Skocz do zawartości

Jakie będzie Twoje kolejne pióro?


Lena

Polecane posty

Ja się przestałem zastanawiać… :D

 

a wszystko przez… :mellow:

 

dobrze, że mam na kogo zwalić…  :P

 

np. kolegę Konisa,… jak i Akszugora…

 

jakiegoś dużeeeeeeego ptaszora przygarnę... :rolleyes:

 

tylko żeby nie był większy ode mnie... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja się przestałem zastanawiać… :D

 

a wszystko przez… :mellow:

 

dobrze, że mam na kogo zwalić…  :P

 

np. kolegę Konisa,… jak i Akszugora…

 

jakiegoś dużeeeeeeego ptaszora przygarnę... :rolleyes:

 

tylko żeby nie był większy ode mnie... ;)

Też chętnie ale póki co fundusze nie te.

Z nazbieraniem mam problem bo "w międzyczasie" coś innego kupię czego akurat również "potrzebuję" :)

Ale może następnym razem. Może jaką nagrodę w pracy dostanę albo coś... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie pytania... na które odpowiedź nie istnieje :D

Badz lepiej jej nie szukac ;)

 

Ostatnio zadaję sobie takie pytanie i w zasadzie nie znajduję odpowiedzi...

A ja chyba z szukania zrezygnowalam, prowadzi to do niepotrzebnych rozmyslan ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w zeszłym tygodniu wpadłem na boski pomysł, jestem już po drugim bardzo fajnym teście i jeżeli jakoś nie dostanę strasznego ataku piórozy to moje kolejne pióro sam sobie zrobię :] Marzy mi się biały Vacuum Filler z niebieskimi paseczkami :rolleyes:  Niestety trochę sobie poczekam na dostęp do sprzętu, ale już mam przynajmniej zaklepany :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się doszkalał z projektowania i wykorzystywania drukarki 3D do wytwarzania elementów o skomplikowanych kształtach - można uznać że na przykład taki spływak jest skomplikowany :) Poza samą drukarką jest do tego jeszcze trochę innego sprzętu także ten tego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś jaką dokładnośc mają drukarki 3D? I z jakich materiałów drukują? Może porządna obrabiarka plus roboty ręczne byłyby sprytniejsze?

O to samo chciałem pytać. Średnio widzę drukowane elementy systemu napełniania. Za to skuwka czy korpus do pióra na naboje jak najbardziej. Sam nad tym rozmyślałem, ale projektować w 3D zupełnie nie umiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś jaką dokładnośc mają drukarki 3D? I z jakich materiałów drukują? Może porządna obrabiarka plus roboty ręczne byłyby sprytniejsze?

 

To jest niezłej jakości sprzęt, nie powiem Ci z głowy jakie są dokładności deklarowane przez producenta, ale dzisiaj pooglądałem sobie wydruk testowy który dla mnie zrobili w ramach kalibracji i wygląda bardzo przyzwoicie - widać paskowanie i jest wyczuwalne pod palcem - ale nie jest duże. Jak rozmawiałem z osobami którego z tego korzystają to w zależności od tworzywa można uzyskać dokładność od 0,04 do 0,12 mm - mnie to urządza. 

Odpowiedni filament zdobywam we własnym zakresie, ze względu na wytrzymałość mechaniczną stanie pewnie na ABS albo na poliamidzie. Myślałem o tym żeby zrobić filament z własnego polimeru - ale to już wyższa kombinatoryka. 

 

Obrabiarki nie pozwolą na aż tak dowolny kształt, kolega ma ploter laserowy i to też się nie sprawdzi. Pozostaje wtrysk (horrendalnie drogi) albo druk 3D.

Edytowano przez Nicpon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spływak będzie ciężko - chyba, że kapilary sam potem natniesz np. nożem.

Dokładność rzędu 0,04mm brzmi bardzo dobrze, ale w praktyce, często ciężko nawet drobny gwint wydrukować.

Życzę powodzenia, bo inicjatywa i pomysł świetne.

Koniecznie pochwal się efektem, choć mam wrażenie, że bez obróbki końcowej się nie obejdzie.

 

 

piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko da się naturalnie wydrukować, kapilar na pewno się nie da, ale można nadać splywakowi ogólny ksztlat, pozostawić odpowiedni kanał, a dociecie kapilar to już mniejszy problem.

Bardzo drobny gwint się da, ale trzeba mieć drukarkę dwuglowicowa która jednocześnie będzie drukować podporę - inaczej nic z tego nie wyjdzie. Ale moim zdaniem nasladowanie gwintow że śrub metalowych jest od początku błędem konstrukcyjnym - gwint plastikowy powinien mieć trochę inna budowę.

A robotek ręcznych unikać nie zamierzam ;)

Stalowka to na początku będzie Knox, bo tego mam sporo, ale docelowo będę chciał załadować coś złotego ;)

Edytowano przez Nicpon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w Polsce usługi drukowania 3D?

Nawet całkiem sporo, różnie to niestety wygląda z jakością, bardzo często należy empirycznie dobierać parametry wydruku pod konretny projekt, tak aby wyglądało to estetycznie. Czasami firmom chce się z tym bawić, a czasami nie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja wylicytowałem p51 za £41. niestety tych tańszych nie chcieli słać poza Albion, także tego.

a co do hero 616, to pamiętać należy, że one na początku nie miały klipsa w kształcie strzały:

 

P1070338_zps87e58893.jpg

 

Dokładnie. I proporcje jak obecne Hero 616 jumbo (tak mi się wydaje, bo jumbo nie miałem w ręku), ale klips to zdecydowanie znak rozpoznawczy.

Swoją drogą, bardzo ładny (i chyba dość rzadki) kolorek. Też mam taki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...