Skocz do zawartości

Zakup drugiego pióra


Polecane posty

Cześć,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Lamy Safari. Zakupiłem ją jakoś w lutym na początku ze stalówką F, ale była dla mnie zdecydowanie zbyt gruba i udało mi się ją wymienić na EF, teraz jest poprawna :)

Lubię to piórko (choć kreska mogłaby być cieńsza), służy mi jako wół roboczy na studiach.

Z racji tego, że rok dobiega końca, to możeby kupić coś nowego na kolejne zmagania z notatkami :)?

Styl pisma mam okropny, niekiedy tylko ja to potrafię odczytać. Literki są drobne, dlatego chciałbym coś o możliwie cienkiej kresce. W Lamy mam konwerter i rowiązanie to do mnie przemawia (chociaż nie znam plusów nabojów).

Mam sporą dłoń, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pióro było masywne i niezbyt małe.

Budżet hmm przyjmijmy 200zł.

Fajnie jakby było mniej, ale nie w grę wchodzą też używane egzemplarze (może coś vintage?)

 

Pozdrawiam

Adam

 

PS. Jest jakiś sposób żeby wyćwiczyć umiejętność ładnego, a zarazem szybkiego pisania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz ultracienką kreskę, to zastanów się nad jakimś japońskim piórem. Tradycyjnie polecam Pilota 78G z F-ką, ale do rozważenia również tańsze modele Platinum (niekoniecznie Preppy, ale Plaisir lub tańsze Balance są nadal w okolicy Twojego budżetu).

Ewentualnie TWSBI, masywniejszy i cięższy od Pilota. Ale to już trzeba by kupować za granicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Jest sposób - codzienne ćwiczenia w oparciu o podręczniki Copperplate, Palmer handwriting. Tak podszedł do tematu nasz forumowy kolega - Tsyrawe.

 

Co do pióra - poszukaj jakiegoś japończyka z cienką stalówką. Sailor, Platinum, Pilot, przykładowo:   http://www.ebay.pl/itm/Sailor-11-0501-120-Young-Profit-Fountain-Pen-Point-Type-Extra-Fine-/191599476322?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c9c37fe62

 

Waterman Hemisphere też powinien być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród bardziej popularnych piór i przy tej cenie to będzie Ci trudno znaleźć takie, które pisze naprawdę cienko (ok. 0,1 - 0,15 mm). 

Mam ten sam problem, drobniutkie bazgroły. 

Z moich poszukiwań wyłoniły się dwa pióra dające nadzieje na to czego poszukujemy.

Pierwsze to HERO 100. Miałem kiedyś i byłem z niego bardzo zadowolony. Solidnie wykonane i stalówka pisała bardzo cienko. Na początek wymagała delikatnego polerowania na ceramice, ale to wszystko. Obecnie sprzedawane są wykonane lepiej niż to co miałem kiedyś (od 1981). Jak widać po dacie to robione w czasach komuny,

a mimo to niezłe. Miało tylko plastikowy gwint na sekcji. Obecne ma metalowy. 

http://allegro.pl/hero-100-chinskie-pioro-wieczne-klasyka-czarne-i5445397220.html

Drugie pióro masz w poniższym linku. 

http://www.ebay.pl/itm/Pilot-Elite-Black-Gold-Pocket-Pen-Fountain-Pen-Extra-Fine-Nib-Mint-NOS-/371238660190?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item566f8c685e

Ktoś na tym forum kupował od tego sprzedawcy i był zadowolony. 

Zgodnie z opisem sprzedawcy było produkowane w czasach gdy pióra służyły do pisania, a nie do bycia prezentem. Dodatkowo znana firma i wyroby japońskie w tym czasie uchodziły za wzór dobrej jakości. Pióra te w nowej wersji i pod nazwą Elite 95S są produkowane nadal tylko cena z innego przedziału. :cry:.

Sam czuję się jak osiołek, któremu w żłobie dano tu owies, a tam siano :hmm1:  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kupowałem dwukrotnie. Wszystko w największym porządku :)

 

Też kupiłem dwie sztuki od Speerbob'a i był to jeden z moich lepszych zakupów. Pióro na pewno warte swej ceny.

 

Nie wiem, jakie były doświadczenia Markola, ale moje pióra pisały nieco grubiej niż spodziewałbym się po japońskim EF, ale wciąż cieniej niż Safari EF. Poza tym, stalówka wydaje się lekko elastyczna (soft).

 

Może dodam jeszcze, że ten dokładnie model był produkowany w Tajlandii, co myślę nie umniejsza jego wartości.

 

Niestety, jak to czasem bywa z piórami kupowanymi w USA, musiałem zapłacić cło.

Edytowano przez brzozowisko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemisphery są świetne - to niezaprzeczalny fakt, ale jak ktoś szuka pióra które pisze cienko to raczej nie poleciłbym tego pióra bo mam konkretną, nasyconą kreske już przy F. Jak w EF nie wiem, ale myśle że i tak bedzie grubo.

No własnie. Też się zdziwiłam, że Łukasz to polecił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie to jest cienka kreska :P Stalówki w rozmiarze B i wieksze zneikształćają mi perspektywę. Ja po prostu nie jestem w stanie zrozumieć, po co ktoś miałby pisać EF-ką :)

Bo stalówka By nadaje się tylko do pisania po murach. Elegancko to jest UEF  :P  :bunny01: . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiwiejesz młodzieńcze, to zrozumiesz :P

Powiadają, że z wiekiem i zarazem z postępującą ślepotą tudzież chorobą "za krótkiej ręki" szerokość linii kreślonej przez stalówkę powinna się zwiększać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...