Jump to content

Montblanc 149 i Montblanc 146 - oficjalne ceny


ArielN

Recommended Posts

Spróbuj w butiku Montblanc na Nowym Świecie albo w Gal. Mokotów, albo w Tompim w CH Panorama. Jakby nigdzie nie chcieli opuścić, można się zapisać do klubu Bazarnika i z automatu dostać 7% rabat. Tylko nie wiem, jak się w tej chwili mają ich ceny do cen w butikach (bywały wyższe).

"Tanio" przy tych założeniach nie będzie, ale na pewno "taniej". ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Butik MB w dawnym Domu Partii na Nowym Świecie (oczywiście Warszawa, obok Ferrari :rolleyes:): 146 w złocie - 2250, w platynie 2500. Grawer w cenie jeśli dobrze zrozumiałem. Niestety przydziały LE na kraje są ostateczne. Nie da się sprowadzić czegoś co jest w sklepie dajmy na to w Barcelonie, który jest w ramach oficjalnej sieci MB. Jakby ktoś miała taką szaloną płynność finansową i planował taki zakup to jest dobra wiadomość - można sobie zażyczyć wymianę stalówki w LE na inny rozmiar co w przypadku innych marek, przynajmniej w/g informacji od dystrybutorów, nie jest możliwe. Dodatkowo (gdzieś to słyszałem kiedyś ale nie wiem gdzie, więc się upewniałem): za darmo można wymienić stalówkę na inny rozmiar tylko do 6 tygodni od zakupu. Ciekawe jest to, że naprawy typu prostowanie stalówki są realizowane w Polsce... ciekawe gdzie (?), skoro na Chmielnej 5/7 już nie. Cena takiej usługi to 99 zł.

Może komuś się przyda takie info, jako punkt odniesienia przynajmniej.

A propos cen z USA podanych wyżej. Ktoś kupował jakieś drogie pióro (powiedzmy powyżej 200$) tamże i może podzielić się wrażeniami z pracy celników przy odprawianiu pióra w PL? Wiadomo, że firmy kurierskie ułatwiają celnikom wyłapanie przekraczających kwoty dozwolonego wwozu bezcłowego... Mam taką obawę, że fajne ceny z USA to abstrakcja chyba, że jest opcja przesłania prywatnymi kanałami. OT ale chyba bardzo a propos oficjalnych cen w sytuacji typu: "ja na serio chcę kupić najtaniej z oficjalnej dystrybucji."

Edited by mac.kozinsky
Link to comment
Share on other sites

Naprawy realizuje serwis Montblanc. Serwisant zwykle "dyżuruje" na Nowym Świecie we środy, poza tym można zostawić dla niego pióro w butiku. Sympatyczny człowiek, można chwilę pogawędzić, jeśli akurat nie ma ruchu.

Wnioskując po tym, co zrobił z moim 146, dysponuje niezłą bazą części, także do starszych wersji (przynajmniej takich 20-30-letnich).

Co do firm kurierskich, zostałem właśnie niedawno zrobiony na szaro przez Agencję Celną FedEx (mają własnych celników). "No bo powinienem był się domyślić, że mam sam do nich przyjść/zadzwonić celem uzupełnienia deklaracji. Oni nie wysyłają, bo to podnosi koszty" (prawie dosłowny cytat z rozmowy).

:gaah:

Trudno, przesyłka się jeszcze raz przeleci, tym razem "normalną" pocztą. Tylko najpierw się musi odnaleźć, bo:

- polski FedEx twierdzi, że już oddał,

- nadawca twierdzi, że nie odzyskał.

W poniedziałek poznam wersję amerykańskiego FedEx'u. Nie było drogo, nie zbankrutuję, ale... :cry:

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Uzupełnijmy - pióro można oddać do naprawy w dowolnym dniu tygodnia (otrzymamy stosowne pokwitowanie), z tym, że poczeka sobie ono do najbliższej środy.

Serwisant jest jeden. Jeśli zachoruje/weźmie wolne - serwis Montblanca w Polsce nie działa do odwołania.

Ceny? Np. wymiana pokrętła w 149 ok. 140 PLN.

Bardzo drobne naprawy robią nawet gratis - np.. założenie paznokcia na Starwalkera. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...