Skocz do zawartości

Pierwsze pióro jako prezent dla studentki


Polecane posty

Witam wszystkich zacnych użytkowników tego forum!
Od kilku dni przeglądam tematy dotyczące zakupu pióra dla studentki/studenta, jednak ja jako laik nie mam zupełnie pojęcia co wybrać. Byłoby mi niezmiernie miło, gdybyście doradzili mi co kupić dla:

-studentki, która nigdy lub od bardzo dawna nie pisała piórem
-lubi kolor fioletowy (chociaż pióro mogłoby być ew czarne/granatowe ze srebrnym wykończeniem bez dużej ornamentyki)
-ma raczej drobne dłonie
-pismo raczej drobne, być może zdarza się jej mocniej naciskać na papier
-lubi klasykę jeśli chodzi o design

-przedział cenowy: 100-200 zł
-pióro będzie wykorzystywane do pisania np. notatek

- wg mnie pasowałoby jej pióro Waterman Hemispehere Fiolet CT ale widzę, że cenowo wykracza poza budżet

 

Wszelkie propozycje mile widziane!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wieczór... :)

 

A może tak TWSBI diamond 580,...

 

nawiązuje do klasyki, możliwe jest zamówienie z różnymi stalówkami, no i kolor mimo że transparentny to w zależności od atramentu w środku da się trochę nim manipulować, gdyby tak fiolet na przykład się znudził... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów swoje: Sheaffer Gift 100 - świetne pióro dla kobiety. Polecam stalówkę M bo F jest bardzo cienka. No i jest eleganckie i w kilku kolorach.

 

Jeśli nie to może Pilot MR (dostałem wczoraj na imieniny) - świetne pióro, wygodne i eleganckie, bardzo ładnie pisze.

Edytowano przez heldan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nic nie wciskamy. TWSBI (na przykład classic) jest bardzo klasyczne. Tylko właśnie koszt całkowity może trochę przekroczyć budżet.

no dobra,zwracam honor. fkat, classic jest classic. mi się chyba po prostu twsbi kojarzy mocno z demonstratorem, taki obraz mam w głowie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemisphere można w okolicy 200 zł kupić całe srebrne, dołożyć purpurowego pelikana 4001 albo Watermana i będzie komplet. Sheaffer Gift 100 też fajny, cięższy od Hemi, ale to wciąż lekkie pióro, cena powyżej 100, do 170zł maks i bardzo duży wybór wyglądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! Temat fioletowego pióra był już przerabiany w innym rozdziale tego forum przy okazji wyboru prezentu dla pani od angola - więc nie będę się powtarzał. Chcę zaproponować pióro z wyższej półki niż pospolite, jak sromotniki w lesie WM Hemisphere. Tym piórem, z arystokratycznym rodowodem jest niemieckie Faber-Castell Ambition czarno-chromowe. Cena ok.180 zł. Minimalistyczne w formie - czysty bauhaus, a przy tym świetnie wyważone i super piszące. Są również odmiany z korpusem drewnianym, ale cena przekracza dostępny budżet :(. Tu jest recenzja Anda na brązowym FOP: www.forumopiorach.net/viewtopic.php?f=99&t=446. 

 

Posłuchaj dobrej rady: kup te pióro swojej koleżance/sympatii*, a zobaczysz jaką jej sprawisz radość tym prezentem i oboje będziecie zadowoleni :wub:      

 

*niepotrzebne skreślić      

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Water, przepraszam, ale : "kup te pióra..." lub "kup to pióro"...

Dziękuję profesorze Miodek za poprawienie pisowni mojego postu. Oczywiście poprawnie jest: to pióro.

 

Ale, nadal nie wiemy co w końcu kolega kupił dla swojej koleżanki z uczelni. redface     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...