Skocz do zawartości

Laik-studentka szuka pióra


Minia

Polecane posty

Dla mnie to było pewne, że wpadnę w sidła. Lubię ładne i wygodne przybory piśmiennicze i np. z 10 lat temu podkradłam mojemu ojcu takie kredeczki i służą mi wyśmienicie :) Jestem bardzo wierna jak mi coś podpasuje, jak te kredki (zakreślam nimi tekst) czy chociażby kartki Whitlelines  :)

3rALi7y.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo i z Poznania w dodatku:)

to co, jedziemy razem na Hubę? ;)

Ja się wolno oswajam, więc może następnym razem :) Wracając do tematu - mnie się naprawdę dobrze pisze piórami Lamy (mam 3 Al-stary i Studio) - piszą lekko, w każdej pozycji i nie rujnują budżetu. Poza tym zupełnie nie rozumiem tych, którzy twierdzą, że Al-stary/Safari są brzydkie ;). A bakcyla złapać łatwo, u mnie na liście życzeń już TWSBI 580 i Kaweco Allrounder. Tylko trzeba trochę na nie zarobić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wolno oswajam, więc może następnym razem :) Wracając do tematu - mnie się naprawdę dobrze pisze piórami Lamy (mam 3 Al-stary i Studio) - piszą lekko, w każdej pozycji i nie rujnują budżetu. Poza tym zupełnie nie rozumiem tych, którzy twierdzą, że Al-stary/Safari są brzydkie ;). A bakcyla złapać łatwo, u mnie na liście życzeń już TWSBI 580 i Kaweco Allrounder. Tylko trzeba trochę na nie zarobić :)

Al-stara/Safari albo się kocha albo nienawidzi. Ja pokochałem te pióra. Pisze mi się nimi świetnie - jeśli chodzi o pióra z "tej" półki cenowej :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wolno oswajam, więc może następnym razem :) Wracając do tematu - mnie się naprawdę dobrze pisze piórami Lamy (mam 3 Al-stary i Studio) - piszą lekko, w każdej pozycji i nie rujnują budżetu. Poza tym zupełnie nie rozumiem tych, którzy twierdzą, że Al-stary/Safari są brzydkie ;)

Na moje laickie oko Lama Safari, zwłaszcza w kolorze żółtym jest idealnym piórem dla majsterkowicza inżyniera. Gdybym tworzyła reklamę to widzę w oddali Sthila, Huasqarne i Catepilara oraz Lamę - lamę Safari/Al-stara:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje laickie oko Lama Safari, zwłaszcza w kolorze żółtym jest idealnym piórem dla majsterkowicza inżyniera. Gdybym tworzyła reklamę to widzę w oddali Sthila, Huasqarne i Catepilara oraz Lamę - lamę Safari/Al-stara:)

No tak, to wszystko wyjaśnia. Jako inżynier muszę potwierdzić (i kupić czwartą Lamę, tym razem żółtą :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym polował na ebay'u na parkera 45 ze zlatką XF. konkretny jest.
 

Tylko jak ćwiczyć żeby ładniej pisać, tak żeby Pani mgr w aptece wzdychały z zachwytu :D  Mam na to jeszcze 2,5 roku - może wystarczy :)

 
dlaczego "pani"? (pomijam, że raczej "panie w aptece wzdychały"). jako aptekarz RP, odbieram to jako szowinizm. i nie martw się, jeśli bogowie dadzą, nie będziesz musiała nikogo zachwycać pismem, albowiem przebąkuje się o elektronicznej recepcie i konieczności drukowania tejże, także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2015 o 21:44, rbit9n napisał:

ja tam bym polował na ebay'u na parkera 45 ze zlatką XF. konkretny jest.

 

 

dlaczego "pani"? (pomijam, że raczej "panie w aptece wzdychały"). jako aptekarz RP, odbieram to jako szowinizm. i nie martw się, jeśli bogowie dadzą, nie będziesz musiała nikogo zachwycać pismem, albowiem przebąkuje się o elektronicznej recepcie i konieczności drukowania tejże, także tego.

Przepraszam, lekkim seksizmem zawiało, ale to chyba wynik moich spotkań z paniami farmaceutkami z Katedry Farmakodynamiki. Elektroniczna recepta? Jako jedyna obowiązująca forma? Przecież będzie mnóstwo wypadków kiedy utrudni to wystawienie recepty. Ma to też dotyczyć recept z pełną odpłatnością? Widzę już burdel jakiego dawno nie było, zwłaszcza dodając do tego inne pomysły jak dzielenie recept, autoryzacja apteki/farmaceuty do realizacji recept - 100x więcej roboty. Może jeszcze niech farmaceuta robi za kuriera i przynosi leki na wycieraczkę. Chore! Z tego co dałam radę doczytać, mojej działki nie będzie to dotyczyć :] Wiem, nie to forum, ale jestem w szoku.

 

Odgrzebałam moje pióro z podstawówki, Parker Vector (a pamiętam, że go nie lubiłam). Dobrze mi się nim pisze, też ze stalówką M a zupełnie inne grubość niż Inoxcroma. Mam też wrażenie, że łatwiej mi wychodzi równe pisania i skorzystałam z rady, żeby nie ryć piórem. Muszę o tym pamiętać, ale ręka się mniej męczy a literki wychodzą podobne do siebie. Dziękuje!

Parker 45 wygląda dobrze, recenzje są bdb, ale... muszę skorzystać z powyższych rad i nie brać się za pióra używane, bo się na tym nie znam.

 

Z piór niskobudżetowych zwróciłam uwagę na:

- Platinum Plaisir - niestety nie ma za wiele opinii na forum (całkiem podoba mi się wygląd). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

- Na bardzo wygodne wygląda też Faber-Castell Basic Black Leather i opinie to potwierdzają. 

- bardzo spodobało mi się też pióro o młodzieżowym ale nie infantylnym wyglądzie: Pilot MR Leopard, pasowałoby do mojej przyszłej pracy.

Pióra o klastycznym wyglądzie,które do mnie przemawiają są zazwyczaj w cenie 400+

Proszę o  opinie :)

Zastanawiam się czy lepiej mieć jedno dobre pióro czy trzy również chyba w miarę dobre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy lepiej mieć jedno dobre pióro czy trzy również chyba w miarę dobre?

 

Zawsze lepiej mieć trzy, a jeszcze lepiej mieć sześć piór :D

Plaisir to całkiem niezłe piórko, ale ma stalówkę pokrytą lakierem, który lubi dość szybko obłazić. Sekcję ma identyczną z "jednorazowym" Preppy.

Co do FC Basic, jak dla mnie jest ciut ciężkawy, ale to kwestia upodobań. Ma za to bardzo przyjemną stalówkę.

Odnośnie Pilota MR, to całkiem przyzwoite pióro za rozsądną cenę. Kreska przy stalówce M jest trochę cieńsza niż w piórach europejskich. Z wad - trzeba dosztukować konwerter, bo sprzedawane jest tylko w wersji na naboje (standardowe na szczęście). Pasują na przykład konwertery Watermana. Poza tym stalówka lubi się "pocić", czyli pojawiają się na niej zacieki atramentu, co niektórych drażni.

Dlaczego Leopard ma pasować do Twojej przyszłej pracy? Masz zamiar specjalizować się w chorobach tropikalnych czy w broni pancernej? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej mieć trzy, a jeszcze lepiej mieć sześć piór :D

Plaisir to całkiem niezłe piórko, ale ma stalówkę pokrytą lakierem, który lubi dość szybko obłazić. Sekcję ma identyczną z "jednorazowym" Preppy.

Co do FC Basic, jak dla mnie jest ciut ciężkawy, ale to kwestia upodobań. Ma za to bardzo przyjemną stalówkę.

Odnośnie Pilota MR, to całkiem przyzwoite pióro za rozsądną cenę. Kreska przy stalówce M jest trochę cieńsza niż w piórach europejskich. Z wad - trzeba dosztukować konwerter, bo sprzedawane jest tylko w wersji na naboje (standardowe na szczęście). Pasują na przykład konwertery Watermana. Poza tym stalówka lubi się "pocić", czyli pojawiają się na niej zacieki atramentu, co niektórych drażni.

Dlaczego Leopard ma pasować do Twojej przyszłej pracy? Masz zamiar specjalizować się w chorobach tropikalnych czy w broni pancernej? ;)

Liczba idealna, bo mam dwa pióra + zamówiłam Plumixa + ewentualnie 3 nowe i będzie sześć :)

Leopard, bo mam zamiar przegryzać gardła niektórym klientom (w ruch pójdą kły, a krew będzie się lać strumieniami - lampart idealny), a tak serio to moi pacjenci to kotowate i psowate ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończąc temat e-recepty napiszę tylko, że apteki mają narzędzia do ich realizowania od kilku dobrych lat i nikt nie widzi tu żadnych problemów, a i bałaganu się nie spodziewa, wprost przeciwnie.

 

w każdym razie, skoro nie p45, to może MB22? MB pasuje do każdego i do wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leopard, bo mam zamiar przegryzać gardła niektórym klientom (w ruch pójdą kły, a krew będzie się lać strumieniami - lampart idealny), a tak serio to moi pacjenci to kotowate i psowate ;]

Kotowate i psowate? Zazdroszczę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moi mili, zakochałam się. Powiecie, bezguście, trudno. Odkryłam i zachwyciłam się czymś takim jak Inoxcrom 77. Tylko czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy warto i na co zwracać uwagę albo czy jest jakiś model pióra 'nowoczesny' mający taką stalówkę  i 'sekcję'?

Sprawa nr 2, nie lubię tuszu turkusowego, więc gdy zobaczyłam, że kończy się ostatni dlugi Watermana Hawana to dolałam to niego Pelikana 4001 turquoise i wyszło coś co mi się podoba. Czy jakiś forumowicz byłby na tyle miły żeby polecić jakiś komercyjny produkt podobny do tego ze zdjęcia poniżej?

P.S. Zgłaszam poważny problem, chciałabym wszystko.

s2bKIsP.jpg

Edytowano przez Minia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - balans bieli trochę oszalał, chyba że twój papier ma faktycznie pomarańczowo-czerwono-szaro-brązowy odcień, ale sprobuj z tańszych (i bardzo dobrych!) atramentów Sepię Rohrer & Klingner, Cacao du Bresil J. Herbin, Figue Brown - Standardgraph. Może Raw Sienna od Diamine.

 

Co do Inoxcroma - to nie jest złe pióro, ale z czasem wyrabia się w nim skuwka.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do atramentów

jeżeli chodzi o "mieszanie"

to fajny brąz "wychodzi" z mieszania niebieski+turkus

taką "mieszankę" o ile mnie pamięć nie zawodzi "wymieszał" Kolega @Konis

 

mnie BARDZO się podoba brąz wykonywany przez Kolegę @Nicponia

o jego "fabrycznej nazwie" 'Galusowa Mandarynka' ;-)

 

w Inox'ach na pewno wyrobi się skuwka :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Inoxcrom, to firma która upadła, potem odrodziła się na nowo - ale to już nie ta sama firma (a nawet jeśli ta sama, to model wybrany przez Ciebie jest z tych starszych), więc szukanie w Hiszpanii nic tu nie da. Prędzej jakiś ebay, albo sklepy wyszukane przez wyszukiwarkę, bo model 2002 to stara produkcja.

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh szukam tego inoxcroma ze zdjęcia, nawet pisałam do Hiszpani... Jeśli mnie oczy nie mylą to Inoxcrom 2002

 

Można jeszcze spróbować w Okapi, ale tego modelu już nie ma :bezradny:

 http://okapi.pl/shop/inoxcrom-komplety-pioro-dlugopis-c-21_22.html

 http://okapi.pl/shop/inoxcrom-piora-c-21_23.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...