Skocz do zawartości

Dzień dobry!


antoś

Polecane posty

Cześć,

zaczęło się tak naprawdę rok temu od wizyty na Łódź design festiwal, na którym było małe stoisko Lamy. Zobaczyłem żółte pióro Safari i wiedziałem, że muszę je mieć. Lubię niemiecki design, lubię prostą formę, może taki trochę bauhaus i modernizm. Stoisko jednak było tak marne, że nie oferowało tego pióra na sprzedaż. Dzień później zamówiłem je wraz z czarnym długopisem z tej samej serii w sklepie internetowym. To jest moje pierwsze pióro od lat, wstyd się przyznać, ale od nowa uczę się pisać. Większość mojej pracy polega na pisaniu na komputerze, ale podpisywanie dokumentów żółtym piórem sprawia mi naprawdę wielką przyjemność. Nie uważam, że pióro musi być eleganckie, nawet w pracy, która wymaga noszenia koszuli, czy czasem garnituru. Żółte pióro kontrastuje z całą tą formalną otoczką, jest odrobiną luzu w czasami sztucznie nadętym świecie. W życiu musieć to sroć, reszta mogę chcieć - jak mawiał mój wujek. Stąd właśnie zamawiam Vistę i zastanawiam się nad kolorem atramentu - chyba będzie turkusowy. Czuję, że zaczyna się kolejne kupowanie czegoś co już mam, tylko w innym kolorze, lekko innym kształcie. W życiu fajnie się otaczać dobrymi przedmiotami, jednak niekoniecznie drogimi, a wpływa to pozytywnie na jakość tego życia. 

Do zobaczenia w różnych tematach.

Antek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak Antoś :) Doskonale rozumiem Cię-mnie również urzekło Lamy Safari, tak prostego a zarazem funkcjonalnego przedmiotu szukałem. Al-Star i Vista to te same pióra więc nie ma co bawić się w wyszczególnianie. Z jednego pióra "na próbę" zrobiły się 4 sztuki w domu i zapewne będą nadal się rozmnażać ;)

Witaj i rozgość się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Antoś! Świetne przywitanie - uśmiechnąłem się czytając o poważnym panu w garniturze z żółtą Lamą w ręku :D I może właśnie o to chodzi - o odrobinę luzu (jak sam to nazywasz), trochę uśmiechu i szczyptę prowokacji, o której wspomniała @aoirghe ;)

 

Witaj i rozgość się - może być dres i ulubiony t-shirt zamiast garnituru :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żółte pióro kontrastuje z całą tą formalną otoczką, jest odrobiną luzu w czasami sztucznie nadętym świecie..."

 

A jakby tak do tego garnituru krawat w żółtym odcieniu i "poszetka" we wzorek turecki z przewagą żółci...a żółta Lama w dłoni !? To już może byłoby ciekawe i stylowe ;-)

 

A generalnie to witaj, czuj się jak u siebie w domu no i przyjmij do wiadomości, że własnie masz pierwsze objawy piórozy...

Podstawowa dolegliwośc tej choroby to chroniczny nieżyt portfela i wybroczyny kolorowe na dłoniach ;-)

Co do turkusowego atramentu, to prócz fabrycznych Pelikanów czy Watermanów masz też do dyspozycji wspaniałą paletę produkcji naszego kolego @nicpoń, znane pod nazwą KWZ Ink...

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...