Skocz do zawartości

Shin-kai - Pilot Iroshizuku


A  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

W grudniu 2007 roku Pilot wprowadzil na rynek serię dopracowanych w każdym szczególe atramentów. Serię tę nazwano iroshizuku, co oznacza  kropla koloru (色彩 kolor,  kropla) .Uwagę użytkowników piór na całym świecie zwróciły ciekawe kolory i elegancki kałamarz. 


 


Pomysłodawczynią kolorów byla Kiyomi Hasegawa, która pracując przez piętnascie lat w sklepie papierniczym, słuchała uważnie Klientów i doszła do wniosku, że wbrew pozorom nie wszyscy użytkownicy piór wiecznych chcą pisać na czarno i na niebiesko. Mądra kobieta.


 


Serię atramentów Iroshizuku tworzą dwadzieścia cztery kolory. Dodatkowo na japońskim rynku pojawiły się na chwilę trzy atramenty z serii limitowanej: Edo-Murasaki, Fukagawa-Nezu and Shimbashi-Iro. Skany tych kolorów można znaleźć w internecie i, prawdę mówiąc, wyglądają rewelacyjnie. Dziwię się, że nie weszły do obecnie produkowanej linii. Edo - Murasaki wygląda wspaniale, podczas gdy Murasaki-Shikibu wygląda bezpłciowo. Mimo że lubię Fuyu-Syogun, Fukagawa-Nezu wygląda ciekawiej.


 


Z tego, co wiem, Pilot nie planuje poszerzenia serii. Przyjrzyjmy się więc temu, co można kupić.


 


lYAayJ.jpg


 


  1. Ajisai
  2. Ama-Iro
  3. Asa-Gao
  4. Chiku-Rin
  5. Fuyu-Gaki
  6. Fuyu-Syogun
  7. Ina-Ho
  8. Kiri-Same
  9. Kon-Peki
  10. Kosumosu
  11. Ku-Jaku
  12. Momiji
  13. Murasaki-Shikibu
  14. Shin-Kai
  15. Shin-Ryoku
  16. Syo-Ro
  17. Take-Sumi
  18. Tsuki-Yo
  19. Tsukushi
  20. Tsutsuji
  21. Tsuyu-Kusa
  22. Yama-Budo
  23. Yama-Guri
  24. Yu-Yake

 


Próbkę shin-kai wysłała formuwiczka z FPN. Dzięki!


 


Nazwa atramentu oznacza podobno "Niebieskie morze". Widziane raczej nocą. Atrament to solidny blue/black. Schnie raczej długo, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić. Osobiście nie uzywam blue/blacków, ale wiem, że mają rzeszę fanów.


 


 


MJRkdq.jpg


 


 


 


Krople atramentu na ręczniku kuchennym


 


DkgtHg.jpg


 


 


Chromatografia


 


 


 


Oxford Recycled ( 90g), Kaweco Sport Classic, B


 


cnAdzB.jpg


 


 


LfsXym.jpg


 


qEcjGr.jpg


 


rSW6ad.jpg


 


 


 


 


Kalendarz, Kaweco Sport Classic, B i Hero 5028 1,9 stub


 


lBrHPV.jpg


 


 


KtmDw2.jpg


 


 


mQZ69x.jpg


 


 


Papier Lyreco, Pilot Custom Heritage 92, M


 


 


d5uxVd.jpg


 


Lux1Fr.jpg


 

 

HhCNPG.jpg

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę :) Znalazłem też kitkową próbkę Momiji, więc mam komplet. Wrzucę jutro pewnie i będzie cała linia zilustrowana.

 Widzę że została ci jeszcze jedna recenzja z palety Pilot Iroshizuku (Momiji )

 ogólnie nie zachwyciły mnie te barwy, jakieś takie niedopracowane, w większości blade i nienasycone

 no może poza jednym, Yama-Budo http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5383-yama-budo-pilot-iroshizuku/?hl=yama-budo

 a chyba tylko dlatego, że ostatnio mam fazę na tego typu barwy.

 recenzja jak wszystkie na duże +  :thumbup: 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yamahal - bo ja wiem. Powiedziałbym, że kilka jest nienasyconych, ale większość daje radę. Nienasycone to są Herbiny (które akurat bardzo lubię i wolę od Iroshizuku). Wśród Iroshizuku anemiczne jest ajisai i kiri-same. No może jeszcze chiku-rin trochę, ale tak to są porządne inkausty. Może nie tak silnie nasycone jak Private Reserve DC SUpershow Blue, Visconti czy niektóre Diaminy, ale raczej silniej niż słabiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 visvamitra wiesz nie mam takiego doświadczenia jak ty, nawet można powiedzieć że do pięt ci nie dorastam

 w kwestii atramentów, jedynie sugeruję się opisem w recenzjach jak i wizualnie próbkami pisma na skanach, 

 co może być w wielu przypadkach faktycznie mylące.

 Moje doświadczenia opierają się jedynie na atramentach Pelikan, Parker, Waterman, Hero

 jak i cały szereg atramentów Private Reserve oraz Diamine, więc jak widzisz niewiele. :bezradny:

 Osobiście lubię atramenty silnie nasycone, wyraziste ciemne barwy, które widać na kartce,

  a nie bladziochy.

 Wiele z twoich recenzji, pomogło mi w wyborze atramentu, także tego :thumbup:

 Ps. na temat Herbina, to nawet się nie wypowiem :mosking:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...