Skocz do zawartości

Cieniujący niebieski/granatowy - jaki?


kasiasemba

Polecane posty

Diamine Majestic Blue Akkermana ale odstrasza mnie jego mazgajstwo ;)

Nie wiem czy jakoś źle rozumiem posta, ale Diamine i Akkerman to dwie różne firmy.  :P

Diamine Majestic Blue - faktycznie mazgaj, sam szukam dla niego zamiennika. Co do Akkerman'a Shocking Blue (według mnie najbardziej zbliżony kolorystycznie do DMB) to muszą wypowiedzieć się posiadacze.  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś piękny, cieniujący niebieski/granatowy atrament? Strasznie mi się podoba Diamine Majestic Blue Akkermana ale odstrasza mnie jego mazgajstwo ;)

Mnie się z nim nic nie maże. Wystarczy umieć pisać :P I nie używać plastikowego Oxforda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że nie masz z nim problemów ;)

Rzecz w tym, że "plastikowy" Oxford jest jedynym znanym mi powszechnie dostępnym papierem, na którym mogę pisać czym chcę i nie muszę martwić się o przebijanie i strzępienie. A że nasycone atramenty lubią się na nim rozmazać... Trzeba naprawdę uważać albo ich nie używać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że nie masz z nim problemów ;)

Rzecz w tym, że "plastikowy" Oxford jest jedynym znanym mi powszechnie dostępnym papierem, na którym mogę pisać czym chcę i nie muszę martwić się o przebijanie i strzępienie. A że nasycone atramenty lubią się na nim rozmazać... Trzeba naprawdę uważać albo ich nie używać.

 

Zawsze można pisać i jednocześnie dmuchać na to, co się napisało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakoś źle rozumiem posta, ale Diamine i Akkerman to dwie różne firmy.  :P

Diamine Majestic Blue - faktycznie mazgaj, sam szukam dla niego zamiennika. Co do Akkerman'a Shocking Blue (według mnie najbardziej zbliżony kolorystycznie do DMB) to muszą wypowiedzieć się posiadacze.  ;)

ajjj tak oczywiście. chodzi o DMB. Akkerman dopisał się bo myślałam też o SB właśnie. Ale SB nie cieniuje?..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja będzie Edelstein Topaz.

Jeśli szukasz bardzo dobrze cieniujacych atramentow rozejrzyj sie w ofericie de atramentis. Ich Pigeon Plue lub nieco zgaszony Petrol pięknie cieniują. Diamine Aqua Lagoon też wypada całkiem nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się napisze cos szczególnie fajnego (gratulacje, btw!), to nawet chuchac i dmuchać :D

 

Dziękuję :D  Ale ostatnio się często łapie na tum, że nie chce mi się czekać, aż atrament wyschnie i dmucham, żeby przyspieszyć. Nawet działa, tylko się ze mnie długopisiarze śmiejo... :P Ale to nie pierwszy raz przecież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mądrzy ludzie wymyślili bibułę, drudzy, też mądrzy, jej używają.

 

Próbowałem wielokrotnie gdzieś w jakimś papierniczym kupić i pamiętam że kiedyś mi zaimponowano....bo nie wiedzieli że coś takiego było kiedykolwiek w sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeci, niemądrzy, stosują dmuchanie i też są szczęśliwi :P

A czwarci nie mają z tym żadnych problemów i im jeszcze się ani razu nie zdarzyło rozmazać pisma podczas pisania na oxfordzie, bo trzymają pióro daleko od stalówki i nie piszą od boku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...