Skocz do zawartości

Pelikan 4001 Turquoise


konis

Polecane posty

  • 9 months later...

Zaskakuje mnie ten atrament, raz wychodzi jaśniejszy raz ciemniejszy, pomimo robienia notatek tym samym piórem. Możliwe, że zależy to od ilości atramentu, jaki spływa, może pod innym kątem trzymałam pióro... wyłazi na stalówkę trochę, mnie to nie przeszkadza, lubię widzieć, że pióro "pracuje" :)

post-1062-0-66652500-1360604727.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor atramentu wyraźnie zmienia kolor przy pierwszych zdaniach po otwarciu pióra. Może jak troszeczke poleży to na spływaku atrament troszkę zciemnieje i stąd zmiany. Po nocy pierwsze zdania jakby pisane były innym atramentem.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten turkus na zdjęciach wydawał mi się mdły i niepraktyczny, raczej nie do użytku codziennego. Niniejszym odszczekuję. Dziś zobaczyłam na żywo dokumenty (oficjalne!) sporządzone tym atramentem. Okazało się, że rękopis jest jak najbardziej czytelny i ładnie wygląda. Nawet intrygująco, bo inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor atramentu wyraźnie zmienia kolor przy pierwszych zdaniach po otwarciu pióra. Może jak troszeczke poleży to na spływaku atrament troszkę zciemnieje i stąd zmiany. Po nocy pierwsze zdania jakby pisane były innym atramentem.

Bardzo możliwe, ale kombinując trochę dodałam turkus do niebieskiego pelikana, bardziej ta mieszanka przypomina kolor z kartonika :)

post-1062-0-57314000-1360793156.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mieszanka jest ostatnia, po środku jest turkus prosto z wiadra zaciągnięty do pióra, w rotringu mam nabój z mieszanką. Może był to jakiś stary atrament, odparowany, wyciągnięty z samego dna szuflady w papierniczym.

Nie mogę się nie upierać, że jednak mam na imię Anna i nie, nie napisałam za szybko ani odwrotnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...