Skocz do zawartości

Noodler's Navy


Pioter

Polecane posty

ebay, goulet pens, purepens.co.uk (tutaj z Europy, więc nie obawiasz się dołożenia vatu. Już jest w cenie ^^). Musisz się liczyć z wysokimi kosztami przesyłki. W Polsce raczej nie znajdziesz.

 

Możliwe że podobnym kolorem będzie 'Morski Granat' Nicponia - ale nie mam atramentu Noodler's, nie mogę porównać. I nie wiem czy Nicpoń jeszcze ma ten atrament.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę chodzi mi o kolor Indygo. Kupiłem Diamine Indigo blue, ale przepraszam bardzo, to są jakieś popłuczyny po indygo, nie ma tu prawie niebieskiego, jest za to mnóstwo szarego! Sprawdzone dobrze piszącymi piórami! Myślę, że ten PWF blue dream byłby w sam raz, no ale już go nie ma przecież. Tsuki-yo PIlota jest horrendalnie drogi, więc ten Noodler mi chyba by przypasował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie@rbit9n. Dobrze chyba kombinujesz, tylko, że ja już mam dosyć tego dopasowywania. Co nie kupię atrament, to okazuje się być w zupełnie innym odcieniu! Wyobraź sobie, że zacząłem od Pelikana Edelsteina Jade, potem był Diamine Eau de nil-nie było Indigo. Gdy zapytałem o Indigo w Abernato (są naprawdę szybcy), sprowadzili po miesiącu, ale jak pisałem, jest jakiś blady. Może faktycznie ten Twilight to to, czego szukam. Dzięki za podpoweidź. Choć widzę po tym zdjęciu, że też chyba może być diamine.jpg blady

:( no i znowu chyba zbyt zielony. Tak jak Eau de NIl-miał mieć odcień niebieski, a tak naprawdę idzie w zieleń! I jeszcze zdjęcia z tej stronki wyglądają również zupełnie inaczej niż te, które zamieściłeś. A niestety widzę, że te moje zdjęcia są niestety bardziej realne:(Spójrz: 

Twilight-01x550.jpg

Edytowano przez Pioter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kupisz TSUKI - YO z dostawą do Polski za 25 $.

 

A może Blue-Black Sailora? To dobry kolor.

 

Z innych propozycji:

 

Private Reserve Midnight Blues - w Abernato maja atramenty PR, może i ten się pojawi?

 

Polecam atramenty Sailora produkowane dla miasta KOBE, przejrzyj sobie kolory tutaj

 

Aurora Blue ma ciekawy odcień, choć nie ręczę, że to indygo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Największy chyba szok przeżyłem z tym Eau De Nil Diamine. Na zdjęciach wygląda jak jasny indygo, taki nieco sprany niebieski jeans, że się tak wyrażę. Po napełnieniu i Pelikana, i Parkera okazało się, że to po prostu morski  odcień, ale ZIELENI! Albo inaczej, zieleń z mgiełką niebieskiego! Ale nigdy nie niebieski!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Największy chyba szok przeżyłem z tym Eau De Nil Diamine. Na zdjęciach wygląda jak jasny indygo, taki nieco sprany niebieski jeans, że się tak wyrażę. Po napełnieniu i Pelikana, i Parkera okazało się, że to po prostu morski  odcień, ale ZIELENI! Albo inaczej, zieleń z mgiełką niebieskiego! Ale nigdy nie niebieski!

 

A jakiego indygo szukasz? Dla mnie kolor indygo to ciepły ciemny niebieski, ciepły czyli nuty granatu/fioletu w nim przeważają nad zimnym zielono/niebieskim - pytam się bo indygo jest wiele rodzajów i odcieni. 

 

BTW Noodlers Navy to też zimny niebieski - jest w nim zieleń, jeżeli tak można powiedzieć :D

Edytowano przez Nicpon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli taki kolor ciemnego morza, a to co jest w Indigo Diamine jest tak naprawdę niebiesko-szare-taki na maxa wypłowiały jest ten odcień. Tutaj przykład na dość wierne odwzorowanie tego koloru:

 

indigoblue-1000.jpg

a tutaj zdjęcie, które mnie zwiodło:

 

   

D7023-2.jpg?1392899892

 

Tutaj te literki nie są tak wyblakłe.

 

A jeszcze bardziej w błąd wprowadziło to:

50indigop_4.png

Edytowano przez Pioter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten Akkerman ma w sobie jak dla mnie za dużo zielonego żeby koledze podpasował.

 

Ja w nim zielonego raczej nie widzę...

 

Zielonkawy niebieski to wg mnie ZiuderPark z numerkiem 24, a 8-emka Głębokie Niebieskie Wody Dunaju to raczej zielone nie są, przynajmniej ja tego na co dzień nie widzę… może zbyt mokre pióro zalane nim mam (Visconti Divina)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero przyszło mi do głowy,najlepiej będzie, jak wam pokażę kolor na piórze, którego nieraz używam. Pelikan Pura:

 

e22da1179d679c9ec0f55ed2ecbf9f38.jpg

 

Chodzi mi o taki odcień, zdjęcie oczywiście też w pełni nie oddaje, pióro jest metaliczne, ale taki ciemny niebieski, jakby morski trochę-to jest rasowy kolor indygo.

Edytowano przez Pioter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście, znowu zielony! :( To praktycznie ciemny odcień Eau De Nil, który jest zielenią, myślałem, że ten, nawet jeśli będzie uciekał w zieleń, to nie będzie tego widać bo będzie tak ciemny. Jest ciemny,ale wyraźnie idzie w zieleń, taki tylko zabrudzony niebieskim:(. Może powinienem jednak uderzyć w jakiś blue-black:(One nieraz (choć są ciemnym niebieskim) idą minimalnie w zieleń, że faktycznie wychodzi takie ciemne morze. Czekam jescze aż pióro dojdzie do siebie, bo po płukaniu, napełnieniu i wylaniu!ten kolor może jeszcze nie doszedł w pełni do siebie, choć pewnie mało się już zmieni. 

Edytowano przez Pioter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sprawdziły się moje obawy, że to nieco przyciemnione zdjęcie oddaje prawidłowo kolory, właśnie w taką zieleń idzie u mnie Twilight:(post-2673-0-78174600-1394201198_thumb.jpg

 

Problem w tym, że to zdjęcie jest niemal jednym ze stu, które przeglądałem. Na innych był to kolor ciemno-morski, granat z nutką zieleni, ale nie ciemno-zielony:(Oj, ciężkie te doświadczenia maniaka piór. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od reanimacji dwóch Pelikanów, M200 i M205 silver-black (celowo tak dokładnie podaję drugi typ, choć tak naprawdę wielkością odpowiada dzisiejszym M150,ale jest kupiony przed laty, jeszcze chyba wprost sprowadzony do sklepu z NIemiec-zupełnie inny poziom jakości, niż w dzisiejszych Pelikanach, które w tych przystępnych cenowo seriach bywają zawodne:(. Jest cały czarno -srebrny, jakby solidniej wykonany, niż dzisiejsze). Co ciekawe, zauważcie, że samo Diamine ma jakieś dwie wersje blue-black. Czytałem o tym na jakimś angielskim forum, podobno jest nowsza wersja, ciemniejsza i ta by mi chyba odpowiadała, tylko skąd wiedzieć, którą mają w Abernato?

Edytowano przez Pioter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...