Skocz do zawartości

Duże, eleganckie pióro na bogato!


Gość ozzie89

Polecane posty

witajcie, 

coś wewnątr mi mówi że czas na zakup nowego pióra, zastanawiam się jakiego, mam pewne kryteria jednak, aż tak nie znam rynku.

Chętnie kupiłbym coś co po prostu warto kupić, nie dlatego, że jest drogie ale i dobre. Niestety często ludzie (jak i czasem ja), kierują się ceną jako wyznacznikiem jakości. No ale do rzeczy:

 

Szukam pióra dużego, przede wszystkim eleganckiego, takiego popisowego, do dokumentów, nie piszę dużo ręcznie, raczej na komputerze. chodziło by o coś co czym te napisane na komputerze dokumenty podpiszę. 

 

Mam na przykład na oku obecnie Pelikana M1000, podobają mi się też pióra transparentne. 

 

Pytanie też o drogę zakupu, czy kupować w polskich sklepach internetowych, na allegro, ebay (także zagranicznym), czy liczyć na innych użytkowników forum? 

Pióro nie musi być zupełnie nowe, zależałoby mi raczej na dobrej cenie. 

 

Jeśli ktoś z kolegów widział na jakimś portalu fajną aukcję spełniającą kryteria, a obecnie nie zamierza kupić oferowanego produktu to linki byłyby mile widziane:)

Dziękuję!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Eleganckie to bardzo subiektywne kryterium.

Dla jednych elegancki jest Montblanc 146 dla innych Lamy 2000.

Jeśli podoba Ci się M1000 to kupuj - będziesz zadowolony. Występuje też w wersji transparentnej :) tylko cena powala.

Jeśli budżet pozwala na tego Pelikana to masz naprawdę spory wybór.

Platinium 3776 w mojej ocenie jest eleganckie i dobrze wykonane. MB 146 również.

Co do aukcji to zdecydowanie ebay - najlepiej w Europie, żeby vat i cło nie doszło, lub cały świat jeśli szukasz dobrej ceny.

Szukaj i na pewno coś ustrzelisz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Może doprecyzuje trochę, wiem że wybór jest duży, ale nie miałem wielu piór w ręku, jak wygląda porównanie między M1000, a Montblanc 146? 

 

Przede wszystkim odpadają Lamy 2000 oraz Sheaffer Legacy, mimo że ten drugi jest bardzo ładny zależy mi na dużej i ładnej stalówce. 

Może widzieliście gdzieś transparentnego Pelikana w dobrej cenie? 

 

Aurora to też jak najbardziej firma którą cenię i biorę pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, budżet na razie jest otwarty, oczywiście 10k nie chcę wydać, ale każda kwota jest warta przemyślenia. 

Wolałbym kupić coś takiego co jak mi nie przypadnie do gustu będę mógł odsprzedać w podobnej cenie, dlatego wolę poszukać po aukcjach niż kupić bezpośrednio w sklepie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, budżet na razie jest otwarty, oczywiście 10k nie chcę wydać, ale każda kwota jest warta przemyślenia.

Wolałbym kupić coś takiego co jak mi nie przypadnie do gustu będę mógł odsprzedać w podobnej cenie, dlatego wolę poszukać po aukcjach niż kupić bezpośrednio w sklepie.

Nie odsprzedasz w podobnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wielkościowo MB 146 jest mniejszy czy większy od M1000, jest jeszcze MB 149, one z 146 różnią się tylko wielkością? 

Jestem skłonny wydać ok 2tys, choć może być i więcej. 

 

Co do demonstratorów, są faktycznie może bardziej ekstrawaganckie, jednak mi również wyglądają na eleganckie, chodzi przecież o stonowanie, więc krzykliwe kolory nie bardzo, dziwne wzory tez nie, ale przezroczystość może być :) Martwi mnie jedynie jakość plastiku, nie wiem jak z tym wygląda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porównania wielkości przydało by sie jeszcze jakieś odniesienie na foto - choćby pudełko zapałek :).

MB 149 to naprawdę duże pióro. Przymierz sie przed zakupem - może być do np. Jinhao X750 jesli nie znajdziesz oryginalnego MB 149.

Ale reprezentacyjne jest na 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee....tu nie chodzi o rozdrabnianie tylko wybranie pióra odpowiedniego do swojej ręki i gustu. Myślisz, że ktoś postronny zauważy różnicę między M1000 a M800? Przykładowo dla mnie M600 jest max wielkością do wygodnego pisania i nie zastanawiałbym się nad większym piórem a nie mam małych rąk. Wiem, że potrzebujesz do podpisywania dokumentów, ale warto się zastanowić czy jest sens pakować się w M1000 czy MB149 skoro i tak liczy się pewnie znaczek, który można mieć za sporo mniejsze pieniądze.

 

BTW>Piszesz, że przyjrzysz się MB146, które jest wielkości podobnej do M800 i to nie jest rozdrabnianie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest rozdrabnianie, tylko czekałem na taki wpis :) oczywiście prawdopodobnie pozostaje przy dwóch opcjach, albo Pelikan M800 lub M1000 (zielone pasy lub transparentny), lub MB146 lub MB149 wszystko zależy od znalezionej oferty. Też nie spieszy mi się z zakupem więc będę powolutku przeglądał ebay aż się coś trafi :) 

 

Masz pitzmaker2 zupełną rację, snobistyczne podejścia, ale i takie ma być :) Wiesz gdyby miało mi po prostu pasować to na pewno wśród tańszych egzemplarzy znajdę to idealne :) 

Tak jak koledzy piszą ma być reprezentacyjne. Jeszcze co do M600, tutaj jednak minusem jest tłoczek oraz stalówka, choć to minusy znowu w stylu snobistycznym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i używam i M1000 i MB149, jak się uprzesz to zrobię jutro jakieś foty, ale z tym zawsze jest problem. Na youtubie znajdziesz porównanie "łeb w łeb" dość długie ze szczegółami także nie wiem czy jest sens....

Moja uwaga to stanowczo i absolutnie nie bać się wielkości.. To naprawdę nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Ja zapisuje średnio jakieś 3-4 strony a4 dziennie kratka w kratkę i pisze się super.

Które lepsze? Ja zdecydowanie wolę m1000, ale...... osoba od której nabyłem pelikana twierdzi, że przesiadła się na MB 149 i to jest dopiero to....

Jak to w życiu jeden woli blondyny a drugi te ciemne....

Porównanie M1000 i M800 - wielkościowo praktycznie nie ma różnicy, różnica jest w stalówkach. Ta z M1000 jest sporo większa i w konsekwencji dużo bardziej elastyczna. Pomimo, że nie są one opisywane jako "Fleks" to fleksują całkiem, całkiem...

Z drugiej strony stalówki do 1000 są sporo droższe niż do 800 więc jeśli kiedyś przyjdzie Ci ochota na zmianę to koszty są znacznie większe...

Jeżeli chodzi o minusy to oba dość bogato podają atrament, czyli są raczej wymagające jeśli chodzi o papier. Przy podpisie nawet jeśli coś odrobinę przebije to nie ma problemu, ale przy notatkach na gówni@nym papierze to czasem przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M1000 właśnie fajna jet stalówka, martwi mnie trochę to co napisałeś że są dość mokre, na dobrym papierze to nie przeszkadza, ale jak się trafi gorszy to masakra... nie da się w zasadzie pisać... sądzisz że to regóła czy może tobie się tak trafiło? Masz stalówkę M czy F? 

 

M600 owszem ma, ale od M800 zaczyna się stalówka 18K, jest też sporo większa, a tłok wykonany jest z mosiężnych elementów. Drobiazgi ale jednak jak już się wydaje trochę gotówki to fajnieby było kupić produkt najlepszej klasy, a nie taki na którym ktoś próbował oszczędzić, szkoda że różnica nie występuje jedynie w rozmiarze tak od M400 :)

 

Jak pisałem mógłbym prosić o jakieś info na temat Visconti Van Gogh Maxi? 

Edytowano przez ozzie89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stalówkę F-kę.

Pelikan nigdy w moim odczuciu nie był suchy, na studiach pisałem M200 ze stalówką EF i też nie było cienko.

Tzn. nie zrozum mnie źle, piszę w zwykłych zeszytach A4 i problemu praktycznie nie ma, chyba że coś skreślasz, czy dociśniesz stalówkę. To takie trochę czepianie- gdyby był ociupinę, dosłownie ociupinę suchszy byłby idealny. Poprzedni właściciel mówi, a właściwie pisze, że tego nie zauważył ot efka jak efka tyle że z tych grubszych.

Generalnie ta stalówka daje duże zmiany przy zmianie konta trzymania, docisku, ułożenia stalówki itp. M800 niemiałem, tylko testowałem, ale uważam, że te dwie stalówki to dwa światy. M800 ma taką zwykłą tą stalówkę, pisze się nią normalnie, a w 1000 jest taka bardziej twórcza, trudno to wyrazić, ale zaczynasz kombinować z własnym podpisem, że może jak tu dociśniesz to wyjdzie fajniej, a może tu... Generalnie mam niezła zabawę i pomimo, ze pisze sporo w pracy to w domu sobie bazgrze dla zabawy... Chyba oto chodzi? Ostatni raz taką zabawę miałem ze starym Mąblem, który ma stalówkę lekko stub-ową... i do tego trochę fleksuje.

Ale wracając do tematu, pamiętaj że jak stalówka jest mokra to łatwiej ślizga się po papierze co przy podpisie jest ważne... "Kto smaruje ten jedzie" jak mawiają koledzy w ortalionach w trzy paski...

 

Edyta:

Tak żeby było wszystko jasne, stalówką zachwycam się ze względu na jej walory użytkowe  nie ilość złota. Gdybym mógł w tej samej cenie kupić M1000 w srebrnym wykończeniu to pewnie taką bym wybrał nie jestem fanem złota...

Edytowano przez patefonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefonik, prekonałeś mnie do M1000, to samo jak już będe wybierał to MB149, czyli jestem już dość mocno ukierunkowany. Jednak które z nich? To już pewnie kwestia gustu wizualnego. 

 

A czy np. Pelikan lub Montblanc z stalówką M jest rozsądne, czy przy tak dużych stalówkach i tym co pisałeś lepiej już nie ryzykować z kupnem M? 

 

Rozumiem też że innych marek raczej nie brać pod uwagę? W sumie MB fajnie, mam ich etui więc byłby komplet. 

W Visconti podoba mi się Divina, takie coś innego, choć już stalówki mniej efektowne. 

Edytowano przez ozzie89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga to stanowczo i absolutnie nie bać się wielkości.. To naprawdę nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Ja zapisuje średnio jakieś 3-4 strony a4 dziennie kratka w kratkę i pisze się super.

 

Kurczę podziwiam. Ja mam i Pelikana i MB. Kompletnie nie używam, bo na dłuższą metę są po prostu męczące. 

Ja bym wziął Pelikana Ductusa ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...