Skocz do zawartości

Dylemat - Pióro wieczne dla studenta :)


dawidip

Polecane posty

Witam,
na wstępie chciałbym uprzedzić pytania, tak przeglądałem już forum i podobne wątki :)
Teraz do rzeczy od października zaczynam pierwszy rok informatyki i postanowiłem zainwestować w fajne pióro.
Mój budżet to 200 zł i nie chciałbym o ile to możliwe go przekraczać.
Przygodę z pisaniem zaczynałem od Parkera Reflexa w przedszkolu, później pierwsze klasy podstawówki niebieski vector i w połowie gimnazjum pękła plastikowa obudowa, więc kupiłem metalowego Vectora, którym napisałem maturkę. Metalowego Vectora używam cały czas, przez miesiąc pisałem zielonym Pelikanie 4001 ale troszkę przerywał ;/ kiedy wróciłem do poczciwego Quinka śmiga jak złoto :)
Uznałem, że teraz będę "pisał najwięcej w życiu", a od dawna marzyło mi się jakieś "lepsze" piórko.
Z sentymentem do Parkerów myślałem o jakimś IM czy Urbanie ale naczytałem się różnych opinii i teraz zastanawiam się między Sheafferem Prelude i Watermanem Hemisphere. Odrzuciłem Lamę Safari i Kaweco Sport ze względu na design, podobają mi się pióra bardziej klasyczne.
Znalazłem na alledrogo Sheaffera:

http://allegro.pl/sheaffer-prelude-340-pioro-wieczne-chrom-i4621235867.html#tabsAnchor

oraz WM czarnego CT:

http://www.gumtree.pl/cp-sprzedam-inne/krakow/sprzedam-pioro-wieczne-waterman-hemisphere-czarna-laka-609448894

Jaka jest Twoja opinia?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie można polecić: Hemisphere - bardzo dobre pióro, mój ma ponad 8 lat i jedyną stratą jaką poniósł to oderwany klips (no... nerwowy bywam). Kaweco Student - fajne pióro, zakręcana skuwka, zostanie Ci jeszcze na butelkę atramentu. Sheaffer Prelude - mam za krótko, żeby się konkretnie wypowiedzieć, ale jak na razie jest ok. Poszukaj też na ebay - tanie piloty wcale nie są takie złe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero  posiadasz Prera? Jest spora różnica w jakości pisania między na przykład Prera a Prelude?

Poważnie lepiej pójść w Pilota niż Hemisphere czy Prelude? :P

Ja ogólnie jestem fanem Pilotów. Wszystkie pióra które wymieniłem mają tę samą stalówkę. Pisałem ostatnio Preludem koleżanki, który:

- mimo stalówki F pisał dość obficie

- ma uchwyt z wgłębieniami pod palce, co może być niewygodne jeśli ktoś trzyma pióro inaczej niż się "powinno" (jak ja np.)

- jest na naboje Sheaffera, natomiast Pilot MR jest na uniwersalne

Posiadam też Hemisphere, który zły nie jest, ale stalówka F również pisze za grubo jak na F, ale może tak po prostu jest. 

Jeśli miałbym wybierać między Prelude, Hemisphere a Prera, to dołożyłbym 100 zł i kupił Pilota Custom 74 albo Custom 91 Heritage :D To 100 zł daje naprawdę duży skok jakości, w tych piórach jest już 14-karatowa złota stalówka, są solidnie wykonane i fajnie wyglądają - 74 bardziej klasycznie, 91 tak trochę zadziorniej. 

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Sheaffer 300 to nie jest ta sama półka cenowa co Prelude? :)
Nie lepiej wtedy Prelude? :P

Piloty fajne, ale albo 78g (troszkę zbyt plastikowy jak dla mnie) albo Custom 74 (troszkę za dużo $) :P
Pomiędzy podobno nie różnią się za bardzo a szkoda płacić...
Może kiedyś Custom 91? ;)

Rozważam tego Kaweko Student ale nie wiem czy nie za ciężkie jak na codzienne notatki :)
Prera mi się podoba ale obawiam się że to będzie to samo co 78g tylko w innej skórze.
I cały czas po głowie ten WM i Prelude;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...