Skocz do zawartości

Pelikan, Montblanc czy Visconti?


Skrybus

Polecane posty

Kup któregoś ze współczesnych Sheafferów, ze swojej strony moge polecić model Prelude, bo mam, używam najczęściej i wiem, że nawet jakby spadł na podłogę (oczywiscie z zalozona skuwka) to nic mu się nie stanie. Jakby sie pojawiła ryska to też bym nie płakał. Wiem, że niezależnie jakim atramentem będzie zatankowany to ruszy bez zająknięcia i będzie pisał gładko i przyjemnie. Mam droższe pióra, ale do pracy zabieram właśnie to, bo czasami i "na kolanie" muszę coś zanotować, taki kompromis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

ja na studia nie kupilbym sobie mb 146, ale jakiegos pelikana m200 czy cos  mozna kupic. ja planuje sobie zakupic jakis piorowy prezent z wyzszej polki  na obrone magistra, co by to jakies znaczenie mialo i satysfakcja byla. z siebie i z prezentu :) mam nadzieje ze kiedys obronie magistra :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prawda, i tym bmw, albo mesiem miałby zamiar wozić cegły na budowę, a my byśmy mu, prawda,  tylko przyklasnęli, zamiast wytłumaczyć, że do tego, prawda, lepszy będzie pedzio partner.

 

Eee tam, lepiej wozić cegły merolem niż poginać w parnerze całe życie. YOLO ;)

iqgVQ9JGesvFq.png

 

A na serio - dlatego poleciłem japońce. Mają klasyczny design, złote stalówki, są dobre jakościowo, i nie kosztują majątku... 

Sam bym pewnie miał z 3-4 pióra typu sheaffer triumph TD, pelikan 140 albo może Lamy Safari. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał, że zsunęło mi się z zeszytu i gruchnęło o podłogę, pisać pisze, ale trochę za szeroko. 

I wlasnie o to chodzi.

 

Szkola czy pozniej studia.

Do tego na studiach nie jest tak wygodnie jak w szkole...

Nie warto inwestowac w drogie pioro, ktore "zgubi sie, ktos sobie "pozyczy",

czy najprosciej w swiecie spadnie z blatu na podloge.

 

Z moich obserwacji (przynajmniej u mnie),

studenci pisza Lamy (nie do zdarcia i swietny wol roboczy).

Naboje lub tlok.

 

Jak sie cos stanie nie bedzie takiej tragedii jak po MB

 

Ale to zdanie osoby z natury praktycznej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studenci piszą: Vectorami, Graduate'ami, Rotringami, Reflexami, piórami no name, Pilotami (jeśli odwiedzili to forum), czasem Pelikanami (do M200).

Znalazłem nawet jednego, który bezczelnie pisze Montblankami, chociaż nie jest prezesem firmy ani nawet nie chodzi w garniturze.

 

U profesorów długopisy, długopisy, Sheaffer Imperial, Sheaffer Valor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...