Skocz do zawartości

Duże, eleganckie pióro na bogato!


Gość ozzie89

Polecane posty

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@lux

Jak to ktoś powiedział mam ręce stworzone do fortepianu, a mówić ściślej do noszenia fortepianu...

Powiem tak jak byłem młodszy to lubiłem wręcz małe lekkie pióra, a teraz jakoś mi niewygodnie... Niegdyś ukochanym przez całe studia m200 nie pisze praktycznie wcale bo jakieś takie małe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lux

Jak to ktoś powiedział mam ręce stworzone do fortepianu, a mówić ściślej do noszenia fortepianu...

Powiem tak jak byłem młodszy to lubiłem wręcz małe lekkie pióra, a teraz jakoś mi niewygodnie... Niegdyś ukochanym przez całe studia m200 nie pisze praktycznie wcale bo jakieś takie małe...

 

Wiesz, wziąłem to pod uwagę, bo ja mam takie dłonie, że szczerze sobie muszę powiedzieć, że drwal to ze mnie nie jest. Tylko biorąc pod uwagę dłuższe pisanie, a nie tylko składanie podpisu, wydaje mi się, że okolice 800 setki Pelikana to maksimum. No ale wiadomo... de gustibus... może i to prawda, że w Twoich rękach MB 149 będzie śmigał jak małe piórko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ozzie89

Sam musisz sobie poprzymierzać co Ci pasuje. Ja bym m-ki nie brał.

W Pelikanie jeszcze to mjest słabe, że to popularna marka, czasem myślę, ze fajniej byłoby mieć coś niszowego...

Ale obsługa właściwości komfort pisania itp. Super. Gdybym cofnął czas kupiłbym to pióro jeszcze raz, a niestety nie o wszystkich swoich nabytkach mogę tak powiedzieć.. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź kiedyś przymierz w ręku jednocześnie m800 i m1000 tu naprawdę większa różnica jest w trzymaniu, tzn. m1000 trzymasz jakby dalej ma inny punkt ciężkości, dłuższą stalówkę, niż w gabarytach pomiędzy nimi. Ja też myślałem o m800, ale jak przymierzyłem....

 

No właśnie przymierzałem. Rozumiem o co Ci chodzi, ale dla mnie odczucia są dokładnie odwrotne! :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma Visconti Divina, jest chyba droższe niż wszystkie wcześniej wymienione, jak to wygląda? Zastanawia mnie też z czego jest wykonane? Standardowo tworzywo + te elementy ze srebra? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś ze srebra i jeszcze droższe niż MB149 to Montegrappa jak znalazł.

Każdy budżet zje :), a ze srebrem znajdziesz wszystko - od delikatnych wstawek do całego srebrnego albo złotego jak wolisz.

Stalówki złote robią maślane i obficie podają atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, błędy niestety mi się zdarzają, choć staram się je wyeliminować i czasem sprawdzam dwukrotnie. Wiem wiem, na tym forum to nie przystoi. 

 

Vintage może i tak, choć nie spotkałem się z niczym idealnym, na każdym widać ząb czasu, np takie Montblanc vintage dużo mniej mi się podobają niż nowe. Chyba że masz coś konkretnego na oku to wtedy chętnie zobaczę. 

 

Montegrappa ciekawa marka, nie wszystkie ich produkty mi się podobają, wiem że było jakieś klubowe pióro Montegrappy, całkiem fajne jak pamiętam. Może ma ktoś na zbyciu? 

Edytowano przez ozzie89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porównania wielkości przydało by sie jeszcze jakieś odniesienie na foto - choćby pudełko zapałek :).

MB 149 to naprawdę duże pióro. Przymierz sie przed zakupem - może być do np. Jinhao X750 jesli nie znajdziesz oryginalnego MB 149.

Ale reprezentacyjne jest na 100%.

Jeżeli wzorcem ma być MB 149 to raczej do Jinhao 159 - X750 jest sporo szczuplejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chińskie pióro? Wiem że to nie jest wyznacznik wszystkiego, że są też wysokiej jakości o tej mare słyszałem już sporo, tylko skoro ma być prestiżowe to raczej marka musi być z tych najlepszych :)

Edytowano przez ozzie89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie doczytałem cytowanego postu i przez to źle zrozumiałem :) dziękuję za PW! 

 

Przyszła mi taka myśl do głowy co zrobić żeby wybrać to właściwe pióro i niczego nie żałować, chyba zdecyduje się na zakup i MB149 i M1000 na raz. Potem wybiorę to które mi najbardziej będzie odpowiadać. 

Stąd pytanie do was, odsprzedałby ktoś taki zestawik w stanie idealnym? Ze stalówkami F najlepiej. Mam już jedną taką propozycję, ale może pojawi się lepsza? 

Edytowano przez ozzie89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, jak można sprzedać takie zestaw...

Jak już się uda go zdobyć to trzeba trzymać... choćby dla potomnych...

 

Jeżeli masz możliwości finansowe (a chyba masz skoro rozważasz zakup obu na raz) to pomyśl jeszcze o stalówce. Jeżeli pióro ma być ukierunkowane na podpisy to poszedłbym w kierunku jakiejś italikowo - stubowej może OM?OB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, stalówka italikowa jak najbardziej, jednak może nie OB, raczej OM (czy OF jest? z tego co wskazuje strona chyba nie), tylko, że ja nie zamierzam takiego zestwu kupić w sklepie i dołożyć któryś tysiąc, tylko kupić idealny zestawik z drugiej ręki, daje to niższą cenę jednak mogę mniej wybrzydzać w stalówkach. Jak będzie F czy M to zaakceptuje, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ozzie89

Ja też swojego nie kupiłem w sklepie... Ale ktoś w końcu musi to robić...

Odnoszę wrażenie że większość krążących na rynku "secondhand" piór takich "nie vintage"  było pierwotnie kupowanych przez ludzi którzy nie do końca rozumieją co kupują. Praktycznie każdy miłośnik sztuki pisania coś by kombinował, jakieś ob. czy fleks czy stub, a tu nic tylko "m" i czasem "f" :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę inaczej, tyczy to się zwłaszcza najpopularniejszych marek i modeli (jak właśnie te wymieniane przez nas), takie krążące i odsprzedawane jako nowe produkty to często prezenty, np od kontrahentów, od firmy, od rodziny, czasem kupowane na aukcjach charytatywnych itp. Oczywiście czasami ktoś kupi bo wypada a potem się okazuje że nie zamierza pisać piórem i sprzedaje po roku czy dwóch. Pewnie przykładów jest tyle co ludzi, ale taki kierunek wydaje mi się bardziej prawdopodobny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale gdyby kupujący był świadomym delikwentem to kupiłby w prezencie prezesowi pióro ze stalówką do podpisu, czyli OB, a w większości przypadków kupuje M - która w moim odczuciu jest do niczego (jeżeli coś jest do wszystkiego to znaczy, że jest do niczego..) ot taki średniak, ani tym pisać, ani składać autografy.

Oczywiście to tylko moja opinia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...