Skocz do zawartości

Witam Forumowiczów!


Szeja

Polecane posty

Witam wszystkich Forumowiczów.

Z wielką przyjemnością przeglądam Forum, od jakiegoś czasu, znajdując w nim kopalnie niezwykle ciekawych tematów, nie wspominając o tym, że Wasza wiedza w temacie jest imponująca. Jako "nowy i zielony", z pewnością będę raczej czytał i często się pytał, bardziej doświadczonych.

A piórami piszę chyba od zawsze. "Zajeździłem" dwa watermany hemisphere GT.

Teraz używam Platinum #3776, Parkera Duofold, Watermana Charleston i poszukuję kolejnego "woła roboczego", ładnego, wygodnego i wytrzymałego. A co kupić mam nadzieję na pomoc forumowiczów :)

pozdrawiam jeszcze raz wszystkich cieplutko :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "zajeżdziłem" WM?, hmm,

- przestał działać mechanizm zatrzaskowy skuwki, spadała więc co i rusz, obijając sie niemiłosiernie o podłogę. Pojawiły sie ubytki w lakierze. Niestety nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, chwyciłem kiedyś za ową luźna skuwkę i pac... :-(, piórko walnęło - jak kanapka - masłem do dołu, a tu stalówką w podłogę..., kaplica.

Drugie, WM również - odkleił się ze szczytu skuwki owalny "kapselek" z wyłamaniem części tworzywowego obrąbka. Skuwka również trzyma się bardzo niepewnie i klekocze na korpusie pióra. Nie wspomnę też, że zakładanie skuwki na pióro (też z zatrzaskiem) "wyrabia", a raczej powoduje wytarcie lakieru.

Nie, nie, jeszcze pisze, ale wygląda paskudnie.

To mialem na mysli mówiąc o "zajechaniu" WM. Pewnie miałem pecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Witaj :)

Jeśli poszukujesz kolejnego dobrego, niedrogiego i ładnego pióra, to na zakupie jednego się nie skończy. Jak coś jest tanie i dobre, to zwykle nie jest ładne. Ładne i dobre z pewnością nie będzie tanie, natomiast ładne i tanie raczej nie okaże się być dobrym ;)

I w ten sposób kolekcja urośnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Jeśli poszukujesz kolejnego dobrego, niedrogiego i ładnego pióra, to na zakupie jednego się nie skończy. Jak coś jest tanie i dobre, to zwykle nie jest ładne. Ładne i dobre z pewnością nie będzie tanie, natomiast ładne i tanie raczej nie okaże się być dobrym ;)

I w ten sposób kolekcja urośnie ;)

Ja już mam od pół roku Duke'a 669F. Był tani (140 PLN), przy czym jest ładny, a pisze dalej - czyli dość dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Markol, poruszył moje rozterki przed zakupem kolejnego "pióra roboczego" pozwólcie, że tu zapytam osoby mogące mi pomóc.

W ciągu dnia pracy moje Platimun #3776 wypisuję....

Potrzebne mi więc kolejne pióro. Obecnie "na razie", jako to drugie służy mi zwykły, gwoźziowaty Parker. Zdajecie sobie sprawę z dyskomfortu psychicznego, gdy muszę po wypisaniu Platinum, przejść na Parkera...

 

Lubię pióra "tadycyjne" z okazałą stalówką, oczywiście duże. Czemu oczywiście duże - już pisałem powyżej, pisze b.dużo, poza tym lubie w łapie trzymać coś okazałego :D. Co do rozmiaru stalówki - tylko max. F! /stąd sporadycznie używam Duofold,a, ponieważ ma stalówkę M - linię kreśli baardzo grubą. Oczywiście to bardzo zalezy od jakości papieru, na jakim piszę. Zwykle w instytucja, jak wiemy papier jest podłej jakości.

Chętnie bym wymienił tę stalówkę w Duofoldzie na F, lecz nie wiem jak to zrobić.

Duofold mozaik, jaki posiadam, jest niezwykle urodziwy z edycji limitowanej /5000 egz./, po papierze po prostu sunie, sama przyjemność i frajda :P. Tylko to nieszczęsne M!!.

Z uwagi na powyższe, moje perwersyjne /niewątpliwie :P / upodobania (duże pióro z dużą stalówką, tłokiem, baardzo solidne i stalówką rozmiaru F) moje wybory oscylują pomiędzy Pelikanem Souveran M800, a Sailorem 1911 Realo/ Pro Gear II Realo Black... :rolleyes:

Co o tym sądzicie?

A może powinienem poszukać czegoś innego?

 

pozdrawiam cieplutko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...