Skocz do zawartości

J.Herbin - Éclat de saphire.


Iux

Polecane posty

Éclat de saphire. J.Herbin. Esencja niebieskości zawarta w małej buteleczce 30 ml. Na pudełku napis w stylu dantejskiego piekła, czyli „porzuć nadzieję, jeśli mieszasz atramenty” (a dokładnie: „ne jamais mélanger deux encres différentes”).

post-87-0-76252200-1323283505.jpg

Zwiedziony szarością beznadziejnej aury pozwoliłem sobie na tę rozrzutną niebieskość, błękit wręcz, który nawet przy majestatycznych granatach Diamine nie wygląda banalnie. Załadowany do Sonneta „F” z miękką (zbyt miękką – jak dla mnie) stalówką pisze rozrzutnie, tak jak rozrzutnie i bezczelnie tę swoją błękitność podmywa odcieniem fioletu. Na wątpliwej jakości (jak dla mnie) papierze do drukarki (80g/m2) rozlewa się obficie, chyba wręcz lekko strzępi.

post-87-0-04741500-1323283562.jpg

post-87-0-44359300-1323283624.jpg

Jak widać w porównaniu, na innym skanie, pomimo wielu starań jednak wychodzi jaśniejszy. Na szczęście jest w porównaniu z innymi, więc może przynajmniej w ten sposób nadrobię brak umiejętności propagowania kolorów w świecie elektronicznego obrazu.

Powiem krótko: mnie się podoba. Ale nie powala.

Pozdrawiam

lux

Edytowano przez Iux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pięciu dniach rewelacja, pisze się od startu natychmiast. Sprawdzę co będzie jak na dwa dni odłożę, ale po pierwsze nie przyjdzie mi to łatwo, a po drugie jest w Sonnecie i chyba to pióro też ma na to wpływ (pewności oczywiście nie mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...