Skocz do zawartości

Katalog piór posiadanych


herbatnick

Polecane posty

Hej!

 

Mam nadzieję, że nie wcinam się między wódkę a zakąskę   ;)  -->   http://forumopiorach.net/viewtopic.php?f=232&t=7686&p=107765#p107699, ale tak mnie od jakiegoś czasu jedna rzecz męczyła, że w końcu przysiadłem i się nią zająłem. Ale zacznijmy od początku.

 

Na początku był Chaos!... A nie... to za wcześnie...   ;)

Jeszcze raz: Na początku był mały herbatnick, któren poszedł studiować archiwistykę.    :ph34r:    To ja!   :D

Nic z tego nie wyszło, tzn. studia skończyłem i dyplom otrzymałem, ale pracuję w zupełnie innym zawodzie. Niemniej jednak zawsze jakoś tak mnie ciągnęło do skatalogowania swoich zbiorów: książkowych, płytowych, itp. Jakieś takie zboczenie, czy cuś? 

 

No więc jak to tak? Zbieram pióra i nie mam ich nigdzie opisanych?! To się nie godzi! 

Sięgnąłem do zapasów fiszek bibliotecznych (format A7), których trochę mi jeszcze się ostało po rzeczonych studiach i zrobiłem sobie mini katalog zasobów piórzastych. Podstawowe informacje: firma, model, stalka, system napełniania, data produkcji - wszyscy to znacie.

I tu dochodzimy do meritum mojego posta. A w zasadzie to do dwóch... meritów? meritumów? Eee... to się chyba jednak nie odmienia. Do dwóch meritum   ;)

 

A więc...

 

Po pierwsze primo: Czy Wy też katalogujecie swoje pióra? A jeśli tak, to w jaki sposób?

 

A po drugie primo: Fiszki są małe... Nie da się tam dużo informacji zamieścić. Ostatnio mam w pracy mały zastój i trochę czasu, żeby prywatę porobić    ^_^   Chwila zabawy na komputrze i wyszło mi cuś takiego (format A5):

 

rejestr_piur_smol.jpg?sbsr=3ecfdaa1be00f

 

To na razie wersja beta - wszelkie uwagi mile widziane. Wiem, że nie ma wszystkich polskich literek - taką czcionkę znalazłem, ale to było robione "na szybko", więc poprawki jeszcze na pewno będą.

 

W zamyśle moim jest, że ta strona to awers. Rewers zostaje pusty - można tam np. wkleić zdjęcia pióra lub wpisywać kiedy jaki atrament został zatankowany (jeśli ktoś prowadzi takie zapiski). 

 

Jak myślicie - jest sens w takim notesie? Używalibyście go? 

Powiem inaczej: Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy. Nie mam możliwości produkcyjnych kolegi Pigola, więc niestety jak ktoś jest zainteresowany to musi go sobie we własnym zakresie wydrukować.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś momencie wzięłam zeszyt (format A4, nie rozdrabniam się, a co!) i po kolei wpisuję nowe nabytki. Po pierwsze: każdy wpis wykonany jest piórem o którym mowa - więc właściwości stalówki po prostu widać. Po drugie piszę wszystko, co w danym momencie na temat tego modelu wiem, potem dopisuję nowe informacje, jeśli jakieś się pojawiają. Po trzecie - zapisuję wszelkie ingerencje naprawcze.

Raczej nie opisuję wymiarów, bo to przecież widzę, kiedy pióro trzymam w ręce. Prędzej jakieś ciekawostki.

P.S. Uwielbiam rejestry, chociaż nie jestem archiwistą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opisuję książki, więc znam i rozumiem obsesję.

Z szablonu skorzystam, a co !

A w uwagach opiszę sposób wejścia w posiadanie (oczywiście o ile nie będzie się to wiązało z nielegalnym/nie.......m/....   {niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać} postępowaniem) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plik excel i starczy :)

 

Ale że tak o piórach i tylko w komputerze?  :nono:

Może przesadzam, ale jednak piórom należy się, żeby pisać o nich również piórem. Mam taką kartę, w której opisuję Pelikana M200, to wypełniam ją tymże Pelikanem M200  :)

 

Ja też mam coś podobnego. W Twoim brakowałoby mi miejsca zakupu, ale naprawdę też mi się podoba.

 

Faktycznie, chociaż miejsce zakupu można dopisać obok daty. Zauważyłem natomiast, że umknęło mi miejsce na datę i kraj produkcji. Mam to na fiszkach, a tutaj nie.  :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ma być w Excelu, to ja bym proponował jeszcze miejsce na zdjęcie pióra.

Podobnie można też wkleić próbkę pisma.

Szkoda, że 40 lat temu nie było takich możliwości, kiedy miałem akwarium i każdą posiadaną rybkę musiałem ręcznie namalować dla potomności :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...