Jump to content

Montblanc Masters for Meisterstück Firenze Collection


Mariusz888

Recommended Posts

"Pochodzące z Włoch wyroby skórzane zdobyły zasłużoną sławę na całym świecie. Kraj ten zajmuje pod tym względem czołową pozycję w światowych rankingach. Co więcej – sława ta sięga daleko w historię tego kraju. Jednak za główny region słynący z wyrobów skórzanych uznaje się Toskanię, za której symbol uchodzi Florencja. Zresztą nie bez powodu. Miasto to jest nie tylko perłą architektury i urbanistyki, ale w pewnym momencie swojej historii, stanowiło jeden z głównych punktów na mapie świata, który skupiał najwybitniejszych artystów i rzemieślników, a co za tym idzie – również i osoby majętne, które korzystały z ich usług.

 

Obecnie firma Montblanc postanowiła sięgnąć do tych wzorców, by na bazie flagowej kolekcji Meisterstück (a konkretnie należącego do niej modelu LeGrand), przygotować pióro wieczne oraz kulkowe. Każde z nich posiada korpus oraz skuwkę pokryte brązową skórą wyjątkowej jakości, która w dodatku jest zszywana szyta. To pozornie proste zadanie, w praktyce wymaga jednak wyjątkowych umiejętności, by spasowanie wszystkich elementów było wzorowe (wszak nazwa brzmi „Masters for Meisterstück”)."

 

Czytaj całość

 

montblanc_firenze_pens_1.jpg

 

montblanc_firenze_pens_2.jpg

 

montblanc_firenze_pens_5.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Jasne - nie jest to mój wyśniony MB, ale kupiłbym gdyby dla mnie nie była zaporowa cena. Mnie tam się podoba - jakość materiałów i wykonania z pewnością jest inna niż na tych powyżej. Po reakcjach na obu forach widzę, że jestem jednym z nielicznych którym się podoba, ale ja jestem niepoprawnym wielbicielem Florencji i wszystkiego co z nią związane do tego stopnia, że to jedyne miasto za powrotem do którego tęsknię ;)

Link to comment
Share on other sites

... Po reakcjach na obu forach widzę, że jestem jednym z nielicznych którym się podoba,...

 

nie jest prawdą jakoby...

 

mnie też się podoba,

 

pomysł na całą serię,

 

a wtym przypadku dopracowanie detali,

 

chociaż pod tym względem to najbardziej l'aubrac dopracowali

Link to comment
Share on other sites

Na zdjeciach wyglada nieźle, ale ciekawe jakie robi wrażenie po wzieciu do ręki ta skóra. I jednak mialbym opor przed wydaniem takich pieniedzy na pióro z takim wykonczeniem. Mam wrazenie ze ta skora moze sie szybko powycierac, zniszczyc na szwach i bedzie lipa, oczywiscie jesli bedzie to pioro typowo uzytkowe a nie tylko do podpisow :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...