Jump to content

Aventador13

Użytkownicy
 • Content count

  1,398
 • Joined

 • Last visited

About Aventador13

 • Rank
  B
 • Birthday 08/22/1999

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

1,016 profile views
 1. Aventador13

  De Atramentis Petrol

  Tak. To chyba ten
 2. Aventador13

  Zagadkowe pióro ze zdjęcia

  Pewnie że IM. Parker IM z poprzedniej generacji. Widać to już na pierwszym zdjęciu - Hemisphere nie ma sekcji ani stalowej, ani z pierścieniem przy stalówce. Urban miał sekcje która mocno się zwężała. To jest dokładnie ten model.
 3. Czy masz te pióro nowe, czy dostałeś od kogoś? Dąże do tego, by zapytać czy to pióro w ogóle kiedykolwiek pisało normalnie. Może to wada fabryczna i problem nie leży w spływaku, a w stalówce i trzeba będzie nad nią trochę popracować. Ewentualnie też mogło być tak że iryd wytarł się trochę od pisania i to powoduje problemy, ale wątpie w to bo to stosunkowo zbyt nowe pióro na takie objawy.
 4. Aventador13

  Aurora Talentum BLACK 2018

  Szczerze? Szpetne. Jakbym miał wybierać pomiędzy Optimą a'la marmur a tym, to ani przez chwilę bym się nie wahał; oprócz tego przypuszczam że ten model będzie koszotwać tyle co Optima. Albo i więcej.
 5. Aventador13

  Jakość atramentów z czasem - pytanie

  Jako ciekawostkę dodam, że Montblanc oznacza swoje atramentowe wyroby z dopiskiem "Best before <data>", ale nie zauważyłem problemów z tymi co są po terminie. Miałem także taką sytuację że po zamówieniu ich atramentu napisano mi, że zamówienie się opóźni gdyż ostatni atrament jaki mają na sklepie jest przeterminowany i czekają na dostawę. Przypuszczam jednak że to wymóg producenta, żeby do klientów dostarczane były jedynie "świeże" atramenty, bo jak wspominałem z atramentem po "dacie ważności" nie dzieje się nic niepokojącego.
 6. Hmm... no nie ukrywam że jestem bardzo ciekawy tego co uda się namieszać. Powodzenia!
 7. Bardzo udany atrament, choć z szarości preferuję Iroshizuku Kiri Same. Chociaż najbardziej zaskoczyło mine ostatnie zdjęcie - nie wiedziałem że Rhodię Ice produkuje się też w linie.
 8. Też zauważyłem taki problem. Trzeba ściskać lekko i w rożnych miejscach ścianki, a nie mocno i punktowo.
 9. Czyli żadne z tych objawów nie występuje w M800? Nie chce mi się wierzyć żeby tłok nabierał atrament tylko do połowy - niby czemu? Nawet jak trzymając to w połowie napełnione pióro stalówką do góry, podjedziesz tłokiem w kierunku sekcji żeby wypuścić powietrze i wtedy nabierzesz to też nie zaciąga? Stalówka podczas dociskania rozchodzi się na dwie części i to jest poprawne zachowanie tego elementu. Poszczególne stalówki mają różny stopień twardości i trzeba o tym wiedzieć kupując pióro A że stalówka oblana jest atramentem przy odkręcaniu? Nie wiem jak szybko należałoby odkręcić pióro żeby siła odśrodkowa wypchnęła atrament ze stalówki...przypuszczam że bardziej możliwe jest to że wstrząsnąłeś piórem i dlatego atrament uciekł.
 10. Nie wiem czemu GvFC przeszedł na taktykę fatalnie nasyconych atramentów. Zaczęło się od Violet Blue, po jakimś czasie wypuścili Turquoise, Gulf Blue, a teraz ten; Cognac Brown i Viper Green są dość przyzwoite pod tym względem. Nie wiem jak z pozostałymi ich nowościami ale to czym pisałem sprawia wrażenie jakby mieli za dużo rozpuszczalnika i chcieli się go pozbyć -zupełnie nie przypominają w niczym pierwszych sześciu atramentów jakie wydali.
 11. Aventador13

  Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Może to jest atrament ze starszej edycji i wtedy nie mieli jeszcze kartoników? Sam nie wiem czy one w tych białych kartonach od samego początku były sprzedawane... Codo zapachu to oje KWZ pachną raczej pięknie i słodko. Rewelacja.
 12. Aventador13

  Poszukiwanie królewskiego niebieskiego :)

  Przede wszystkim zaznaczam błąd - chodziło o Tsuyu Kusa. Trochę nie ta kategoria cenowa Przeliczając na 1ml, Iroshizuku (sprowadzone z Japonii) wychodzi bardzo podobnie jak Kaweco, które nawiasem mówiąc jest dość drogim atramentem (wychodzi prawie 90zł za 60 ml), a jednak Pilot jest o klasę wyżej. Poza tym utelka 50 ml starcza na długo. Myślę że warto rozwarzyć chociaż próbkę żeby się o tym przekonać.
 13. Aventador13

  Poszukiwanie królewskiego niebieskiego :)

  Warto jeszcze rozpatrzeć Iroshizuku Tsuki Yo lub Asa Gao. Z tych wymienionych wybrałbym chyba Viscontiego, bo kolor naprawdę ładny a i wlaściwości są bardzo dobre,
 14. Aventador13

  Standardgraph Burgunder- test grupowy

  Nierozmywanie się barwnika tyczy się praktycznie wyłącznie atramentów permamentnych; przypuszczam że Mariusz recenzował jakieś Sailora Nano-Ink albo jakoś tak. Jak dla mnie (i dla wielu innych) wodoodporny atrament charakteryzuje fakt, że można odczytać zalany tekst. Jeśli używasz skali Akszugora, no to ocenę B należy dać jeśli barwnik uległ rozmyciu, ale atrament jest czytelny, bo w tym momencie używasz skali dwustopniowej; atrament albo się rozmywa, albo nie.
 15. Aventador13

  Standardgraph Burgunder- test grupowy

  Dlaczego brak, skoro z tego co widzę atrament pozostaje prawie całkowicie czytelny?
×