Skocz do zawartości

Pióro wieczne Cross Peerless LE 47


INAHON Sp. z o.o.

Polecane posty

470 zniszczonych Kałasznikowów! No faktycznie wielka akcja ;)

Idea niewątpliwie szlachetna, ale jej wymiar, wziąwszy pod uwagę ilość nielegalnej i legalnej broni, absolutnie niepoważny.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się stary żarcik przypomniał, pozwolę sobie lekko zmodyfikować dla potrzeb chwili.

 

Odchodzi na emeryturę zasłużony pracownik taśmy produkcyjnej w firmie Cross. Na zakończenie pracy chciano go wyróżnić prezentem. Prezes się pyta:

- a z jakiego prezentu byłby pan najbardziej zadowolony?

- ekhm, panie prezesie, tak najbardziej to bym chciał prawdziwego Cross Peerless LE 47...

- Ale jak to? Przez tyle lat pracy żadnej części pan nie wziął dla siebie?

- w sumie.... tak, wziąłem... i to nie raz.... Ale ilekroć w domu chciałem go złożyć w całość, to zawsze wychodziło AK-47...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przynajmniej jest ciekawa i do tego pożyteczna... :)

 

Ciekawa, owszem ale czy pożyteczna? Równie pożyteczne jest "lajkowanie" ofiar kataklizmów na znanym portalu społecznościowym. Pożytku z tego nie ma za grosz, ale jest złudne poczucie współuczestniczenia w szlachetnym dziele. Głodnego nie nakarmisz "lajkami".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo piórko, jak to Peerless, jest jednym z ładniejszych Crossów, a otoczkę marketingową... można sobie pominąć. 

 

Peerless bardzo zyskuje na żywo. O ile zdjęcia sprawiają wrażenie, że to pióro jest dziwnie nieproporcjonalne (gigantyczna skuwka), to oglądając je na spotkaniu forumowym, a potem u Krzyśka, byłem zszokowany zupełnie innym, bardzo pozytywnym, odbiorem tego modelu. Do tego nowe stalówki robione przez Sailora :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że pióro oglądane na żywo podoba mi się dużo bardziej niż na zdjęciach. Szczególnie wersja czarna, bo te złote i srebrne są dla mnie trochę zbyt ostentacyjne.

Ciekaw jestem jak toto pisze, ale raczej nie zainwestuję 1300 zł aby się przekonać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peerless bardzo zyskuje na żywo. O ile zdjęcia sprawiają wrażenie, że to pióro jest dziwnie nieproporcjonalne (gigantyczna skuwka), to oglądając je na spotkaniu forumowym, a potem u Krzyśka, byłem zszokowany zupełnie innym, bardzo pozytywnym, odbiorem tego modelu. Do tego nowe stalówki robione przez Sailora :).

 

Dokładnie. Na zdjęciach wygląda, jakby miało dziwnie nieproporcjonalną, spuchniętą i niesamowicie ciężką skuwkę - na żywo robi znacznie lepsze wrażenie, mimo że nadal skuwka wydaje się spora, ale nie nieproporcjonalna. Całkiem niebrzydkie piórko :)

 

A gadka marketingowa wymyślona przez speców jest po to, aby się produkt sprzedał - tu nie ma co czarować, że chodzi firmie o jakieś wyższe idee ;) 

 

Ciekawa, owszem ale czy pożyteczna? Równie pożyteczne jest "lajkowanie" ofiar kataklizmów na znanym portalu społecznościowym. Pożytku z tego nie ma za grosz, ale jest złudne poczucie współuczestniczenia w szlachetnym dziele. Głodnego nie nakarmisz "lajkami".

 

Amen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peerless bardzo zyskuje na żywo. O ile zdjęcia sprawiają wrażenie, że to pióro jest dziwnie nieproporcjonalne (gigantyczna skuwka), to oglądając je na spotkaniu forumowym, a potem u Krzyśka, byłem zszokowany zupełnie innym, bardzo pozytywnym, odbiorem tego modelu.

Dokładnie - przyłączam się do tej opinii. Na wielu materiałach gdzie fotografowany jest "na płasko", to skuwka wydaje się być założona z innego pióra, a na żywo jakoś się na to nie zwraca uwagi. Moim zdaniem to bardzo fajne pióro, którym byłem zaskoczony na plus podczas testu :) Zresztą tutaj już widać, że stalówka nie wydaje się tak nieproporcjonalnei duża - a przecież kąt ułożenia na zdjęciu pióra nie jest duży:

 

cross_peerless_125_sm-5.jpg

 

Hm, sam nie wiem, czy to dobrze świadczy o jakości. Sailor miał wpadki ze swoimi 14k.

To pewnie jak w każdej firmie - jak się trafi to tak się ocenia. Ja nie lubię raczej cienkich stalówek a testowaną F'kę oceniłem wysoko. Na pewno jej kreska była cienka jak na standardy F, ale pisała bardzo dobrze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...