Jump to content

Aventador13

Użytkownicy
 • Content Count

  1,443
 • Joined

 • Last visited

About Aventador13

 • Rank
  B
 • Birthday 08/22/1999

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

1,159 profile views
 1. Pióra Kaweco z czarnymi stalówkami są dużo droższe niż inne. Cena samej stalówki jest wyższa pewnie dlatego, żeby zbalansować cenę (procentowa cena stalówki w cenie całego pióra). Jeśli ktoś kupuje pióro za 500-600zł to za stalówkę musi zapłacić więcej niż za taką do pióra za 200-300.
 2. Aventador13

  Bordowy atrament

  Jest jeszcze Standardgraph, tylko nie jestem pewien czy oni mają taki typowy bordowy.
 3. Aventador13

  Faber-Castell - jakie naboje?

  Jakie masz pióro? Przypuszczam jaka może być intencja pytania i jeżeli masz model Basic to tam naboje trzymają się słabiej niż w innych piórach. Z Loomem też jest z niektórymi nabojami ten problem.
 4. Aventador13

  Pióro Pelikan przeznaczenie roku 1838

  Jasne, chcieliby. Do tej średniej bierze się tylko większe firmy (ponad 8 osób chyba, ale nie jestem pewien tej liczby), a ile jest takich zakładów że siedzi 4-6 osób.
 5. Aventador13

  Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  Pewnie że tak. Na 5 zł, podatek VAT to tylko 1,15 zł, ale cwaniactwo Allegro i tak mnie irytuje.
 6. Aventador13

  Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  Cytat z https://www.ppe.pl/news/127480/koniec-z-tanimi-zakupami-w-aliexpress-celnicy-sprawdza-przesylki.html
 7. Aventador13

  Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  Za chytre sie robi to Allegro... Ciekawe jak oni będą sprawnie sprawdzać te 100000 przesyłek. To daje około 4100* przesyłek na godzinę czyli jak mają 80 ludzi to każdy ma 50 przesyłek na godzinę sprawdzić? Zanim to rozpakują, ustalą czy nabić podatek, co najciekawsze - jak oni to będą pobierać? Wątpie żeby do każdego pismo wysyłali. Przypuszczam że początkowo to oni cały handel zagraniczny sparaliżują... *pod warunkiem że będą mieli po 80 ludzi na każdej zmianie i będą na 3 zmiany pracować... P.S. ciekawe czy wezmą się tylko za Chiny czy Japonię też to obejmie...oby nie. EDIT: tak w ogóle to jeszcze mnie jedna sprawa nurtuje najbardziej - jakim prawem oni w ogóle mogą zVATować przesyłke oznaczoną jako prezent? Jeśli jest coś oznaczone jako prezent, to co pozwala im dochodzić tego czy faktycznie tak jest? Wygląda jakby zachciało im się zabawy w detektywów.
 8. Aventador13

  Noodler's Lexington Gray - test grupowy

  Miałem ten atrament w próbce i bardzo dobrze go wspominam. Oprócz tego że jest całkowicie wodoodporny, to jeszcze naprawdę świetnie się nim piszę. Ponadto warto wspomnieć że bardzo łatwo się go myje i nie wytrąca żadnych osadów po ponad 3 tygodniach (Lamy Vista - spływak po umyciu czyściutki). Wcześniej pisałem jedynie Montblanc 90 Years Permanent Grey i przyznam szczerze że ten Noodler's praktycznie mu nie ustępuje.
 9. Aventador13

  Witam pasjonatów pisania piórem

  Cześć!
 10. Aventador13

  Chcę kupić kilka piór

  Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to najlepiej jest kupić konwerter i napełniać atramentem z butelki - tylko niezwykle tanie naboje potrafią być ekonomicznie bardziej opłacalne niż to rozwiązanie. Faber Castell produkuje bardzo dobre jakościowo pióra o naprawdę porządnych stalówkach. Modelu Gunmetal akurat nie mam, ale mam zwykłego Looma chromowanego i jest to pióro raczej lekkie i waży w granicach 30 gram. Bardzo dobre etui na pióra robi firma Wittchen szczególnie te trzymiejscowe (uwaga: w praktyce mieszczą się tylko dwa pióra), ponieważ mają regulowane szlufki.
 11. Nie jestem specjalistą od tego typu stalówek, ale z tego co słyszałem stub jest delikatnie zaokrąglony na krańcach i przez to wygodniej się nim pisze (minimalne odchylenie stalówki nie powoduje drapania) i właśnie dlatego taką lepiej piszę przy dłuższej sesji; choć myślę że jak ktoś pisze już długo italicą to też nie będzie mu to sprawiać problemu. Italic jak i stub mają podobną wariację linii i trzyma się je praktycznie tak samo - około 45 stopni nachylenia stalówki względem linii poziomych na kartce - daje to wtedy najlepszy efekt. Można też obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=EebuF72EryU I zobaczyć zdjęcie poglądowe
 12. Aventador13

  Sailor Jentle Brown (2010) - test grupowy

  Rzeczywiście bardzo ładny. Lekko ucieka w stronę złotego, ale jest to takie bardzo subtelne. Nie produkują go już?
 13. Aventador13

  Waterman Hemisphere czy Sheaffer Prelude?

  Koleżanka raczej będzie kupować nowe pióro więc odnosiłem się do nowej, szczupłej wersji - w tej edycji problem z długimi nabojami występuje często.
 14. Aventador13

  Waterman Hemisphere czy Sheaffer Prelude?

  Średnica otworu w nabojach international jest taka sama jak w nabojach Sheaffer, tylko kształt naboju jest inny.
 15. Aventador13

  Waterman Hemisphere czy Sheaffer Prelude?

  Do Watermana też nie każde wchodzą ze względu na wąski korpus (szczególnie długie). Do Prelude wejdzie praktycznie wszystko.
×