdjęcia na których coś widać. Co do samego pióra wciąż je mam, ale nie wiem gdzie. Z tego co mi się wydaje jest gdzieś zakopane w odmętach domu, ale póki co nie mam czasu się za nim rozejrzeć. Ogólnie moim zdaniem największym problemem Charlestona są te półki na brud rowki w stylu art-deco. To pióro - oraz Hemisphere Deluxe - nauczyły mnie że pióro nie powinno posiadać żadnych tego typu wgłębień bo one się brudzą i ciężko je wyczyścić. W przypadku Charlestona nie jest bardzo źle, ale Hemisphere Deluxe Metal to jest tragedia, bo te wgłębienia falują i jeszcze trudniej tam dotrzeć. Samo pióro jest dobrze wykonane, ładnie się prezentuję i dobrze się nim pisze. Problemem jest tylko ta stalówka zupełnie nieproporcjonalna do reszty, ale to tylko atut wizualny. Jeśli chcesz je kupić to spiesz się, bo prawdopodobnie nie są już produkowane (oficjalna strona Watermana nie ma ich w ofercie), więc wkrótce może być coraz ciężej go dostać, tym bardziej że to mało popularne pióro. Właściwie jak przeklikałem popularne sklepy z piórami to już jest ciężko go znaleźć.
 7. To jest fabryczne B Pelikana czy je przeszlifowałeś? Też mam B w jednym Pelikanie i aż takiego flamastra nie mam.
 8. Mam jeszcze nadzieję że jutro gdy się obudze euro jeszcze bardziej stanieje.
 9. Aż wkrótce odpale mojego Preluda żeby zobaczyć w jakim stopniu problem u mnie występuje (chociaż nie pamiętam żeby coś takiego w ogóle występowało). Dopiero teraz zobaczyłem że masz Hemisphere. Bo Hemisphere mam obecnie w użyciu i nic nie wypełza (Sailor Nioi-Sumire). @NinekMasz nowszą czy starszą wersję tego pióra?
 10. Ok. Odpisali. Zrobią paypalowy request i w taki sposób zrobię wpłatę.
 11. Ale to dotyczy tego sklepu La Courrone du Conte, a nie Akkermana.
 12. Jeśli chodzi o ten moment kiedy skuwka schodzi z zatrzasku to przypuszczam że realne zwiększenie objętości powietrza w skuwce będzie mniejsze niż 1%. Nie wiem czy taki spadek ciśnienia mógłby w jakikolwiek sposób oddziaływać na atrament, ale myslę że w takim przypadku dużo większe znaczenie ma wahanie temperatury. Bo kiedy zamkniemy pióro w temperaturze 30 stopni, a otworzymy przy 15, to spadek objętości (i ciśnienia) dla szczelnego pióra może być realny. Mam nawet takiego Sheaffera Intensity, który ma dość ciekawy problem. Nie wiem czy to jest wada fabryczna, ale skuwka schodzi z dość konkretnym oporem z sekcji. Jakieś zwiększenie objętości na pewno występuję i atrament jest wypychany z pióra tak, że nawet sekcja jest brudna. Im większe wahanie temperatury tym problem jest większy (w domu bardzo rzadko się to zdarza). Co interesujące, to tarcie skuwki>sekcji występuje tylko w jednej konretnej parze skuwka>sekcja. Przy zamienieniu jednego elementu problemu znika.
 13. Tak. Pieniędzy nie potrąciło. To jest właśnie ciekawe że przyszedł SMS do potwierdzenia płatności kartą, kwota w treści była dobra (i w euro) i ze strony banku operacja kończy się sukcesem. Tak jakby terminal po ich stronie nie działał. @Krzysiek_W W momencie zbierania chętnych nikt nie mógł tego przewidzieć. Poza tym akkermanów nie ma w tym sklepie.
 14. Napisałem do nich maila zaraz po tym jak to się stało i wciąż czekam na odpowiedź.
 15. Co za patologia... bank: sklep: EDIT: tak, na karcie na pewno jest wystarczająca ilość pieniędzy
×
×
 • Utwórz nowe...