Skocz do zawartości

Jakiego Ptaka wybrać


Polecane posty

Słuchajcie, choroba postępuje i teraz objawem jest przesadne pożądanie ptaszyska. Jako, że z budżetem już bardzo źle to szukam czegoś taniego(matko, one wszystkie drogie jak dla mnie).

 

W nieprzesadnej cenie znalazłem nowe M200 na allegro. Zastanawiam się teraz czy warto? Nie jestem ornitologiem i nie wiem, które gatunki najlepsze - może lepiej doskładać? Czy może powinienem szukać raczej starszych okazów? Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikano. Potrafia byc za mniej niz 30zl :P

Tak, ale Pelikano to piórko dla dzieci i młodziezy...;-). M200 za niewygórowana cene i z dobrą stalówką jest moim zdaniem słusznym zakupem.W handlu kosztuje nieco ponad 300 pln, więc jak trafisz za mniej to sie zastanawiaj... Za te pieniądze teoretycznie mozesz kupić starsze piórko, ale trzeba się na tym znac i trafi na faktyczna okazję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki nowy M200 to nie jest tandetny. Bo skoro Pelikan robi drogie pióra, to to się wydaje jakieś takie tanie, masowe - zastanawiam, się czy jak mam kupić pierwsze droższe pióro to nie chcę, żeby działało jak parker z niższej półki (IM), bo nie przykładają uwagi do tańszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skrymnym zdaniem warto polować na używanego Pelikana M200. Na niemieckim ebay da się trafić naprawdę interesujące oferty. Oczywiście, nowy Pelikan jest fajny, sam się skusiłem jakiś czas temu na demonstratora, ale muszę przyznać, że za niemal dwukrotnie mniejsze pieniądze kupiłem też używanego burgundowego Pelikana m200. Możesz też kupić któregoś ze starszych Pelikanów, np. 400, czy 400NN (sam się do niego uśmiecham przez sen;). Cena może być niższa niż nowego M200, a pióro naprawdę fajne. Może ktoś z kolekcjonerów na forum będzie chciał się rozstać ze swoim Pelikanem? 400NN to już całkiem spore pióro i naprawdę ładniutkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, choroba postępuje i teraz objawem jest przesadne pożądanie ptaszyska. Jako, że z budżetem już bardzo źle to szukam czegoś taniego(matko, one wszystkie drogie jak dla mnie).

 

W nieprzesadnej cenie znalazłem nowe M200 na allegro. Zastanawiam się teraz czy warto? Nie jestem ornitologiem i nie wiem, które gatunki najlepsze - może lepiej doskładać? Czy może powinienem szukać raczej starszych okazów? Jak myślicie?

 

Za ile to piórko znalazłeś?

 

Za 300-400 możesz trafić starego Pelikana 400 ze złotą stalówką. W M200 masz tylko pozłacaną...

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400NN to pióro przynajmniej klasę wyżej niż M200. I zdecydowanie da się je kupić poniżej 600 zł, np. na ebayu. Czy warto kupić używane M200 bardziej niż nowe? To zależy od wielu czynników, na pewno od ceny i stanu używanego pióra. M200 jest spora podaż i warto przypolować. W M200 stalka jest tylko pozłacana, w M250 był złota. Ale i cena była inna.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz cierpliwie czekać na 400-kę w dobrej cenie, to zainteresuj się modelem 140. Jest odrobinę mniejszy (krótszy) od 400, ale własnościami pisarskimi w niczym mu nie ustępuje; stalówka też jest z 14K złota. Na eBay-u będziesz w stanie dostać takie pióro od ręki w granicach 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz cierpliwie czekać na 400-kę w dobrej cenie, to zainteresuj się modelem 140. Jest odrobinę mniejszy (krótszy) od 400, ale własnościami pisarskimi w niczym mu nie ustępuje; stalówka też jest z 14K złota. Na eBay-u będziesz w stanie dostać takie pióro od ręki w granicach 300 zł.

tak zdecydowanie popieram zdanie poprzednika. Pelikan 140 to dobry pomysł. Piórko świetnie leży w dłoni, ma złotą stalówkę, w moim egzemplarzu to stalka M wspaniała, mięciutka, pisze jak po maśle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze jednolicie zielone, burgundowe, granatowe a nawet szare, ale wszystkie te kolory są dużo droższe. O szczegółach to chyba więcej miałby do powiedzenia Konis, o ile tu zajrzy. Pasiaste faktycznie są tylko zielono-czarne.

Edytowano przez akmac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pelikana M200. Ma najlepsze własciwości (stalówka EF) ze wszystkich piór, jakimi pisałem. Gustuję we współczesnych modelach. Nawet złota stalówka w M800 nie ma już tej  'poezji'.

Mankament - pozłacana stalówka 'gubi' pozłotę. Jedne serie bardziej, inne mniej. Na komfort pisania to nie wpływa, ale wizualnie może razić. Kompromisem byłby Pelikan M215 ze stalówką w srebrnym kolorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...