Skocz do zawartości

Kolor czarny


Piter

Polecane posty

Zakładam ten temat, chyba głównie pod siebie gdyż uwielbiam pióra w kolorze czarnym, znalazłem kilka piór które chciałbym zakupić ale przed zakupem proszę o opinie jeżeli takowe macie.

 

1. 

Faber-Castell E-Motion Pure Black Fountain Pen

products_main7170_l.jpg

 

2.

Monteverde Invincia Stylus Fountain Pen - Matte Black

MV41178-2T.jpg

 

3.

Pióro Parker Premier Czarny - Black Edition

Black_Fountain_Pen_528.jpg

 

 

4.

Sailor Pro Gear Imperial Black

20130920_c1f59f.jpg

Edytowano przez Piter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno-czarne...? temat jakby w moim guście ;)

 

po kolei:

 

1. F-C Basic

IMGP5336.JPG

 

2. Lamy ALstar

IMGP5338.JPG

 

3. Jinhao 11 chropowaty

IMGP5339.JPG

 

4. Plumix - niech mu będzie

IMGP5340.JPG

 

5. Parker Urban Premium

IMGP5341.JPG

 

6.

IMGP5343.JPG

 

z brakujących m. in. Lamy Safari Black, Tombow Object, Parker Premier Monochrome, Porsche Design (kilka...), F-C E-motion, Sailor 1911 i Reglus, Kaweco Sport, Cross Spire Black Caviar, Monteverde Invincia, Schrade Black Tactical Pen, Pentel Black...Montegrappa Batman i Fortuna... Mąbel Starwalker Midnight Black... sporo tego :D warunkiem u mnie jest to, żeby klips nie był srebrny ani złoty, ma być czarny również ;) ringi niechętnie, Cross jest tak malutki, że jemu wybaczam.

 

w jakim sensie "matowe" chciałbyś mieć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro wieczne VISCONTI Michał Anioł- Michelangelo Black to black

 

post-2887-0-07800700-1401879422_thumb.jpg

post-2887-0-26669000-1401879799_thumb.jpg

 

Piękne :D Podoba mi się inna wersja ale przy okazji tego wątku przypomniało mi się, że taka czarna też istnieje :) Na właściwościach i wartości pisarskiej tego pióra nie znam się ni w ząb ;-)

 

 

Edytowano przez iczozord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witaj Kasiu!

Mam do Ciebie małą prośbę. Możesz mi przetłumaczyć poniższy tekst dokładnie. Jest to instrukcja jak przerobić pilota 78g na wersję mat. Będę Ci niezmiernie wdzięczny. Oto ten tekst:could you give me a quick idea of what is required to do that?

It's almost embarrassingly simple, actually. No lathe or turning rig, just an hour or two with 320 grit sandpaper and a sanding sponge (for cleaning or painting) for a bit of blending. Unscrew the blind cap above the clip, remove the clip, screw the blind cap back in place, and sand down the cap so the lip between the two is gone. Sand the body and section separately, of course. A bit of adhesive to fill the gap between cap parts if one exists.

I used a tapered rod as a makeshift grip extender, but that's not really necessary. 99% was done standing over a bathroom sink.

There may be ways of adding weight to the body as well, as with brass tube, but I don't have any great recommendations for that at the moment. Have been curious about the possibility of getting a CON-70 inside, but do not yet know if it'll be possible.

Hope that helps!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś temacie przeczytałem, że Kasia bywa ostatnio zajęta. Więc pozwoliłem sobie wrzucić tutaj moje szybkie tłumaczenie. Tylko na wstępnie wybacz mi, używam często angielskiego, polskiego cały czas, ale bardzo rzadko tłumaczę z jednego na drugi, więc moje tłumacznie będzie miało sens merytoryczny, ale gdzieniegdzie możesz znaleźć neologizmy, czy wyrażenia, które pewnie po polsku mają własną nazwę, a ja je próbuję jakoś zdefiniować, bo jej nie znam :P. Ale ciekawą rzecz mi uświadomiłeś - powoli kończą mi się poziomy kursów angielskiego, a wystarczy kilka prostych słów, których nigdy nie używałem, żebym się pogubił.

 

"Mógłbyś mi powiedzieć, co jest potrzebne do wykonania tego?

To prawie zawstydzająco łatwe. Żadnych tokarek, czy turning rig1, tylko godzinka czy dwie wraz z papierem ściernym o ziarnistości 320 i sanding sponge2 (do czyszczenia czy malowania) dla małego pomieszania3. Odkręć blind cap'a4, wyjmij klips, przykręć blind cap'a s z powrotem, i wypiaskuj5 skuwkę tak, aby krawędź pomiędzy tymi dwoma znikła. Piaskuj sekcję i korpus oddzielnie. Trochę kleju aby uzupełnić lukę pomiędzy częściami skuwki, jeśli takowa istnieje.

 

Użyłem zwężającego się pręta jako prowizorycznego wydłużacza miejsca przyczepienia6, ale nie jest to potrzebne. 99% pracy wykonane było nad zlewem w łazience.

 

Można też dodać wagi do korpusu, np. mosiężną tubą, ale w tym momencie nie mogę niczego polecić. Byłem ciekawy, czy można do środka wrzucić konwerter CON-70 do środka, ale nie wiem na razie, czy to możliwe.

 

Mam nadzieję, że to pomoże! "

1 - Tutaj moje tłumaczenie kuleje, niestety nie operuję na codzień tego typu słownictwem;

2 - jak mówiłem, nie mój zakres, ale z tego co wyszukałem, jest to specjalna gąbka używana w malarstwie;

3 - tutaj nie rozumiem co autor chciał przekazać;

4 - to chyba nie wymaga tłumaczenia ;);  

5 - znowu nie mój zakres, ale tłumaczenie raczej poprawne. Merytorycznie przynajmniej;

6 - chyba chodziło o wsadzenie tego pręta w część aktualnie piaskowaną, aby nie trzymać jej palcami.

Edytowano przez thefil9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Turning rig to też coś w rodzaju tokarki.

2. Sanding sponge to taki miękki bloczek ścierny, pozwala dotrzeć do załamań dzięki miękkości, raczej ciężko z tym w Polsce (wełna stalowa może by się nadała?), ale da się bez tego

3. Mam wrażenie, że chodziło o pewien specyficzny efekt wykończenia, możliwy do uzyskania...

4. Captop, szczyt skuwki.

5. To słowo w języku angielskim oznacza po prostu matowienie/oczyszczanie papierem ściernym (sand paper).

6. Dokładnie o to chodziło

Najprościej mówiąc matowisz całość przy użyciu papieru ściernego. Alveryn powtarzał ten wyczyn (temat pimp my Pilot jeśli dobrze pamiętam), nie jest to jakoś bardzo trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje 2 grosze:

1. Turning rig to element tokarki takie kółko z zaciskowymi szczękami gdzie mocuje się toczony przedmiot.

2. To jest gąbka do szlifowania - dostaniesz w różnych gradacjach (grubościach |) w każdym markecie budowlanym casto.., obi praktiker itp. To po prostu zwykła gąbka obsypana ścierniwem (czyli tym co papier ścierny) ponieważ jest gąbką łatwo dopasowuje się do dowolnego kształtu w odróżnieniu od papieru który jest raczej twardy. (tak jak zwykła gąbka do mycia dostosowuje się do kształtu nogi czy talerza :)). Czasem nazywa się ją malarską, bo służy głównie do usuwania starej powłoki z elementów o skomplikowanym kształcie np. drzwi, które nie są gładkie a mają ozdobne listwy itp.

3. Blending w tym kontekście znaczy tyle co ucierać, pocierać (moim zdaniem)

5. Sanding oznacza szlifowanie (duża część papierów i elementów ściernych do właśnie papier czy gąbka z przyklejonym drobnym "sand-em" czyli piaskiem).

 

Edyta:

Też lubię czarne, mój głos na Sailora...

Edytowano przez patefonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...