Jump to content

Cienko piszące pióro

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Moje pismo ma to do siebie, że wygląda strasznie gdy piszę czymś "grubym". Aktualnie posiadam Parkera IM kupionego w celu przetestowania, czy pióra w ogóle są dla mnie. Pisze mi się nim dość dobrze gdyby nie jeden mankament. Pisze strasznie grubo. Zmieniłem stalówkę na F ale dużo to nie pomogło. Stąd moje pytanie. Możecie mi polecić w miarę dobre i cienko piszące pióro w cenie do 150 zł?
Z góry dziękuję :)

Szukaj czegoś japońskiego Pilot MR, lub Tombow Object ze stalką F, powinny pisać anorektyczną kreską.

Jeszcze cienko pisze Sheaffer Targa Slim ze stalką oznaczoną X, ale to inny przedział cenowy.  

Edited by WaterMAN

Bardzo dziękuję za tak liczne odpowiedzi! Sprawdziłem sobie na stronie http://www.gouletpens.com/nib-nook# porównanie stalówek (mam nadzieję, że ta strona jest dość wiarygodna) i chyba najbardziej do gustu przypadła mi ta z Platinum Balance. W związku z tym miałbym jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje jakiś porządny sklep, w którym można to pióro zamówić? Na Allegro można znaleźć kilka aukcji, ale po ostatnich dziwnych sytuacjach wolałbym stamtąd nie zamawiać
I tak, zgodzę się całkowicie, że zakupienie Parkera było złym pomysłem. Do teraz pluję sobie w brodę, że zamiast poczytać jak głupi kupiłem pierwsze lepsze pióro.